Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv cu Dr. Dragos Albu 56


234 raspunsuri la acest subiect

#211
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 13:28

tinuta, flo, [pup][pup][pup]
o asteptam cu drag si pe mikaia! facem galerie aici pentru cat mai multe mamici!!!


[ruga] [gravi] 20 + [baietel] [ruga]

#212
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 16:43

Citat:
citat din mesajul lui beatrix04

Sper, acum chiar ca m-ai bagat in ceata de tot....[:-@][alcool]M-am uitat din nou pe analiza, scrie clar Mutatia A1298C negativ genotip homozigot si e facuta la synevo.Pt aceasta mutatie dr. albu nu a vrut sa riscam nimik si mi-a dat clexane de 0,4 pe care l-am facut de pe 12 sapt desi totul mergea bine.De asta ma tot gandesc ca l-am cam facut degeaba dar am mers pe mana doctorasului....nefiind dispusa sa risc.Eu am mai avut o sarcina si am suferit un avort spontan la cateva sapt; cred ca de asta nu a vrut sa riscam.Pana acum sa zic ca a fost ok, cu emotii firesti si unele panici dar miercuri implinim 35 de sapt si ma rog sa fie bine pana la capat[pup][ruga]


Mutatia respectiva se poate gasi in doua forme: heterozigota si homozigota. La tine heterozigota e negativ, cea homozigota a fost gasita (deci - pozitiv). Deci totul e clar si nu e nicio greseala :)

#213
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 17:32

hallo!!! Fete cucuiete[:D] N-am mai dat de mult p-aici...se-ncinsera spiritele si la voi? Vad ca se mai intampla asta, din cand in cand...deci am fost la Albinos pe 22 si din maciuca, din dodoasca si din analiza in analiza...ajunsei sa vorbesc cu doctorasul despre...anastasia[:D][:D][:D]
...apoi am dat-o in tinuta, ali[:D][:D][:D]
Mai fetelor, am ras, facut planuri, discutat despre turcaleti (acum sa-i raspund si lui MBK , careia-i urez succes - plec pe 14 aprilie, cel mai probabil) si cam atat.
angelica draguta de tine, nu te mai speria si mai ales, las-o pe Vaduva, ca ea e mai aeriana - mie imi spunea sa testez progesteronul, ca-i prea mare...ea se referea de fapt la estradiol...mi-a mai zis niste ciudatenii, dar le-am dat uitarii, ca nu-i cadru medical, nu? Tu asculta de Albu. Am vazut in spate ca intrebai de foliculii maturi: calculezi circa 3-400 estradiolul pentru un folicul matur. Matur poate fi si ala care are 18 mm si ala care are 22mm. Deci Albu ti-a lungit tratamentul ca sa creasca foliculii dominanti. Cei care sunt mai mari si au dimensiuni apropiate, vor acumula tot merionalul pe care-l injectezi. Deci nu te bazezi pe foliculii micuti, ci pe cei mari. Insa la tine va fi bine, mai ales ca a zis ca endometrul era bun in faza in care foli erau inca micuti. tamys a avut prelungita stimularea ca si tine, tot pentru ca avea problemute asemanatoare, iar in acest moment are gemenasi in marsupiu. Tu gandeste-te ca o gravida, rasfata-te cu mancare gustoasa si bogata in proteine si lasa-l pe Albu sa-si merite banutii pe care-i incaseaza la medlife, da?[pup]

Pup si eu consatencele[:)], aspirantele, rog burticile sa arunce un ochisor la odisee, da' le pup si pe ele, pup si pe minunata mea prietena samiruta, pe doamna detectiv lara si pe mama zburatoarelor ranite, cu nume ce se pronunta diferit de cum se scrie...pe care am s-o pup si-n realitate duminica (soro, sa-mi aduci aminte sa-ti zic o faza tare cu acupunctura...by the way, tinuta am bagat la cap, da?[:)])

...si am citit muuulte pagini din urma, dar era cineva mai "proaspat" care intreba de dosarul compensat si am vazut ca s-a omis pachetul de monitorizari, cel de 800 lei, parca - asta nu se compenseaza soto, ca-l intrebai pe Mr. White prin decembrie de asta.

Sa auzim de beta pozitiv, pe rand, de la toate doamnele doritaore de bebe[flo]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#214
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 18:24

ari[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup], off, abia astept sa te intorci "multipla"!!! sa-ti dea Domnul vreo 2 [bibe][bibe], asa incat... ce a fost sa ramana in trecut... bancuta noastra asteapta sa stii!!!
adicatalea, sa inteleg ca ne-ai barfit la albisor?! sa-i de Domnul sanatate, dragul de el!
cat despre odisee, am tras noi cu ochiul si pe-acolo dar nu prea ne cunoastem si-i asa straniu!!!, asa ca am decis (cel putin 2 burtici) ca mai bine ne autocenzuram aci, dar ne scoatem parleala la telefon, pe mail si pe pm-u'[:D]. in schimb, suntem alaturi de aspirante (atat cat putem), pe care le vrem... LE VREM NEAPARAT!!! cu burtici si pe ele!!!!!!!! pe TOATE!!!!

[pup][flo]


[ruga] [gravi] 20 + [baietel] [ruga]

#215
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 18:37

ARTISTICA multumesc mult de incurajari ,pot spune ca azi m-am mai calmat ,nu stiu am un feeling ca maine va fi ok ,imi spune mie ceva in interior,gata promit ma linistesc


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#216
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 18:48

asa ali, sa ti loc pe bancuta aia. Eu ii tot spun sotului ca nasc in 2013, ca-s nascuta pe 13 si ca mi-as dori ca fiica-mea sa mosteneasca si numarul asta, nu doar culoarea mea...si dodoasca, normal[:D]
angelica acum, ca ai gasit in sfarsit starea de spirit pe care o cautai, te rog s-o pastrezi bine, pana la primul beta pozitiv, apoi pana la dublarea beta, apoi pana la nastere![pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#217
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 19:02

Artistica asa sa ne ajute Dumnezeu la toate![pup]!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#218
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 19:23

fete[pup]

aristica,multumesc[pup]eu intrebam de dosar.

sa va ajute Dumnezeu fete!si sa il tina sanatos pe doctorasu nostru ca sa ne ajute sa avem si noi burtica cu bebe!

#219
salexa

salexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 19:31


Stiu ca nu scriu eu prea mult dar va citesc mereu.


Angelica si mie mi-a amanat Albisor recoltarea productiei pentru ca nu crescusera suficient. La mine a amant 3 zile in care mi-a marit doza de menopur la 3 fiole. Iar rezultatul a fost pe masura asteptarii. Asa cum spunea si Tinuta cele care au fost amanate au reusit, tu vei fi una dintre ele. [pup] Fii zen

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
23 saptamani [/quote][gravired]+2


#220
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 19:39

HAI ca pina la urma vad ca ati avut aminari ,aveti si reusite ,imi revine inima la loc ,usor ,usor .....................sa traiasca starea de ZEN ,CA SIMT CA MA CUPRINDE SI PE MINE [pk][pk][pk][pk].Va multumesc fetelor!Maine o sa intru rizind la dr in cabinet ,PROMIT![:)]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -