Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

excursie cu prietenul


55 raspunsuri la acest subiect

#11
bird70

bird70

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 09:56

Fiica ta e ADULT, nu inteleg de ce pui problema sa o lasi sau nu? E adult si poate face ce vrea. Inteleg ca este dependenta financiar de tine, ca traieste in casa ta, etc. Dar in locul tau eu mi-as lua mana de pe ea pentru ca e ridicol sa-ti ceara voie la varsta asta sa mearga undeva. Inteleg sa-ti ceara bani [:D], dar nu permisiunea. La varsta asta banuiesc ca are deja educatia sexuala rezolvata [:I], deci nu vad NICI un motiv sa te opui plecarii. Eu aveam 16 ani cand m-am dus cu un grup de prieteni la mare, fete si baieti, 17 ani cand m-am dus cu prietenul meu, anul asta implinim 17 ani de casatorie [olala]. Amandoi am facut facultati, daca de scoala de ingrijorezi.

Am si eu o fata de 16,5 ani si incerc sa o fac cat mai independenta posibil, o las sa ia decizii, sa mai faca si greseli, dar sub nici o forma nu ii spun eu ce si cum sa faca. Fiica-mea acum invata sa conduca, si-a luat carnetul de learner in ziua in care a implinit 16 ani si vrea sa isi ia carnetul de ziua ei la 17 ani (mai repede nu se poate). Nu vreau sa stea dupa fustele mele si sa astepte sa-i spun eu ce sa faca. Vreau sa cresc 2 fete puternice si independente [olala].

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper



#12
aiamoni

aiamoni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 10:46

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi sunt cu adevarat utile. Poate fiindca eu am crescut cu sloganul "pana termini liceul vezi de scoala, dupa aia treaba ta", mai mult sau mai putin. Adica maica-mea a facut oricum un fel de criza cand m-am dus cu prietenul la munte in prima vacanta de iarna de studenta, desi oricum locuiam de cateva luni in alt oras si puteam sa fac ce vreau...adica m-a lasat, dar am vazut pe ea ca era praf :)
Presupun ca e o chestie psihologica, adica daca doi tineri vor sa faca ceva nu au nevoie decat poate de o ora de singuratate in propria casa, dar cumva o astfel de iesire pare altfel...nu stiu de ce.
Si da, cred ca asta e scopul excursiei.

#13
aiamoni

aiamoni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 10:49

A, si Rufus, la chestia cu 30 de ani votez si eu, numai de s-ar da o lege!![:D]

#14
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 10:56

mie mi se pare ca ai de ales intre a avea incredere in ea si a o face si pe ea sa-si pastreze increderea in tine si intre a te minti data viitoare[:)]

#15
aiamoni

aiamoni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 11:02

Citat:
citat din mesajul lui buli

mie mi se pare ca ai de ales intre a avea incredere in ea si a o face si pe ea sa-si pastreze increderea in tine si intre a te minti data viitoare[:)]


Na, ca mi-ai zis-o! [:D]

#16
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 11:03

aiamoni, nu repeta comportamentul mamei tale, invata ceva din ce nu ti-a placut atunci. Ai incrdere in fata ta, asa cum zice buli. [flo]





pur si simplu...



Hobby



calator de profesie



#17
aiamoni

aiamoni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 11:16

Bun, inteleg care sunt consecintele unui refuz, dar ar fi teoretic aceleasi si la 15 ani, si-atunci ce facem, ne lasam fata la 15 ani sa faca asta? Sau acum e ok fiindca are 18? Incerc sa inteleg diferenta, adica o las fiindca altfel s-ar supara pe mine si m-ar minti data viitoare sau pentru e chiar ok la varsta asta, un lucru normal, etc?

#18
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 11:20

pai pe la 15 ani ei stiu oricum ca sunt prea mici, pe cand acum fiica ta stie la fel de bine ca si tine ca e majora[:D]

adica, stiu ca ei spun ca si la 15 ani is mari, dar in adancul lor stiu ca nu-s[:)]

mie, personal, faptul ca ti-a spus mi se pare de 100 de puncte si as incerca sa nu le pierd pt nimic in lume.

#19
bird70

bird70

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 11:44

La 15 ani situatia este complet diferita. La varsta aia este responsabilitatea ta sa te asiguri de siguranta copilului. La 18 ani fiica ta este adult si responsabila. Eu cred ca e nesanatos la varsta asta sa ii spui tu ce are voie si ce nu. Nu vad care e problema ca vrea sa mearga cu prietenul la munte si sa faca sex de 10 ori pe zi. Daca la 18 ani nu o face, cand o va face [:D]?

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper



#20
aiamoni

aiamoni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 22 februarie 2012 - 11:51

Citat:
citat din mesajul lui bird70

vrea sa mearga cu prietenul la munte si sa faca sex de 10 ori pe zi.



ha, multumesc mult pentru imaginea asta! [bang]
Glumesc, ai dreptate.
Cred ca aveam eu un fix cu faptul ca asemenea libertati se primesc doar dupa liceu.



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -