Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

de ce am nascut prematur


29 raspunsuri la acest subiect

#21
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 12:04

adela, katy,va multumim ca ati intrat aici.
pt mine sunteti niste mamae ff puternice.ne aratati cat de usor puteti trece peste situatii peste care eu personal, nu stiu daca as fi trecut.

aici sunt mamici incercate, mamici care au suspinat luni de zile pana cand esentele lor au devenit niste strumfi in adevaratul sens al cuvantului.

imi amintesc ca la 3 sapt verigheta meaera groasa cat glezna strumfului meu.

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#22
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 20:20

multumesc Histamina ! de fapt voi sunteti cele care ne faceti sau ne ajutati sa ne privim cu alti ochi prin faptul ca vedeti in noi ceea ce noi nu mai luam de mult in seama .Dumnezeu ne vorbeste in diferite moduri si prin diferiti oameni ,pentruca vrea ca noi sa stim cit de mult a investit el in noi.[pup] M-ai facut sa zimbesc la aceea comparatie cu verighieta mi-am adus si eu aminte de Miriam cit de mica si cit de fragila era cind am nascuto .Acum este mare(in comparatie cu atunci) si chiar daca are aceste probleme de sanatate totusi stie sa ma faca sa rid stie sa aduca fericirea pe chipul meu.,copii acestia stiu sa daruieasca mai mult de cit stim, sau putem noi sa le daruim.[olala][olala][olala]

#23
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 16 ianuarie 2012 - 16:07

Am citit povestea ta si regret mult ca micuta ta are probleme asa de grave, insa stiu ca a fost o luptatoare ... Frica de o viitoare sarcina cu aceleasi probleme sau mai ales cu aceleasi urmari ... este fireasca si eu o experimentez ... sub o forma asemanatoare ... asa ca te inteleg.



La mine datorita trombofiliei am risc crescut de preeclampsie, desi pana la 28 de saptamani si 3 zile cat am avut la nasterea micutei mele Gabriela Catalina nu am avut astfel de probleme si chiar daca pana azi la 28 de saptamani si 2 zile de sarcina cu bebe mic din burtica la fel nu au fost probleme ... insa riscul exista. Pe de alta parte cauzele unei preeclampsii sunt nenumarate, insa faptul ca micuta ta a fost atat de micuta ma duce cu gandul ca ar fi bine sa investighezi o posibila trombofilie, cel putin gena PAI responsabila de preeclampsie. Iti doresc multa putere, sanatate tie si intregii familii si sa luati cele mai bune decizii in ceea ce va priveste.



[gravi] 28 Saptamani si 2 zile




MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT


Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare

O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#24
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 16 ianuarie 2012 - 16:56

poulici,ce veste mare!sa dea Dumnezeu sa fie bine![pup][pup][pup][pup][flo][flo][flo][flo]

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#25
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 17 ianuarie 2012 - 01:08

muaaaaaa, p@ulici, ce citesc aici! sa dea DD sa ajungi la termen cu sarcina!

Adi, mami de ana si ioachim

#26
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 17 ianuarie 2012 - 11:21

p@ulici,sper sa iasa strumful la 39 d espat,dar,daca va iesi la 36 sau 35, nicidecum mai devreme,te asteptam cu drag la noi,ca avem niste esente de prima clasa,toti superbi,strumfosi si dornici sa se joace.[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#27
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 17 ianuarie 2012 - 19:51

p@ulici si eu ma bucur pentru tine ,si totodata iti admir curajul. [pk][flo] Eu inca nu am puterea sa fac lucrul acesta dar vreau sa fiu bine informata cind se va intimpla ,multumesc pt informatii. [pup] Da va trebui sa fac aceste investigati.[:-@] Domnul sa fie ocrotirea ta.Ma rog ca El sa te ajute sa mergi cu bine pina la capat si sa-ti dea un bebe sanatos. [bibe][olala][flo][pup]

#28
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 17 ianuarie 2012 - 23:31

Fetelor [pup]

Adela nu ai ce sa admiri curajul ... bebe a venit neprogramat ... eu nu mi-am mai dorit un copil al meu ... din teama de a nu mai pierde un copil. Acum ... traiesc clipa




MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT


Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare

O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#29
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 18 ianuarie 2012 - 23:31

p@ulici Domnul iti va purta de grija .Eu iti doresc sa treci cu bine peste aceasta perioada si sa te bucuri de un bebe sanatos . [bibe]

Zimbeste ISUS te iubeste [:)]

[olala][flo][pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -