Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr Dragos Albu 52


204 raspunsuri la acest subiect

#201
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 23:26

bccami eu am tinut cont de cum mi-a explicat Albu: z1 e ziua in care vezi rosu in chiloti, nu alte culori. si daca e dupa ora 16 se numara de a 2-a zi.
si mie dupa chiuretaj ba mi-a curs, ba s-a oprit, pe urma iar. tin minte cand m-am dus la control inca mai aveam scurgere, dar a zis ca e OK. mie mi-a dat pt o luna, incepand din ziua chiuretajului sa iau Climen. am luat o cutie si mi-a venit cm fix in z28 cum nu mai vazusem de muuult.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#202
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 23:28

[bBccami][/b],tu cand incepi procedura pt transferarea embrionilor congelati?
Eu prima zi de cm o consider ziua cu prima picatura indiferent de nuanta,cantitate
[flo]


Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#203
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 01:37

fetelor ce mi vad ochii

maripet felicitari

altesa , felicitari, sa ti traiasca puiutul si tu sa te recuperezi rapid



si uitati si capitol nou



va tin pumnii



mami cu motaneii [cavaler]Razvan si [cavaler] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#204
roxana33

roxana33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 13 ianuarie 2012 - 02:16

Qiaosi noua,in Ungaria,la Budapesta ne-a aratat embrionii de 5 zile[olala]la microscop,apoi a stat si sotul cu mine si ne-a dat si o poza la echo.Ni i-a aratat si prima data si ne-a dat poza.Ca impresie a fost ca in filmele americane,de care spui tu,dar daca stiau sa-mi dea si tratament ptr trombofilie,atunci era si un happy-end american,cu bebelusi care stateau in uterul meu 9 luni apoi se nasteau sanatosi [q][q]

(1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan ,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos). Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011) si normospermie in iulie 2011(tot la Medlife)


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -