Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 53


195 raspunsuri la acest subiect

#11
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 13:39

raportul pe ziua de azi e usor roz-gri
foliculasii au crescut frumos: 19,84; 17,16; 16,46 15,73 in schimb endo care crescuse frumos pana acum (de vinerea trecuta pana marti 3mm, de marti pana azi doar 1 mm) nu are decat 6,93mm [q] Ma uitam pe monitor ca ALbu l-a masurat de vreo 6 ori din tote unghiurile si deja simteam cum se scurge zen-ul din mine. a zis ca mergem inainte, foliculii sunt numa buni. astept acum sa ma sune Vaduva sa vad ce zice. Offf, ce o avea endo asta al meu de nu mai vrea sa creasca de 1 an incoace. IA am facut-o tot pe endo micut.
mai astept rezultatul la spermocultura repetata dupa ce a terminat antibioticul, sper sa nu avem si aici vreo surpriza neplacuta, pt ca oricum spermograma e in picaj vertiginos, a ajuns la 3% forme normale (inainte de tratament 6%), bine ca sunt multi si au de unde alege.
Am intrebat de vopsit si a zis ca mai bine nu, deci stau cumine, fac si economie [:D] Am dat insa banii pe gel de dus fara parfum pt bebelusi.
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#12
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 14:36

hai, qiao oooooooooooo utzeeee sanatoase mamica closcaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!! [bum][bum][bum]
nu lasa zen-ul sa fugaaaa!!! valeu, [majoreta][majoreta][majoreta]majoreta ma fac, gravida cum sunt, numa' sa iasa [bibe] la tine!

[ruga] ( [gravi] 13 + [bibe] ) [ruga]

#13
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 14:42

Qiao, endometrul mai are ceva vreme sa creasca. Foliculii arata numa bine, dar cred ca in functie de analize ar putea sa-ti prelungeasca o zi tratamentul. (Povestiri[:D]: in luna in care am ramas natural, am fost la eco special pentru endometru. nu facusem stimulare, doar vitex si ceai de cretisoara la greu. In ziua 11 endo era de 5mm, verdict clar histero, dar totusi inca o eco in z14. In z14 endo a mai crescut. In jur de 7, totusi sa facem programare la histero.Foliculii in z14 aratau ca urma ovulatia, nu mi-a spus valorile.Z14 era intr-o joie.. Samnata intepaturi mari in ovare, dar cu toate astea bb cred ca am ovulat abia luni, pentru ca, dupa toate masuratorile asta este varsta lui bb.)
bccamieste normal sa-ti fie greu cand vezi burticile cum cresc[q]. Am trecut si eu prin asta, dar uite ca Doamne Doamne, are cate ceva ptr fiecare.
alilumi, deci tu ai crescut clexanul la 0.6??? Stii ca mie mi-a iesit antifXa 0.17, inseamna ca si eu trebuia sa fi crescut?[bang] Ma bagi in sperieti

[gravi] 20+[fetita][ruga]

#14
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 14:44

ali l-am prins pe ZEN de un picior si il tin bine. daca nu vrea de buna voie, o sa stea cu forta [:D]
ma duc sa ma raschetez in partile esentiale si intre timp poate e gata si spermocultura aia sa vad daca ciufulesc ZEN-ul sau nu.
[pup] majoreta cu burtica

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#15
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 14:46

tinuta asta a fost si este si speranta mea. mai bag o cana de cretisoara cand ma intorc.
tu la ce interval de la injectarea Clexanului ai facut analiza ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#16
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 14:52

tinuta[pup][pup][pup],
nu cred ca este o regula generala ci mai degraba e vorba de particularitatile fiecarei sarcini, mai bine zis fiecarei mamici cu bebe la purtator... nu e cazul sa te panichezi, asa cum nici eu nu o fac atunci cand intalnesc situatii ce imi par similare cu a mea, si totusi cu clexane de 0,4. dar in realitate... doctorii stiu sa aprecieze mai bine.

qiao[pup][pup][pup], si vorba tinutei: un ceai de cretisoara, ceva. si eu am luat!
eu si tinuta am fost eroine de-odata la madam Uscatescu. ne-am facut clexanele acasa cu 3 ore inainte si la 6:30 eram pe meterezele Fundeniului.



[ruga] ( [gravi] 13 + [bibe] ) [ruga]

#17
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 14:59

qiao, clexanul il fac in general la 6 dimineata. In ziu respectiva, l-am facut la 4 sau 3 dimineata, iar la 6.30-7 am recoltat la fundeni. Am fost cu ali. Valorile erau apropiate. Eu 0.17, ea 0.21. Am intrebat daca e in regula si mi s-a spus ca trebuia sa fie in jur de 0.3, dar ca e ok. Acum nu mai inteleg nimic[alcool].

[gravi] 20+[fetita][ruga]

#18
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 15:04

ali, eu am trimitere la hematolog care expira pe 20. Daca nu mi-o prelungeste mama azi la dr de familie, cred ca ma duc saptamana viitoare la madam Viorica. Mi-a mai dat acum 3 luni DR-a o trimitere si a expirat si aia.[bang], Parca mi-e rusine sa tot cer trimiteri.
[pup]

[gravi] 20+[fetita][ruga]

#19
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 15:04

deci, refuz sa ma panichez sau sa imi fac probleme[:D][:D][:D]...

[ruga] ( [gravi] 13 + [bibe] ) [ruga]

#20
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 15:49

qiao si eu tot de ceai de cretisoara voiam sa-ti zic, ca e cam tardiv sa iei maca si vit. E. Sambata faci pregnylul?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -