Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa


163 raspunsuri la acest subiect

#1
lavinia.p

lavinia.p

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.260 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 02:48

Buna ziua,





Ma numesc Lavinia Portelechi si in luna aprilie 2011 cu ajutorul vostru nepotelul meu Andrei a fost operat la Targu Mures de o malformatie cardiaca congenitala incompatibila cu viata. Au fost ore, zile, saptamani in care ati fost alaturi de noi prin gandurile voastre bune, transmise fie prin rugaciune, fie prin mesaje drept pt care va multumim. Multumim din suflet comunitatii desprecopii pentru ca in perioada Sfintelor Sarbatori de Pasti 2011 in campania pt Andreiut s-a strans aproximativ suma de 1210 euro, 5881 ron si 180 de dolari, suma fara de care accesul la actul medical ar fi fost ingradit...multumim tuturor persoanelor care s-au implicat prin donatii si au contribuit la salvarea puiului de om. Ca urmare a interventiei pe cord deschis suferita la nici 10 zile de viata, operatia lui Andreiut a reusit, insa a ramas cu lichid la capsor si conform spuselor doctorilor cu un chist la inimioara.

In vederea investigarii corecte, Andreiut are nevoie de un RMN neuro, RMN care nu se poate efectua in tara intrucat din informatiile pe care le avem nu exista un centru specializat in vederea investigarii copiilor sub 10 ani. In ultimele 2 saptamani operatia lui Andreiut colecteaza, se inroseste, iar din discutiile pe care le-au avut parintii cu medicii s-a tras concluzia ca ar fi ramas un fir care face sa se acumuleze o substanta alba. Din acest motiv Andreiut trebuie sa ajunga urgent la un medic cardiolog pediatru in vederea diagnosticarii corecte a ceea ce se intampla cu operatia. La Targu Mures li s-a spus ca sunt asteptati doar in luna aprilie si nu ii primeste mai repede decat daca este o extrema urgenta. Ne-am interesat si ar putea fi primiti la Timisoara. Pentru aceasta au nevoie de: bani de transport si consultatie eu zic undeva la 500 ron, nu stiu exact fiindca nu stiu cat costa astfel de consultatii si investigatii dar maine am sa iau legatura cu o mamica din Timisoara care imi va spune exact cam la ce suma se ridica consultatia si investigatiile ce i se vor face daca vor reusi sa mearga. Stiu ca pentru unii 500 de ron este un nimic dar pentru ei inseamna foarte mult, fiindca situatia lor este foarte critica....Dupa ce vom obtine o parere avizata in privinta plagii vom continua campania de strangere de fonduri pt adunarea sumei de 2000 de euro pt RMN-ul din strainatate.

Doresc sa multumesc:

Dodo-pui, Maria rubi, madyrizi ,Oana_b , DarkBendis , Catalina 2307 , Pop Adriana , philip , lilimara , Bebe Beca , Diana_eva , Laura B , ana_micu83 , SabinaY,alinamoro , carminabulina , NicoletaB,Relusha , LeditiaAsparagus , ada_coman , Arianna_M , koiky , mamagiuliei , Happiness_4_us, Motanik Ayla21 , lisssa_ana , michelle1981 , Katteryna , Porumbita , Cris82 , Tutz , MADYN , Nerantula , ckristina , AlexaRaluca , ymca , tomaca , abramburika , paula_m , donna79 , rall , nushulica , boticelina , mariaruxi , annnna35 , ginye55 , dicirstea , anca16 , JuliaSM , simonapro , fragrant8 , pufescu,CamiSol , emanouela , valentina_22 , mihaela770, FELIS , anna_mama , cornelia , marius moldovan , mikaeela , diannaalex , strumphitza , jasmin012 , moldovan ioana , bitis alina , ardelean monica, kid , ducky , ana_25, theophillina , valicutu , eimotto , Viovio, bebelu86 , claudia.andrici, eladea2005 , geniest , LauraOana, kariguld, puisorul, lulu77, lavi02, dana n., Picky_toto, pooh, alex_andra , Ellax , Ioanna81 , gianina , ana_25 , Lore_ely , aschiutza , Serialbastre , prisi , luy , narcisica28 , LoraG76 , monis5, AdiS , olim , Oanacn , alexandrina, ynna7, Flowers , crialex06 , andruskandu , adablackcat , anaemi, carpatina, yashy , alina71, renah , histamina , Eseea , mari_paun , ellinia , kiti2205 , miflore, My_Lady0091, va multumesc din suflet.

Doresc de asemenea sa reamintesc conturile in care se poate face donatii:

TITULAR CONT EURO PORTELECHI MARIUS CALIN

CONT IBAN: RO37BTRL00504201598495XX

BANCA TRANSILVANIA - AGENTIA CAZABAN- ORADEA

COD SWIFT BTRLRO22



TITULAR CONT LEI PORTELECHI MARIUS CALIN

CONT IBAN: RO88BTRL00501201598495XX

BANCA TRANSILVANIA - AGENTIA CAZABAN-ORADEA



AVEM SI CONT PAY PAL: portelechi.marius@gmail.com




Iar pt cine nu ne cunoaste inca povestea, asa a inceput povestea lui Andreiut: http://forum.desprec...018&whichpage=1

Va multumesc!





Rareselul meu scump 23.mai.2009



Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!









#2
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 14:07

Lavinia, unde se afiseaza subiectul acesta, ca eu nu stiu sa il gasesc.

Mai vorbesc si eu azi la Timisoara. [pup]andreiutul.

#3
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 15:02

Lavinia este la birou, in mod sigur nu poate citi aici pe forum(din ce imi spunea nu are acces la net). Am vorbit la Timisoara si este doar o chestiune de timp cand vor ajunge, medicul este la spital, la program.


#4
vias

vias

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.009 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 16:56

of dragalasul de pui mic [V] sper sa se stranga suma necesara intr-un timp foarte scurt! Sa-i dea Dumnezeu sanatate si putere de lupta!

Mamica lui JR



#5
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 17:30

Si eu,Cami, pentru ca ceea ce se intampla acolo nu e de bine. Curios ca a aparut aceasta problema la 8 luni de la operatie. Inteleg ca medicul chirurg la care au fost le-a spus ca ar fi vorba de un fir (tifon)....curios de ce a inceput sa colecteze la 8 luni de la interventie. Doar o parere avizata poate indica incotro sa o ia parintii si ce va fi de facut in urmatoarele zile de dupa control.

#6
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 18:24

Am pus si eu o suma micuta acum.
Sanatate puiului mic [flo]!

Nico


#7
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 19:29

NMA, multumim.

Am gasit un centru in TM care face RMN la bebelusi, costul este de 1050ron. Am discutat la telefon cu medicul si mi-a spus ca inainte de toate trebuie sa vada actele medicale si bebelusul. Nu am stiut sa spun cu ce a fost inchis sternul (exista posibilitatea a fi inchis cu cerclaj metalic),motiv pentru care nu au dat un raspuns favorabil telefonic.
La copilasii cu afectiuni cardio inteleg ca este o problema in acceptarea lor ca si pacienti - datorita anesteziei. De asemenenea, copii cu stenturi si proteze metalice au contra indicat RMN.

Cu toate acestea, pentru Florina s-a propus RMN si este posibil sa il faca in centrul de cardiochirurgie de la Munchen, ea avand valva mecanica.




#8
lavinia.p

lavinia.p

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.260 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 02:03

Buna seara!

Va multumim din suflet ca sunteti din nou aproape de noi.

Andreea_As iti multumesc din suflet pt tot ajutorul si implicarea, ti-am mai spus eu esti un om deosebit[pup]....asa este eu in timpul zilei nu pot raspumde si scrie deoacere nu am acces la internet de la sevici.

vias multumim si eu sper si suflet[pup]

nmamultumim mult[pup]

Ieri si azi au intrat in contul lui Andreiut 400 ron de la T.M.C si 190 de Dolari de ka I.A. Va multumim din suflet, iata ca astefel pot ajunge la Timisoara saptamana viitoare cu puiul mic.

Inca odata va multumesc tuturor pt tot sprijinul si sper sa pot sa va dau numai vesti bune despre Andreiut. Maine va suna Nadia dr de la Timisoara pt programare pt saptamana viitoare si sper sa fie bine.

Va [pup] si va doresc o noapte linistita!



Rareselul meu scump 23.mai.2009



Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!









#9
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 02:17

[flo][flo][flo][flo][flo]

Asteptam vestile de la medici. Sanatate si sunt alaturi de voi. [pup]

#10
paula_m

paula_m

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.768 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 14:03

Imi pare rau sa aud asemenea vesti despre Andrei!! [q]

Voi incerca sa ajung la banca azi sau maine.

Multa putere micutului Andrei!!



Paula, mamica [copil] Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Am implinit un anisor!!!



poze iarna 2011-2012


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -