Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

voi cum va impacati cu soacra ?


86 raspunsuri la acest subiect

#71
mcm2011

mcm2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 26 ianuarie 2012 - 17:25

De refuzat nu mi-am permis sa o refuz direct, dar si-a dat seama ca nu le vreau din moment ce am facut atat tam tam cu dezinfectarea, plus ca mi-a zis la final ca daca nu le vreau nu mi le da si gata si eu am tacut(sper ca a inteles ca tacerea e un raspuns).Oricum inca nu mi le-a dat si cred ca nici nu o sa mi le mai dea.


#72
Coradyn

Coradyn
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 01 februarie 2012 - 16:36

nu stiu de ce, dar de cateori pronunt cuvantul "soacra" imi vine imi minte alt cuvant"acra"

eu din pacate stau cu ea in casa de 6 ani, si nu mai reusesc sa plec de acolo. M-am indepartat si de sot care inca nu s-a taiat cordonul ombilical al masii, desi are 33 ani.Din cauza asta numai am nici un gram de respect fata de omul asta fara coloana verticala.

Am o fetita de 2 ani si numai pentru ea am ramas deocamdata in aceasta "zona crepusculara", alaturi de o fiinta care, asa cum spunea una dintre fete mai sus, "a incercat sa ma anuleze din toate punctele de vedere"

locuiesc intr-un oras departe de familia mea, la 64 km...n-am pe nimeni aici, si cred ca pe asta au mizat si sotul si maicasa...

din cauza salariului care nu-mi permite sa plec cu chirie impreuna cu copilul, stau si inghit mizeriile unor inculti.



#73
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 01 februarie 2012 - 19:02

coradyn, in locul tau mi-as cauta un mascul care sa ma scoata din mediul ala nociv, din familia aia disfunctionala. Nu ai ce pierde daca pleci dar ai ce pierde daca ramai. In primul rand ca ai copilul care vede si prinde orice atitudine din casa. iar daca atutudinea lor este de dispret fata de tine, asa va face si copilul tau ca asa percepe ca trebuie tratata mami. Bafta.

http://noideea-noide.../04/divort.html
http://noideea-deea.blogspot.com

#74
Coradyn

Coradyn
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 02 februarie 2012 - 12:36

mda ar putea fi o scapare dar ..eu nu vreau sa mai aud de nici un barbat ...vreau liniste si sa fie fetita langa mine...chiar nu vreau sa ma aud de nici unul

#75
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 04 februarie 2012 - 06:47

Noideea, nu te supara pe mine, dar ce ai spus in mesajul de mai sus este foarte problematic si tipic cred gindirii tale din cite am observat pe parcursul anilor. Adica tu nu te vezi validata si salvata decit printr-un barbat. Problemele tale intotdeUna graviteaza in jurul unui element masculin. Poti spune ce vrei tu, dar postul de mai sus te-a lasat complet in fundul gol.

Coradyn, daca vrei sa iesi din situatia asta, iesi. Nu exista nu se poate, exista nu vreau sau mi-e lene. Si daca tie 64 de km ti se pare departe, mie cum sa mi se para cei 8000 km? Si crede-ma ca i-as strabate pe jos daca ar fi nevoie, cu copiii de git.

#76
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 04 februarie 2012 - 12:23

Nu ma inteleg nici eu cu soacra si gata.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.go...047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

#77
mcm2011

mcm2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 05 februarie 2012 - 01:42

Ce mi-as dori sa fiu o soacra buna cand o sa-mi vina si mie randul. [8D]

#78
ChristieV

ChristieV

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 05 februarie 2012 - 10:10

Ne impacam perfect, ca nu ne vedem cu anii.

#79
mcm2011

mcm2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 00:09

Citat:
citat din mesajul lui ChristieV

Ne impacam perfect, ca nu ne vedem cu anii.


te invidiez [:D][:D][:)][flo]

#80
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 06 februarie 2012 - 01:52

Citat:
citat din mesajul lui noideea

coradyn, in locul tau mi-as cauta un mascul care sa ma scoata din mediul ala nociv, din familia aia disfunctionala. Nu ai ce pierde daca pleci dar ai ce pierde daca ramai. In primul rand ca ai copilul care vede si prinde orice atitudine din casa. iar daca atutudinea lor este de dispret fata de tine, asa va face si copilul tau ca asa percepe ca trebuie tratata mami. Bafta.

http://noideea-noide.../04/divort.html
http://noideea-deea.blogspot.com



Am vesti pentru tine: nu toate problemele se rezolva cu un mascul care sa te scoata de unde esti sau cu o f.... buna ci pe tine trebuie sa te duca capul sa cauti orice posibilitate. Habar nu ai ce vorbesti cand o sfatuiesti pe Cora sa-si gaseasca unul. Si inca odata " experienta atotcunoascatoare" in relatiile umane "strikes again".

Cora, nu dispera, scumpo. Am impresia ca noi doua ne cunoastem din alta parte, ne-am si vazut in realitate, eu cu sotul meu si tu cu cel pe care l-am crezut atunci un om demn. E greu acum dar usor usor cauta sa te separi. Nu mai curata dupa ea, nu mai slugari zilnic de cum vii de la munca si daca lui nu-i convine, atunci sa-si faca singur.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -