Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Copii din 1996 (7)


291 raspunsuri la acest subiect

#11
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 14:10

Brenda....imi pare rau ca Diana nu a obtinut punctajul care trebuia!Vorba ta:mafia e mare si am auzit si eu de treburi cu mafioti,in toate domeniile sportive...Asa ca ,capul sus si inainte cu tupeu!Apropos:de ce nu are Tarzan barba?Ca nu mi-ai raspuns!

Sanca....tu ai vazut baba frumoasa si copil cuminte?Io inca nu....Asa ca nu te stresa si lasa-i pe bunici sa se bucure de nepoti...Paste fericit!

Gabibarta,tare rau cred ca s-a simtit flacaul tau...Nu te supara ca te intreb:sunteti evrei?Si ati invatat copilul sa vorbeasca ebraica?Uau!Sunteti de admirat....iar eu una va felicit! (si sper sa nu dau cu bata in balta!)Ii doresc mult succes lui Robert si vacanta placuta!

Mihaela,ce mai fac fetele?Cum ii mai e Dianei?Cred ca se bucura de vacanta!

Dragelor,sa aveti vacanta frumoasa si multa sanatate alaturi de cei dragi!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#12
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 15:56

Ana, nu ma supar... da, suntem evrei. Nu prea ne tinem religia, nu vorbim limba, insa mama mea si copiii merg la comunitate, canta in cor, copiii danseaza in trupa de dans (de fapt Lili doar sta pe scaun si se uita cum danseaza ceilalti[xx(])tinem si noi sarbatorile evreiesti, dar tinem si Craciunul, si Pastele, sa fie paleta completa:))) Copiii sunt botezati (reformati dupa sotul meu) dar tot evrei sunt dupa mine.



Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002

pozici poze noi



#13
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 00:24

Au inceput scoala, nu stiu ce o sa ma fac la vara cu atatea saptamani de vacanta . . .
Binenteles ca Elliot din prima zi si-a uitat tema la matematica in clasa. I-am dat si eu vreo 6 exercitii sa le rezolve, si binenteles ca am avut parte de istericale.
Elliot a inceput sa i spuna lui frati'su ca nu exista Thooth Fairy care le ia dintii si le pune bani sub perna. Eu nu sant pregatita pentru asa ceva. Le-am zis ca daca nu cred in Thooth Fairy, nu mai vad nici un ban de la ea. [:D] Au devenit creduli amandoi, s-a dus orice fir de banuiala [:D]



#14
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 09:20

Sper ca ati avut un paste fericit cei care ati sarbatorit weekendul trecut, imi pare rau ca n-am avut timp sa intru sa vi-l urez dinainte. La fel celor care sarbatoriti passover-ul.

Brenda, transmite-i Dianei sa nu fie necajita, vor mai fi si altele. Daca ea e multumita cu performanta ei si face progrese, asta e cel mai important.

Sanca, sa mor de ras, exact asa am facut si eu, cu Mos Craciun insa. Fiu-meu a inceput s-o convinga la modul serios pe sor-sa ca nu se egzista asa ceva, ca stie el sigur, ba ca a si vazut oareceva. La care, l-am atentionat ca e imposibil sa vina cadouri de la cineva care nu exsista. A incetat imediat, ba i-a si spus ca glumea doar sa vada ce zice [:D]. Eu asa fac si cu 911. Le spun ca daca ma scot din pepeni am sa sun la 911 sa vina sa-i ia. Haha, cea mai buna aparare e atacul...

In alta ordine de idei, noi suntem ok, a venit primavara, au iesit florile, am cumparat cu Dedi seminte de morcovi si le-am pus intr-un colt in curte, va anuntam daca iese ceva, e in premiera. Azi mi-a facut fiica-mea o surpriza super, radia cand am luat-o de la scoala, motivul: in urma cu vreo 2 luni a trimis o poezie la o selectie si azi au anuntat-o ca poezia a fost selectata si va fi publicata, iar in 4 iunie e invitata la o ceremonie pe tema asta. Stiu ca s-a straduit, si ma bucur pentru ea, dar sincer, nu m-asteptam...

La scoala incep sa lucreze la o biografie la alegere. Ea si-a ales pe Charlie Chaplin. Zicea ca a oscilat intre Beethoven, Shakespeare si Chaplin. In final a ales Chaplin. Cred ca i-a placut filmul cu Downey Jr...

Nu stiu daca mai am timp sa intru pana in weekend, oricum nu ratez ocazia sa va doresc un paste fericit celor care celebrati weekendul asta. Noi am avut vanatoarea de oua de ciocolata duminica, iar saptamana asta le vom avea pe cele vopsite...

#15
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 13:58

Dragelor,intru si va citesc postarile si tare ma mai minunez de stilul de scoala de pe unde sunteti voi acum...Si in plus,Sanca si Mqqm,chestia cu credulitatea mie mi se pare o chestie tare faina,ceva ce ma duce in nostalgie...Iaca-ma-s femeie cu doi copii,la 37 de ani batuti pe muche si,puteti rade de mine,dar eu cred in Mos Craciun...Si doar eu cumpar si pun cadourile sub brad.Insa in ziua de Craciun,dimineata,intotdeauna plang de emotie privindu-mi copiii rupand cu nerbdare ambalajul cadourilor...Alex imi zicea anul trecut ca el stie deja de 3 ani ca Mos Craciun nu exista si sa nu il mai aburesc cu treaba asta.I-am zis ca exista si s-a uitat la mine cu o moaca de parca ar fi spus ca sunt plecata cu pluta.Si i-am explicat ca eu cred inca.Ca Mosul este in sufletul meu si ca spiritul asta al Craciunului ma face sa simt asa si ca ,chiar daca eu si Marius aducem cadourile...Mos Craciun e cel care ne facem sa fim mai buni si mai iertatori...

Asa si cu iepurasul de Paste...L-am intrebat:tu chiar ai vazut vreodata vreun iepure carand oua si cadouri?L-a bufnit rasul...Ma bucur ca am resit sa ii explic cum sta treaba cu chestiile astea care nu se vad si despre care se vorbeste ca si cand ar exista...Si mai mult ma bucur ca a inteles ca,daca el deja a aflat ca toate astea nu exista decat in sufletele noastre,asta nu inseamna ca trebuie sa strice bucuria surorii sale de a crede si ea asa cum si el a crezut pana sa isi dea seama de adevar.



Hai ca m-am intins la scris....Sa aveti o zi cat mai buna!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#16
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 16:50

Fetelor, mi-a fost frica de Silvia si uite ca am facut eu varicela! [soc]...am fost in we la viena si nu stiam de ce ma simt asa rau...ca apoi sa apara bubele... ingozitor! Stiam ca am avut varicela la un an jumate, dar dr-ta se pare ca a pus diagnostic gresit, asa ca am ajuns sa dau in bolile copiilor! Cand ma gandesc ca n-am avut nici oreion nici pojar....brrr! Abia azi ma simt mai bine, pana acum am avut niste zile ingrozitoare!



Va pup, o zi insorita!



Mihaela si fetele mele

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!







#17
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 18:40

Naspa moment,Mihaela....Sper sa treci cu bine peste asta si cit mai repede...
Noi....nimic deosebit...[:D]

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.web...er/brendamitran

#18
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 20 aprilie 2006 - 00:55


Mihaela, nasol de tot. Bine ca nu esti gravida.

Ana, m-ai amuzat si mi-ai descretit un pic fruntea.

La noi nu vine Iepurasul. Nu am avut obiceiul asta de Paste, dar in schimb le cumpar haine si pantofi noi, si anul asta le-am cumparat cadou o cutie cu Jelly Beans. Nu am mai facut "vanatoare de oua" - dar cred ca o sa facem iara la anu' dar in loc de oua vopsite vom pune oua de plastic cu bani in ele.

mQQm felicitari fetei, e o mare realizare, si arata ca are talent. Trebuie sarbatorit evenimentul.


#19
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 20 aprilie 2006 - 08:30

Mihaela, multa rabdare sisa te refaci repede! Ai grija de tine!



Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002

pozici poze noi



#20
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 22 aprilie 2006 - 13:50

[paste] tuturor!!!



Mihaela si fetele mele

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!








Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -