Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 5


255 raspunsuri la acest subiect

#11
Lara27

Lara27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.492 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 12:28

Buna dimineata fete & tannoo[flo],

samira[:D]
imi place mult ce citesc despre turci din postarile voastre. in primul rand accepta ideea ca ceva nu merge cum trebuie si propun ceva in sensul asta[:D] e un inceput..am eu asa un feeling bun in ceea ce priveste aventura voastra otomana si va urmaresc cu maxim interes, sa fie cu[bibe]
citind ce-am scris aseara, am constatat ca iar m-a luat valul[:I], ma frustreaza maxim hiperconservatorismul lui pk, mi-e ciuda ca tre' sa ma reorientez si s-o iau de la capat, dar sper sa-mi treaca starea in curand[:D]..

e hai, e luni, o saptamana faina tuturor[flo][flo]

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

#12
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 12:42

helllo girls
azi am marsaluit pe jos o groaza + tramvai + metrou si cand am ajuns la servici imi venea sa ma culc de oboseala. Bine ca mi-au mai trecut durerile de burta ca altfel nu stiu ce ma faceam. elenush pe ziua de azi mi-am facut numarul [:D]
mie mi-au furat stergatorul de pe partea soferului [q] mai bine nu curata sotul masina, daca era inghetat si toienit nu se obosea nimeni sa il ia.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#13
Lara27

Lara27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.492 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 13:33

balanta[flo][flo]
exact acelasi lucru (ca NK din sangele periferic) nu e relevant, zice si PK[:D], veto pentru IVIg, Intralipid, tratament sustinut cu corticosteroizi, el insista pe "au naturelle"[:D]
pe de alta parte, se pare ca (deocamdata) acestia pot fi masurati in mod adecvat doar in laboratoare ultraspecializate din SUA..ca urmare, acolo exista deja rezultate pentru femeile care au aceste probleme imunologice (autoimune indeosebi)..
avand in vedere ca eu am (si) ATPO, acsti anticorpi autoimuni sunt considerati un marker pentru o pop. NKa (activated NK cells) anormala, care la randul lor secreta cytokine Th1 excessiv si in mod necontrolat, fiind extrem de toxice si dizolvand practic trofoblastul (stiti povestea..)
sansa pentru cineva cu ATPO de a avea acest profil imunologic e 50/50[:D] eu cred ca iar am tras lozul castigator[:D]
pun si link-ul (pentru a mai completa si colectia samirei) pentru ca lucrarea e destul de sintetica, la mine parca prea se potriveste[:(]
http://www.kofinaspe...reBraverman.pdf

balanta grande respect pentru cunostintele tale, te rog elaboreaza anytime[flo]
adipapazi eu vreau doar sa ajung la vorba ta "sexy-mother-fucker"[:D]

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

#14
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 13:36

balanta,exact asta ma tine in loc si pe mine acum.
stiu ca imonufenotiparea se face din sange periferic si da raspuns neconcludent despre NK de la nivelul uterului.
in strainatate am citit ca se pot doza NK la nivel de uter.
in Ro nu stiu daca se pot face asemena dozari si daca totusi se pot face...oare cum se fac???pot fi de incredere rezultatele???
asta e inca o intrebare de pe lista mea cu intrebari adresate turcilor.

lara,iti inteleg perfect frustrarea vis-a-vis de ultraconservatorismul lui PK...doar m-am lovit si eu de el.
citind ce-ti spune tie,stiind ce mi-a spus mie mereu...stiind ce a spus si altor fete cu care corespondeaza...se cam contureaza ideea ca.....numai cum spune el e bine!!!!
desi pare un tip deschis in final ajunge sa-ti respinga tot ce-i spui/propui.
acum,sa ma ierte Dumnezeu...oare toti medicii din lume care fac FIV sunt iresponsabili si el a ramas singurul responsabil???
nu stiu ce sa zic in acest moment despre PK.
stiu doar ca mi-am deschis sufletul in fata lui si i-am spus ca dupa 3 FIV-uri ,un Fet,o histeroscopie cu el nu as vrea sa ma apuc sa caut in alta parte,s-o iau de la capat cu alti medici,alta clinica,alt mod de lucru...e suficient de greu si frustrant sa o tot iau de la capat iar si iar chiar si cu acelasi medic si i-am cerut sa m-ajute putin in punctul asta.
nu am primit ,din pacate, speranta de care sa ma pot agat sa merg mai departe cu el.
pe de alta parte cred ca il inteleg si pe el...poate ca eu ma simt indreptatita sa consider ca ar fi trebuit sa se implice mai mult in cazul meu ca doar i-am acordat atata incredere si am fost pacienta lui timp de 3 ani de zile...insa nici ei-medicii, nu pot prelua ca fiind personale problemele tuturor pacientelor lor si sa le trateze ca atare.
pe de alta parte ma gandesc si la faptul ca el,fiind directorul programului de FIV de la Kaali, a stabilit niste linii generale pe care merge toata lumea....si poate politica clinicii este una ultraconservatoare si nu vor sa puna in aplicare decat ceea ce este demonstrat stiintific si atunci nu poate tocmai el-seful, sa incalce regulile pe care le-a impus.
astea toate sunt ipotezele mele,e adevarat...nu stiu care e adevarul lor...stiu doar care e adevarul meu...ca dupa atatea proceduri inca nu am un bebe si nici un raspuns clar pentru cauza esecurilor mele.

elenush,am pumnii stransi pentru tine luna asta.

eu astept soata sa vina de la vulcanizare cu roata ca sa pot pleca la treaba.

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak



#15
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 13:39

lara,hai ca spunem aceleasi lucruri cateodata [flo]
'thu-i mama ei de viata [:D]

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak



#16
Lara27

Lara27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.492 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 13:42

balanta cred ca tu povesteai de Mihaela Bilic (nutritionista)[:D]
completez, ca sa discutam si subiecte mai light[:D]
la 37 ani a intrat in menopauza precoce, a fost pentru fiv in Israel unde au stimulat-o maxim in doua randuri si nu a obtinut niciun ovocit..a zis ca a fost traumatizant tratamentul hormonal excesiv si pentru ca sotul/partenerul ei (dr. Stan, chirurg plastician) avea deja un baiat din casnicia anterioara, a renuntat la a mai incerca (gen ovo donate, etc.)

btw, stiti unde a postat tamys experienta ei? la fiv europa? senk iu

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

#17
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 13:51

tannoo, respectele mele pt cum te-ai prezentat pe lista cu tatici. poate alti domni iau exemplu si inteleg ca mai presus de un lichid seminal bun sau prost sta dragostea pt un copil.ceea ce ai scris ste pur si simplu emotionant. prea putini barbati depasesc aceasta frustrare, iar suferinta sotiilor este enorma. a stiut betty pe cine a luat! iubire maxima va doresc!

Adi, mami de ana si ioachim

#18
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 13:55

care vasazica, pe mihaela bilic nu a ajutat-o nicio dieta. of!

Adi, mami de ana si ioachim

#19
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 13:59

se pare ca nu a ajutat-o.,
cateodata stau si ma gandesc daca are rost,oare, sa ma agit atat de mult....poate ca incerc sa ma pun de-a curmezisul destinului meu.
altadata imi spun ca are rost sa ma agit...pentru ca doar asa voi putea trai cu constiinta impacata ca am facut tot ce am stiut,putut pentru a avea un copil bilogic al nostru.



____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak



#20
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 14:06

aristico,doamna...dar tu ne deschizi capitol nou si gata???!!!
dispari cu gratie???
o vorba,o samanta ceva nu ai si pentru noi???

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -