Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Inscrieri gradi de stat 2012-2013


118 raspunsuri la acest subiect

#21
grigutza

grigutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 14:21

Citat:
citat din mesajul lui Eseea
da, acum sunt reinscrierile si de pe 2 aprilie inscrierile. Asa e ordinul de la Inspectorat, care e afisat si la noi la gradinita. Cunosteai pe directoare sau cum?Mami de fetita [8**] si de [url="http://lb4f.lilypie.com/fBqkp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" /></a>"]baietel[/url] [sofer]Everything is hard before becoming easy...
Eseea, nu cred ca daca gnomita o cunostea pe directoare, ne mai intreba pe noi ce stim despre gradinita, sau isi facea griji ca va fi respinsa....Gnomita, din cate stiu eu la gradinitele cu program prelungit este (sau era dupa vechile legi, acum totul e in schimbare) un criteriu ca parintii sa lucreze, de aceea se si cer adeverinte de salariat. Daca nu ai fi avut sanse sa iti inscri copilul acolo, cu siguranta ti s-ar fi spus asta, deci eu cred ca ai sanse, dar prioritari vor fi cei cu ambii parinti salariati.

#22
gnomita

gnomita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 01:02

Multumes Grigutza, deci eu chiar nu o cunosc pe directoare,eu am vrut la program prelungit pentru ca trebuie neaparat sa m-a angajez, stiu ca cei care au ambii parinti serviciu au prioritate. Va dati seama ca nu imi dau copilul la program prelungit ca sa stau eu linistita acasa, nicidecum.

#23
grigutza

grigutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 10:57

Pai tocmai, un motiv foarte bun de luat in discutie cu directoarea, tu depui actele in aprilie, dar pana in septembrie, cand copilul incepe gradinita, intentionezi sa te angajezi. Deci vei adauga la dosar si adeverinta ta de salariat, imediat ce vei fi angajata.
Nu cunosc gradinta despre care intrebi, dar cred ca o parere ti-o poti forma la fata locului (igiena, masa, costuri, intrebi de nr. de copii in clase, poti chiar sa ceri sa vorbesti cu viitoarea educatoare etc.).
Poti vizita si o alta gradinita din zona, pentru a vedea comparativ...
Succes![:)]


#24
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 11:21

eu nu am insinuat nimic, pur si simplu m-am mirat ca i-a primit actele de inscriere inainte de a incepe oficial etapa asta, o fi fost directoarea mai draguta, lucru destul de rar [:D]



Mami de fetita [8**] si de [url="http://lb4f.lilypie.com/fBqkp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" /></a>"]baietel[/url] [sofer]









Everything is hard before becoming easy...






#25
grigutza

grigutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 11:32

Da, Eseea si eu m-am mirat ca i-a spus ca deja se fac inscrieri...[bang]

#26
MIRCLAU

MIRCLAU

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 962 mesaje

Postat 24 martie 2012 - 10:04

deci sa inteleg ca eu care sunt in somaj si in cautare de munca nu imi primeste copilul la gradi?eu nu am vazut sa scrie nicaieri ca unul din criterii este ca parintii sa fie angajati,daca are cineva ceva concret vreau si eu

multumesc


MIRELA mami de andreas nazdravan 10.09.2005 si de maria-lavinia 14.08.2009

#27
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 24 martie 2012 - 10:32

Ti-l primeste dar daca nu sunt locuri suficiente nu e obligata sa ti-l primeasca la program prelungit. Cu alte cuvinte au prioritate la locurile cu program prelungit copiii ai caror parinti au serviciu.



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]

#28
pink_lady

pink_lady

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 26 martie 2012 - 11:14

Fetelor, am citit si recitit fax-ul acela de la minister- zic ca e posibil sa primeasca copii sub 3 ani, dar cu suplinire de posturi- am inteles gresit?

Eu vreau sa-l inscriu pe baietelul meu, desi in sept va avea 2,7 ani- e cam aiurea daca esti nascut intre ani pentru ca daca nu il accepta va incepe gradi la 3.7 ani si tot asa..la scoala mai tarziu etc..plus ca vom plati 1 an din nou la gradi privata.

cum o fi treaba?

La 188 (ca vb cineva de ea) care-i treaba - se va merge pe bune sau pe atentii oferite anterior?

#29
pink_lady

pink_lady

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 26 martie 2012 - 11:32

Pana la urma 20 sunt in grupa? ca pe site-ul la Castel apare in grupa mica o lista cu 35 de copilasi - nu prea se tine cont de ce z ic cei de la minister, ha? http://castelgrupamica.webgarden.ro/

#30
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 26 martie 2012 - 12:33

[:D] Ala e site-ul de anul trecut facut de un tatic din grupa de la fi-mea.



La Castel eu am mers acum 3 ani pur si simplu, am vorbit cu directoarea si dupa ce am depus dosarul i-am oferit cu cutie cu bomboane. Nu am auzit pe nimeni sa fi dat atentii deosebite ca sa fie admis. Ba, daca imi amintesc bine nu au fost respinsi vreo doi ani la rand, au afisat ca toate dosarele depuse au fost admise.

Iar in ce priveste copiii sub 3 ani inca de anul trecut au primit, ca m-am si minunat. E unul mititel rau, nu stiu acum, dar asta toamna avea si pampersul la purtator ceea ce la o gradinita de stat e o raritate.

Fata mea e intr-o grupa de 28 de copii, iar baiatul intr-una de 25. La pitici nu s-a pus problema de aglomeratie in primul an ca au mucarit pe rand incat mai multi de 15 rar se adunau.

E o gradinita frumoasa, curata, mancarea e buna, acum e 15 lei indemnizatia de hrana.



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -