Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

PROBLEME OFTALMOLOGICE LA COPII


25 raspunsuri la acest subiect

#1
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 30 decembrie 2011 - 15:21

Buna,
Am decis sa deschid acest subiect deoarece fetita mea Miriam Gabriela, de 3 ani si 7 luni,de la nastere are ceva probleme la ochisori. Mai precis, deoarece Miriam s-a nascut prematur, avand doar 1140 grame, am urmat foarte multe controale periodice la Timisoara. La ultimul control, efectuat in urma cu 4 luni ni s-a spus ca va trebuie sa ii facem ochelari lui Miriam, deoarece au crescut dioptriile. Miriam are de la nastere si un strabism convergent.
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un doctor oftalmolog din Cluj Napoca , doeoarece as dori sa merg la un control, pentru a vedea daca intradevar Miriam are nevoie de ochelari si daca rezultatele investigatiilor pe care le vom face acolo sunt la fel ca cele constatate de medicii din Timisoara.
Va multumesc si astept raspunsuri.

#2
mamaluiana

mamaluiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 31 decembrie 2011 - 16:27

Buna, noi pana acum toate controalele le-am facut la cluj, Bucuresti. La Timisoara am ajuns asta vara si pot sa spun ca sunt mult mai multumita , la Timisoara am fost la d-na dr. Stoica , control care a durat 3 ore inclusiv si explicatiile dansei. Anamaria are atrofie partiala de nerv optic , nu i-i trebuie ochelari dar trebuie sa-i facem zilnic exercitii, stimulare in special pe partea dreapta.
Multa sanatate!



#3
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 03 ianuarie 2012 - 15:48

Eu nu as putea sa iti dau decat un numar, o adresa si un nume de la climica de oftalmologie din Tg. Mures.

Daca vrei spune!



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze

Zambetul Karlei

#4
Andrea_S

Andrea_S

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 03 ianuarie 2012 - 18:03

Citat:
citat din mesajul lui AdelaNegriu

Buna,
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un doctor oftalmolog din Cluj Napoca , doeoarece as dori sa merg la un control, pentru a vedea daca intradevar Miriam are nevoie de ochelari si daca rezultatele investigatiilor pe care le vom face acolo sunt la fel ca cele constatate de medicii din Timisoara.
Va multumesc si astept raspunsuri.


Scrie-mi mesaj privat daca vrei sa iti dau numarul de telefon al unei mamici care merge des la Cluj si stie medici oftalmologi buni de acolo si din Bucuresti. Cred ca e in masura sa iti dea relatii si multe informatii utile pt ca fetita ei, de aproape 5 anisori, are diverse probleme oculare si a umblat cu ea in mai multe locuri pana a gasit medici buni.


Andrea

http://crestem-impreuna.blogspot.com/

#5
nikkei

nikkei

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 07 ianuarie 2012 - 15:37

La multi ani, dragilor!
Sa va aduca noul an multe, multe, multe bucurii in ce priveste sanatatea copiilor!

Andreea, te-as ruga eu sa ne dai niste nume de dr. buni oftalmologi sau chiar neurooftalmologi, pt. ca si Stefi are atrofie partiala de nerv optic.


#6
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 09 ianuarie 2012 - 14:22

Andreea multumesc pt ajutor am luat legatura cu mamica respectiva si mi-a dat informatiile necesare .Ma bucur asa de mult pt acest forum unde mamicile sunt tot timpul gata sati sara in ajutor. Domnul sa va binecuvinteze. [olala][flo]

#7
Andrea_S

Andrea_S

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 11 ianuarie 2012 - 02:45

Citat:
citat din mesajul lui nikkei
Andreea, te-as ruga eu sa ne dai niste nume de dr. buni oftalmologi sau chiar neurooftalmologi, pt. ca si Stefi are atrofie partiala de nerv optic.



Buna, vezi ca ti-am trimis acelasi mesaj pe care l-am dat si Adelei.
Ai doua numere de telefon ale Adrianei Nistor, o mamica cu experienta in diverse probleme de sanatate la copilul ei - oftalmologice, nefrologice, infectii cu bacterii, alergii la acarieni, ortopedice etc. (lista problemelor pe care le-a avut si inca le mai are fetita este lunga, dar a gasit si solutii la multe din ele, de aceea are ce transmite altor parinti).

Si, de ce nu, poate AdelaNegriu (pentru care ma bucur ca a aflat ce isi dorea[:)]) va putea oferi informatii si mai la obiect pentru tine, daca tot a aflat unde sa mearga si poate iti spune dupa aceea la cine a fost si ce a rezolvat.

Sanatate multa si succes cu medicii si tratamentele! Fie ca oricare dintre noi sa gaseasca oamenii potriviti si la timpul potrivit care sa ofere solutia cuvenita!

Andrea

http://crestem-impreuna.blogspot.com/

#8
nikkei

nikkei

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 18:23

Multumesc din suflet, Andreea![flo][flo][flo]
Si imi cer scuze ca m-am repezit sa scriu direct fara a fi atenta ca informatia era despre alta mamica.
Adela,te rog, sa-mi spui si mie ce ai rezolvat. Bafta!
[pup]

#9
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 18:59

buna fetelor ! eu am reusit sa imi fac programarile pe care mi le-am dorit ,la oftalmologie ,la ortopedie si la neurologie toate pe data de 25 ianuarie. Restul ramine sa va spun dupa ce ne vom intoarce de la Cluj ,sper sa va dau vesti bune .[:-@][olala][pk]

#10
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 19:15

Nikkei daca ai si alte intrebari sau daca vrei sa afli cu ce probleme oftalmologice ne-am confruntat si noi da-mi un ms privat ca sa-ti dau nr meu de tel.si sa putem discuta ,deoarece si noi am avut la un moment dat tendinta de atrofie al nervului optic .


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -