Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr Dragos Albu 54


224 raspunsuri la acest subiect

#211
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 15:57

angi eu as sta acasa, se anunta iar vajaiala si ninsori. lasa ca o sa te tot dai cu sania cu copchilul de o sa te saturi !

Azi mi s-au troienit corabiile, nu m-a mai inghiontit in stanga de ieri seara [bang]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#212
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 16:27

qiao[pup],
lasa troienele pentru afara! n-o sa te inghionteasca in fiecare zi... rabdare, speranta si cat mai putin stres posibil. ZEN!
[ruga][ruga][ruga] sunt alaturi de tine si astept dublare, triplare de beta!



[ruga] ( [gravi] 16 + [bibe] ) [ruga]

#213
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 16:28

Citat:
citat din mesajul lui aristica

lumi dar tu cand vi cu o surioara/fratior pentru zanica?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Aristicule,mai am doi embrionasi la frigi
Cred ca prin toamna asa ma gandeam sa incerc un transfer
Pana atunci ,savurez fiecare clipa cu gagalicea asta mica
Acum ,misuna prin toata casa,se ridica pe marginea patului insa nu mai stie sa se mai intoarca si chiraie ,o mai gasesc prin baie,pe sub birou ,noroc ca sub pat nu poate intra... in rest,schimbat pampers,dat mancarica,scos la plimbarica si cand doarme mai am timp si eu putin pt mine...O sa vedeti voi cum e...doamne ajuta!
Va pup pe toate[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#214
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 17:55

Aveti dreptate,si eu m-am gindit ca as putea sa racesc ,si numai asta mi-ar lipsi...........in legatura cu viscolul ,nu cred ca vor mai fi probleme si peste 2 saptamini cind preconizam noi sa mergem (am si scris ca pe data de 18 am vrea sa mergem ).........doar no tine gerul asta toata luna februarie[bang] ......oricum a fost doar o idee ,dar am renuntat la ea ...............lasa ca o sa am timp sa ma duc la anu ,macar sa mearga totul ca la carte ,ca skiatul poate astepta un an !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#215
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 20:04

Qiao, eu zic sa iti pastrezi calmul pana maine. Cu asa o galerie, mutam muntii!!!

Imi spui si mie te rog cum a fost cu antifxa azi si ce-a zis dr U? Scuze daca te buzzuiesc. [pup]

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

#216
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 20:07

buna,dragele mele....azi am fost la eco si m-am intors un pic dezorientata....gemeneii mei au saci diferiti,dar impart aceeasi placenta....si pe 23 febr m-am progr la medlife ,la morfologie fetala ca daca fereasca Dumnezeu e ceva in neregula,sa reparam din timp......dr mi-a recomandat sa fac in doua parti diferite,sa cerem mai multe pareri.....am ajuns acasa si am luat la rasfoit netul,unde numai de rau se scrie despre sarcina gemelara cu saci diferiti si placenta comuna.....ca au de suferit bebelusii,ca unul se dezvolta mai bine decat celalalt,ca unul poateuri...fereasca Dumnezeu.....nu stiu,m-am deprimat putin....stiu ca trebuie sa fiu tare,ca sa nu influentez...o sa treaca timpul asa greu pana pe 23 febr,offf.....voi stiti mamici cu gemeni asemanatori alor mei?
[pup]


[gravired] 15 +[bibe][bibe]

#217
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 20:55

Miruna eu nu stiu sa-ti raspund, nu mai cauta pe net, ca mai multe minuni gasesti. Cred ca cel mai bine poti ruga mamicile de la gemeni sau tripleti - exista o sectiune dedicata lor - sa-ti raspunda. Sigur sunt printre ele fete care au avut aceeasi problema si te pot sfatui pozitiv. [pup][pup][pup]

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

#218
beatrix04

beatrix04

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 21:38

Qiao, te felicit iubita[flo]sunt convinsa ca esti ca pe jar dar cu ajutorul lui Doamne Domane o sa fie totul bine[ruga]maine te astept cu vestea cea buna[olala]ca emotii de acum incolo o sa tot ai[pup]
Anastasia, sper ca esti mai bine si te apropii usor usor de linia de sosire.M-ai lasat putin masca cu postarile tale, eu ma gandeam ca doctorii din bucuresti sunt un pic mai seriosi dar vad ca....[batcap].Apropo tu acum ce tratament urmezi?va pup pe toti 3, sa le spui la bebelusii tai sa nu vina acum, sa mai stea la mami la caldurica ca afara e tare frig si urat[pup][flo]
Ce m-a contrariat putin in postarile voastre e ca in general doctorasul v-a recomandat analize ulterioare parca antifax sau ceva de genul nu am retinut exact.Mi-e mi-a dat sa fac clexane de 0.4 si punct, fara alte analize ulterioare...Chiar o sa-l intreb tinand cont teoretic sa mai vin in bucuresti (daca o sa si pot cu vremea asta) doar o singura data pe la 33 sapt pt o morfofetala cum o sa procedez in continuare cu el, cand tb oprit[:-@]
Angi, e mai bine ca te-ai hotarat sa nu te duci pentru ca vremea se poate imbunatati dar trecerea la un aer mult mai rece te poate procopsi cu o raceala si mai bine lasa pt alta ocazie.bafta mai multa in urmatoare schema si intre timp profita de sot, cine stie...[xinpat]
de unde sare iepurele[flo][olala]
miruna, nu stiu ce sa-ti spun in leg cu ingrijorarea ta dar aici fetele au dreptate, uneori si netul asta te ingrozeste, mai bine suna pe albisor si cere-i o parere pana sa te duci la morfo ca o sa stai ingrijorata saptamanile astea.[flo][pup]
pup toate fetele[flo][flo][flo]

[gravired] 31 +[fetita]

#219
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 23:18

Beatrix eu profit pt prima data de sot in ultimi 8 ani ,fara sa ma astept la un test pozitiv la sfirsitul luni,fiind pe AC nu am nici o sansa din lumea asta sa ramin ,asa ca o facem numai si numai de placere[xinpat][olala][olala]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#220
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 03 februarie 2012 - 09:36

NEATA FETELE!
QUIAO HAI IUBITA INCALZESTE-MA TU CU O VALOARE MARE DE BETACA LA CE VREME ESTE AFARA NUMAI O VESTE BUNA M-AR INCALZI[olala] ,SUNT CU GINDUL LA TINE ,DOAMNE AJUTA LA UN BETA MARE ,MARE![pup][pup][pup][pup][pup]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -