Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

caut bona cu recomandari, Militari, baietel 6 luni


3 raspunsuri la acest subiect

#1
ochios_mic

ochios_mic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 29 decembrie 2011 - 01:35

URGENT

Buna tuturor,

daca ma poate ajuta cineva, caut bona cu recomandari bune pentru bebe care are 6 luni. De o luna a trebuit sa incep munca si am gasit o tanti de care sunt total nemultumita. In primul rand imi lasa copilul murdar si nu stie care sunt regulile elementare de igiena - se sterge de transpiratie pe prosopelul cu care sterg copilul la gurita dupa ce mananca, sta cu picioarele pe paturica cu care il invelesc si pe care copilul o baga in gurita, imi sterilizeaza biberoane pe jumatate spalate sau cu urme de lapte pe ele, imi lasa vasele copilului tot cu urme de mancare pe ele....si din pacate lista poate sa continue.
programul ar fi de 8h/zi de luni pana vineri (de la 9 la 17).
Luand in calcul ca eu am inceput deja munca(cu 6h deocamdata), am nevoie de o persoana cu ceva experienta in cresterea unui copil atat de mic, astfel incat sa deprinda usor sarcinile (in cele cateva ore cat sunt eu acasa). Cat inca mai lucrez 6h/zi nu ar avea de stat singura cu copilul decat vreo 4h-5h, pentru ca eu plec la 12 si sotul ajunge acasa la 4.30PM.

#2
agnessdesign

agnessdesign
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 ianuarie 2012 - 16:46

Buna ziua,

Imi pare rau pentru Dvs. ca ati avut asemenea probleme cu doamna,un bebe reprezinta o raspundere enorma si nici un lucru nu trebuie tratat superficial ...Daca mai este valabil anuntul va pot ajuta eu.
O zi buna

#3
mitucu

mitucu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 30 ianuarie 2012 - 10:25

D-na Lucica locuieste la Gorjului si inainte sa vina la noi a crescut o fetita de la 4 luni pana la 4 ani, cand aceasta a mers la gradi. Mie mi-a facut o impresie f buna. D-na Lucica tel 0741205801. Din pacate sotul meu nu mai lucreaza si a trebuit sa renuntam la serviciile aceasteia. La mine avea program de la 7.45 pana la 17.30, e o femeie energica, foarte curata, baietelul meu a indragit-o foarte mult.
Eu sunt pe forum de mult timp, am cautat intai sa duc baiatul la gradi, era mai tot timpul bolnav, si am ales varianta de a fi lasat cu bona, desi initial nu concepeam aceasta. Se pare insa ca aceasta idee nu a fost chiar asa rea, ne-am inteles excelent cu d-na Lucica pe care o recomand cu caldura. Daca doriti informatii suplimentare va astept pe pm.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -