Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cat mai costa o bona in Bucuresti?


146 raspunsuri la acest subiect

#121
lalala13

lalala13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.201 mesaje

Postat 18 ianuarie 2013 - 23:54

asa se vede cum exista oameni care nu realizeaza ca exista si alte categorii sociale decat ale lor...a caror copii trebuie si ei supravegheati , dar care nu isi permit sa isi dea tot salariu pe o bona, o bona repet, nu o guvernanta!



va felicit ca aveti bani si reusiti sa platiti concediile bonelor voastre..eu nu am bani sa merg eu cu familia in concediu..dar..cum se zicea mai sus...fineturi de mileniul 3...[alcool]



Micky a avut dreptate...este o discutie care nu ajunge nicaieri



----------------------------------------------

my somebody.... [i]

A sosit minunea!



[ruga]Doamne Ajuta in continuare!



#122
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 00:51

salariile si pretul serviciilor sunt negociabile, daca iti permiti servicii de lux, platesti servicii de lux, daca nu, nu...

nu are nici un sens sa va varsati naduful pe cei care isi permit mai mult decat voi

eu una nu imi permit nici ce va permiteti voi, nu-mi permit sa visez la bone ...si nici nevoie nu am...dar daca mi-as permite una nu as calario sa-mi scot parleala banilor munciti din greu...

Nina,mami de, [fetita]




#123
lalala13

lalala13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.201 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 01:10

inseamna ca nu ai inteles mai nimic..nimeni nu isi varsa naduful si nimeni nu a spus nimic de "calarit" nici o bona..pana sa-si dea rasuflarea..fiecare intelege ce vrea



----------------------------------------------

my somebody.... [i]

A sosit minunea!



[ruga]Doamne Ajuta in continuare!



#124
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 01:20

bona/menajera, nu e cea cu un ochi la copii, cu celalalt la oala cu ciorba sa nu dea pe aragaz, cu o mana calca rufe si cu cealalta spala vase...?! si zice sarumana cu fruntea in pamant cand e platita cu ce-o fi acolo?!



Nina,mami de, [fetita]




#125
lalala13

lalala13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.201 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 01:45

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
bona/menajera, nu e cea cu un ochi la copii, cu celalalt la oala cu ciorba sa nu dea pe aragaz, cu o mana calca rufe si cu cealalta spala vase...?! si zice sarumana cu fruntea in pamant cand e platita cu ce-o fi acolo?!Nina,mami de, [fetita]
astept sa vad unde am zis eu asta..dar cum nu ai de unde, eu oricum ma opresc dintr-o discutie inutila----------------------------------------------my somebody.... [i]A sosit minunea! [ruga]Doamne Ajuta in continuare!

#126
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 10:39

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

bona/menajera, nu e cea cu un ochi la copii, cu celalalt la oala cu ciorba sa nu dea pe aragaz, cu o mana calca rufe si cu cealalta spala vase...?! si zice sarumana cu fruntea in pamant cand e platita cu ce-o fi acolo?!



Nina,mami de, [fetita]





Descrierea ta se potriveste perfect cuiva, dar nu bonei menajere, ci mamei fara posibilitati financiare, care nu isi permite acea bona. De fapt cred ca se potriveste majoritatii mamicilor de aici, care nici macar nu se platite pentru munca lor [pup]

#127
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 11:00

Citat:
citat din mesajul lui lalala13
Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
bona/menajera, nu e cea cu un ochi la copii, cu celalalt la oala cu ciorba sa nu dea pe aragaz, cu o mana calca rufe si cu cealalta spala vase...?! si zice sarumana cu fruntea in pamant cand e platita cu ce-o fi acolo?!Nina,mami de, [fetita]
astept sa vad unde am zis eu asta..dar cum nu ai de unde, eu oricum ma opresc dintr-o discutie inutila----------------------------------------------my somebody.... [i]A sosit minunea! [ruga]Doamne Ajuta in continuare!
dupa cum ai observat, daca ai observat, eu nu am dat citate din "tine"...asa ca nu e cazul sa te simti atacata [flo]..cineva a scris pe topicul asta "bona/menajera"...eu faceam o discutie cu privirte la termenul asta nu discutam strict cu tineps. @Micky, munca mamicilor e recompensata altfel, acum depinde cat de multumite sunt ele sau nu, eu stiu doar ca nu poti obliga/forta fiintele omenesti mai mari sau mai mici sa ofere ce si cum vrem noi, fiecare ofere ce poate sau ce stielasa fetele si singure, chiar daca plang, ai sanse sa te schimbi in mama "matca"...peste 10+15 ani vei avea pretentia ca fetele sa traiasca in umbra si in serviciul tau, ca te-ai "sacrificat", nu te mai "sacrifica", fa ce poti si cat poti din punct de vedere omenesteNina,mami de, [fetita]

#128
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 11:08

Citat:
citat din mesajul lui lalala13
Stai putin ca am impresia ca vorbim despre lucruri diferite. Libelula eu vorbesc despre bona/menajera nu despre educarea copiilor. Sincer de acest aspect vreau eu sa ma ocup si scoala+meditator. Aici se vorbea de bone nu de educarea copiilor ci doar de supraveghere/treburi casnice.Jignitor este pt mine, un profesor sa ma duc la munca, sa iau 1500ron, iar 1200 ron sa-i dau bonei. De unde? Nu toata lumea are salarii mari..----------------------------------------------my somebody.... [i]A sosit minunea! [ruga]Doamne Ajuta in continuare!
desi eu nu eram intr-o conversatie strict cu tine..uite ca termenul tie ti-a iesit de sub "pana"Nina,mami de, [fetita]

#129
lalala13

lalala13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.201 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 15:44

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui lalala13
Stai putin ca am impresia ca vorbim despre lucruri diferite. Libelula eu vorbesc despre bona/menajera nu despre educarea copiilor. Sincer de acest aspect vreau eu sa ma ocup si scoala+meditator. Aici se vorbea de bone nu de educarea copiilor ci doar de supraveghere/treburi casnice.Jignitor este pt mine, un profesor sa ma duc la munca, sa iau 1500ron, iar 1200 ron sa-i dau bonei. De unde? Nu toata lumea are salarii mari..----------------------------------------------my somebody.... [i]A sosit minunea! [ruga]Doamne Ajuta in continuare!
desi eu nu eram intr-o comversatie strict cu tine..uite ca termenul tie ti-a iesit de sub "pana"Nina,mami de, [fetita]
tu chiar nu intelegi nimic..esti focusata numai pe ce zici tu..eu am intrebat unde am zis eu ca ca am pretentia sa o fac pe saraca femeie care pana la urma e renumerata pt un serviciu sluga si ca o exploatez la maxim..si vreau si ieftin.[alcool] si da, o bona, in momentul in care 2-3 ore copilul doarme la pranz pot avea pretentia sa stranga si prin casa jucariile ...nu cred ca este nimic sarit de pe cal.eu, pt ca nu am bani sa angajez o bona, mi-am dat copilul la o cresa de stat. si il duc de la 6 dimineata pana la 5 30 seara..este un copil chinuit si plang in fiecare zi cand sunt nevoita sa il trezesc dimineata..si tot am probleme ca nu are cine sa il ia seara. ar trebui sa ma simt si eu sluga c alucrez 12 ore pe zi nu? pe 12 milioane, care pt tine inseamna un salariu f mic pt o bona...----------------------------------------------my somebody.... [i]A sosit minunea! [ruga]Doamne Ajuta in continuare!

#130
lalala13

lalala13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.201 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 15:47

si ca sa inchei si chiar nu mai revin..Nu m-am simtit atacata, dar cunoasc o groaza de mamici care nu au nici o solutie...la cresa locurile sunt limitate..la gradinite la fel...iar o bona..deh..costa..si atunci ce faci?



----------------------------------------------

my somebody.... [i]

A sosit minunea!



[ruga]Doamne Ajuta in continuare!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -