Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr Dragos Albu 54


224 raspunsuri la acest subiect

#11
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 11:36

Neatza ,
Qiao, [ruga] pentru ochisorii tai. Referitor la dopul din dos[:I], eu si acum mai folosesc supozitoare, pentru ca recomandarea a fost sa nu fortez si sa evit constipatia. Chiar daca nu sunt constipata, acel dop idiot tot ma chinuie[bang]( cred ca e piticul de pe creier[:D]).

O saptamana usoara tuturor[pup]

[gravi] 21+[fetita][ruga]

#12
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 11:37

Azi am intrat in anul Dragonului care e favorabil conceperi de copii [:D]
Hai, la treaba aspirantelor !
mikado maine ai monitorizare, nu ? cum te simti ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#13
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 12:06

tinuta eu am descoperit secretul fericirii ... bomboanele Bucuria ! au o denumire predestinata [:D] Azi dimineata la 6 mi-am baut paharul cu apa pe stomacul gol ... nimic, dupa 2 ore papat una bucata bomboana, tot pe stomacul gol, si ... gata ! Ce ma bucur e ca nici nu m-am deranjat la stomac - al meu e mai rezistent de felul lui - si acum pot sa mananc si eu linistita pt ca nu mai senzatia aia de supraplin.
Seara am manancat un mar si inainte de culcare am baut un pahar cu apa.
Maine incerc fara bomboana !
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#14
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 12:46

Neata, fete dragi!
Qiao[pup], in legatura cu constipatia, stii incercarile mele de-a lungul timpului..[:I] Ce am vazut ca merge si ajuta la sigur au fost prunele uscate, iaurtul si bautul de apa pe stomacul gol dimineata, cum ma trezeam, cam 1 pahar si sucul de mere, facut la storcator de fructe.
Cu Duphalacul , ce sa zic, am patit exact ca Bccami...dureri mari de stomac, gaze pe care nici nu le puteam elimina, balonari, contractii puternice, dureri. Eu zic ca, daca vrei totusi sa il incerci, sa nu amesteci prea multa substanta din aceea, la inceput. Sa vezi macar cum iti merge, ce efecte are la tine.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 33+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#15
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 12:47

[pup] mamicile si viitoarele mamici

Qiao, spor la stat linistita (asta fac si eu) [pup]

Tinuta, ai idee e dna U azi la Fundeni? Ai fost ultima ce stia vesti. Apropo, ti-au mai modificat tratamentul dupa analizele de la Fundeni?

Multumesc [pup]

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

#16
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:03

honey, am fost vineri sa iau analizele. Mi-a recomandat sa merg dupa morfofetala si atunci vedem si cu tratamentul. Se pare ca Dr Uscatescu are probleme cu mama grav bolnava si nu se stia daca vine saptamana asta. O sa arat analizele lui Albu la morfofetala. anti fXa mi se pare tot mic 0.19, la 2 ore jumate dupa clexane( data trecut a fost 0.17 la 3-4 ore dupa clexane[:-@]). Asistenta Viorica nu mi-a comentat analizele. Cica daca la morfofetala este totul ca la carte sa continui cu 0.4 pana la 28 de saptamani, daca nu... s-o sun sa vedem cand o gasesc pe Uscatescu.

[gravi] 21+[fetita][ruga]

#17
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:03

Fetelor deja mamici, am si eu cateva intrebari. Le postez aici si nu pe PM, pt ca ma gandesc ca mai degraba intrati aici pe forum decat sa va verificati msg. private, la cat de aglomerate sunteti.
De 2 zile am intepaturi puternice in vagin. Pana acum nu am simtit asta. Iar contractiile au devenit dureroase, mai ales in partea de jos a burtii, iar intariturile, adica starea aceea de piatra, nu mai dispar aproape deloc chiar dc stau la pat. Aproape tot timpul, am burta piatra.
Azi noapte m-am zvarcolit pe toate partile. Durerile de jos sunt ca la ciclu, dar mai puternice. Si m-au apucat toate caldurile. Am vrut sa purcedem spre spital,sotul a tot insistat, dar tot am zis ca poate sunt firesti starile astea de acum, sa nu ma duc degeaba...
Mi-am pus 2 supozitoare Uscosin si am luat 2 Nifedipin retard pe la 3 dimineata (mai luasem 2 la ora 11), dar nu isi mai fac efectul decat slab pt maxim 30 minute.
Cam asta e descrierea starilor...nu stiu sa zic mai multe...

In ciuda durerilor, am zis sa stau totusi nepanicata , dat fiind masuratoarea de lunea trecuta a colului, cand era peste 3, plus secretiile care au iesit bine, adica nu sunt infectii sa rupa membranele mai devreme de termen.
Se poate declansa ceva chiar dc totul parea sa fie in ordine acum o saptamana? Ca aici mi se leaga mie neuronii....ma gandeam ca de acum e normal sa ma mai si doara, dar nu se va intampla nimic. Numai ca parca sunt totusi cam puternice durerile..
Oricum, de sunat, sun si dr acum dimineata si in functie de ce-mi va spune si dumneaei, sa vedem ce facem.
Dar ma ajuta si parerea voastra tare mult, ca vb din experienta, pe simtite la propriu.
Va pup pe toate[flo][pup]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 33+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#18
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:14

Nasti, a ramas asa de putin.....
Nu te pot ajuta cu raspuns,ci doar cu o imbratisare calda din toata inima.

Noi azi schimbam semnatura la 22+, dar parca bb se simte tot mai putin[bang]. Am niste emotii pana joi..... Sper sa trec cu bine saptamana asta. Desi par a avea o sarcina foarte usoara, stresul parca nu inceteaza [bang]. Deci Qiao, asta e doar inceputul[:D]( doua saptamani, apoi alte doua, alte 4,... samd[alcool].

[gravi] 21+[fetita][ruga]

#19
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:18

Tinuta multumesc mult de tot. Poti manca putinaaa ciocolata, cica se agita bebe si tu stai linistita. [pup]

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

#20
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:21

Fete dragi,sa aveti o saptamana minunata!Qiao,iti doresc sa ai embrionasi lipiciosi ,sa-si faca culcus calduros la mamica in burtica noua luni si sa vii cu un beta mare,mare[bibe][bibe]. Si eu tot patru embrionasi am avut la burtica si cel mai puternic are acum sapte luni ,o scumpete si dulcica de fetitza care nu are astampar deloc,merge de-a bushelea,misuna prin toata casa,mami si tati sunt topiti dupa ea...pupici si iti tinem pumnishorii stransi[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -