Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august (15)


201 raspunsuri la acest subiect

#11
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 19:38

Zizou, ai incercat cu vitamine efervescente, din alea care se dizolva in apa? De obicei au gust foarte placut, de citrice sau asa ceva. Nu stiu care-s pentru gravide, dar sunt complexe de vitamine, poti intreba pe dr. de care sa iei. Nu ar trebui sa te privezi de ele, mai ales daca ti-au fost prescrise.
Ce mai face motanul? L-ai intrecut la somn? Lasa ca trece greata aia odata si odata, durerea de cap nu stiu cu ce sa-ti zic sa o combati, daca nu suporti sa inghiti pastile, eu stiu, compresa rece pe frunte? sau stai un pic la fereastra, la aer. Bine ca stai acasa.

Ada, iar bucataresti. Haios ca tu gatesti atata, dar ciugulesti ca o vrabiuta. Distractie placuta in seara asta, sa ne povestesti sa mai aud si eu cum se distreaza tineretul [:D]! Treaba am, chef nu, asa ca o mai suntez si trag cu ochiul pe aici.

Pupici

[gravired] 20 + [baietel] X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

#12
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 19:42

Ali, le-am facut ieri la medlife si mi-au spus rezultatul ca va fi in 5 zile lucratoare.O sa sun acum ca poate nu am inteles bine.

Ada [baietel]

#13
dannett

dannett

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 19:55

La multi ani de Valentine!!!
[pup][pup][pup]

Incep si eu capitolul cu o veste foarte buna.
Am fost astazi la ecografia de 18 saptamani pentru a monitoriza regurgitarea tricuspidiana.
Doctorul meu, care e un panicos si un AS in a da "vesti rele" a spus ca e "neasteptat de bine".
Inima nu s-a deformat, regurgitarea a cautat-o el pana a gasit-o, dar e mult mai mica.
Bineinteles ca ne-a zis sa nu ne entuziasmam prea mult pana nu ajungem la sfarsitul celor 9 luni, dar noua ne-a luat o piatra de pe inima.
In rest, toate celelalte mauratori sunt ok, e tot fetita (bineinteles ca analiza cromozomiala de la biopsie nu avea cum sa fie combatuta de ecografie).
Maine ma duc la cel de-al 2-lea doctor la care ma programasem pentru a 2-a parere. Sper sa fie rezultatele cel putin la fel de bune [ruga]

In sfarsit, de acu ma pot gandi si eu sa imi cumpar haine de graviduta, la patut, la nume [olala]

O seara buna va doresc si sa o petreceti cat mai frumos [pup]



[gravired]17+ [fetita]

#14
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 19:56

Zizu, are dreptate Fleur, incearca sa gasesti efervescente. O sa-ti treaca greturile, ai grija de pisoi. Ali, am sunat si la fel mi-au zis in 5 zile lucratoare.Asa ca, abia vineri. Pana plec mai bantui pe aici. Laura ce simpatica ai fost cu frigiderul.

Ada [baietel]

#15
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 20:01

Dannette , ma bucur enorm ptr.tine. O sa vezi ca si maine va fi bine.[pup][pup]

Ada [baietel]

#16
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 20:04

dannett asta chiar e o veste buna.ma bucur mult si sper ca doctoru de maine sa iti dea vesti si mai bune[ruga][ruga][ruga].

[gravired]19+
[copil] rafael albert(25.05.2007)

#17
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 20:07

Ce vorbarete ati fost.
Dannett, super vesti. Ma bucur foarte mult pentru tine. [:)]
Ada, ce mult gatesti. Distractie placuta in oras.
Si eu o sa fiu lipsita de ajutor cu bebe ca toti cei 4 bunici sunt inca in campul muncii pentru destul ani. Pe deasupra socrii, care ar avea program mai lejer, sunt in alta localitate.
Eu acum vin de la medicul de familie care mi-a dat concediu pana la sf. saptamanii. Sper sa scap si de durerea asta de cap cumplita. Se pare ca e de la tensiune mica. E drept ca azi dimineata dupa cafea ma durea mai putin. Oricum eu inainte beam 2-3 cani mari de cafea, deci maxim o cana cat beau acum nu poate face minuni. Carmina stiu ca se plangea de migrene. Oare ce-o mai face?
Distractie placuta la toate de Valentine's. Eu sarbatoresc in pijamale ca al meu sot e la munca pana mai tarziu. Stiam ca asa o sa fie, de aia am iesit sambata. Si bine am facut ca macar atunci nu ma durea capul.
Va pup.

[gravi] 13+

#18
roxi25

roxi25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 20:10

buna fetelor! am venit si noi de la doctor si ni s-a confirmat, este baietel si pana acum este ok

si eu tot la medlife merg si morfofetala de trim II o am programata la 22 saptamani; ma duc si eu saptamana aceasta sa fac anticorpii Rh, glicemia si tsh-ul

am intrebat doctorul si mi-a zis ca voi lua utrogestan pana la 32 saptamani; am primit insa si o veste mai putin buna, se pare ca doctorul meu este in concediu intre 3 si 20 august, exact cand trebuie sa nasc, in principiu; dar a zis ca sunt sanse f mari sa stea 1-2 zile in bucuresti si atunci sa vina sa face cezarienele din perioada respectiva; sper sa fie asa, nu as vrea sa caut alt doctor

tamys, multa sanatate! sa vii cu vesti bune de la cardiolog!
adarev, distractie placuta in seara asta!
dannett, multa sanatate, sa fie bine in continuare si sa primesti si maine vesti bune

[gravired] 14+

#19
roxi25

roxi25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 20:17

muraturica, multa sanatate! sa-ti treaca cat mai repede durerile de cap!

mie durerile de cap mi se par unele din cele mai cumplite dureri (din cele uzuale), in facultate si cativa ani dupa am suferit de migrene cumplite care imi treceau doar cu nurofen forte daca il luam chiar de la inceput, cand doar simteam ca ma apuca durerea; in sarcina am avut dureri de vreo 2-3 ori, dar sper sa nu se mai repete

si eu am tensiunea mica si cand ma lua durerea, mai beam cate o cola sau un pepsi; mie nu prea imi place cafeaua; de asemenea, aeriseam camera bine, am inteles ca ajuta

[gravired] 14+

#20
roxi25

roxi25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 14 februarie 2012 - 20:20

ma duc sa-i fac sotului o surpriza, o supa crema de usturoi, sper sa-mi iasa

[gravired] 14+ [baietel]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -