Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?


327 raspunsuri la acest subiect

#41
valentina_22

valentina_22

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.947 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 01:03

Spre deosebire de fratele sau mai batran, Craciunul acesta este mai frumos si mai magic, pentru ca Mosul deja incarcat de daruri, va veni si cu un cadou special pentru toti. Ni-l va aduce chiar in seara de Ajun...pe tati. Fortat de imprejurari sa plece de langa noi de multe luni, va fi cel mai frumos cadou pe care il puteam primi. Impreuna ne vom petrece Sarbatorile acasa, nu vrem agitatie, vrem sa ne bucuram unii de altii, in casuta noastra si sa simtim la maxim fiecare clipa. Daca Mosul vrea sa aduca in tolba lui si putina zapada, nu ne suparam si nici nu punem la inima, daca este zgarcit cu fulgii. Abia astept sa savurez un vin fiert alaturi de jumatatea mea,copii sa ni se incurce printre picioare, iar in casa sa miroasa a cozonac, scortisoara si portocale.



___________________________________

______________________________

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl gãseste.




Vale, mami de [zana] ALEXANDRA si [hagi] ANDREI



cum creste Alexuta

cat de mare este Andu





[cubrad]Vine Mos Nicolae, hai la portocale !





[i] BAZAR DC




#42
toanca

toanca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.954 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 01:25

Craciunul pentru mine este sarbatoarea ce se petrece in familie, cu miros in casa de cozonaci, paine si sarmale, ascultand colinde.

Abia astept sa vad nerabdarea baietelului meu cand v-a impodobi bradul, cand v-a descoperi cadourile....

Daca ar fi si un pic de zapada, sa putem face o bulgareala in curte si un om de zapada....atunci totul ar fi de vis



Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006



poze



http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

#43
Danutza26

Danutza26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 01:31

spre deosebire de anul trecut,craciunul acesta va fi cu siguranta mai special pt baietelul nostru care acum e mai mare si intelege mai multe lucruri.ieri am impodobit bradutul,era atat de fericit cand vedea globulete,ornamente si in special instalatiile cu beculete multe si de toate culorile.i-am pregatit un frumos costum de mos.deja stie ca o sa vina mos craciun cu multe jucarii frumoase.
craciunul e cea mai frumoasa sarbatoare a anului pt noi,o sa mergem in orasel,o sa ne dam in masinute si in caluti,iar apoi acasa ne asteapta o masa mare cu toarta familia reunita.in zilele urmatoare o sa mergem la tara la socri si la bunicii mei.
de abia asteptam prima ninsoare sa ne jucam in zapada ,sa facem omuleti si animalute din zapada,sa stam cu nasucul afara din geaca cand ninge.
va doresc la toti sarbatori frumoase si calduroase alaturi de cei dragi.pupici multi

#44
deea_sav85

deea_sav85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 01:48

Craciunul, este sarbatoarea mea preferata. Il vom petrece acasa in familie, in Ajun o sa impodobim bradul, fiindca asa obisnuiesc de cand eram copil si il asteptam pe Mos Craciun. In prima zi de Craciun in primul rand ne adunam in jurul bradului si ne desfacem cadourile, dupa ne asezam toti la masa la povesti, iar pe fundal se aud colinde. Craciunul acesta va fi oricum cel mai special, este primul alaturi de baietelul meu.




Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)








#45
anaemi

anaemi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.238 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 02:08

Cum imi doresc sa-mi petrec Craciunul?



In liniste, alaturi de sot si copii.Fara plimbari, fara iesiri la rude...



As sta in varful patului si as bea un pahar de lapte cu miere, si as manca o felie de cozonac si m-as uita la niste filme bune, as leneviiiii [:D] ...eh! visez si eu [:D]



[mamica]Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)



Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.

Dragostea nu cade niciodata...








#46
dyadyazuza

dyadyazuza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 02:43

anul acesta craciunul va fi unul plin de magie caci va fi primul alturi de puiutul meu iubit. pe 24 seara vom impodobi bradutul iar steluta din varf va fi pusa de puiul meu drag. vom sta la lumina instatiei in jurul bradului ascultand colinde si asteptand colindatori. in prima zi de craciun vom merge dimineata la biserca nu inainte de a deschide cadourile si ne intoarcem acasa cu bunici, parinti, frati unde vom sta in jurul mesei traditionale. in a 2 si a 3 zi vom merge in vizite la rude si prieteni.
craciun fericit tuturor[flo]

mamica fericita cu [comoara]de[baietel] zambaret Cristian Andrei21.03.2011


http://www.milupa.ro...lupa/album/7329
un like si adauga la favorie un vot in plus pt cristian

#47
ligia1112

ligia1112

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 11:36


As vrea sa imi petrec Craciunul in familie, cu zambete, cu liniste, cu noile schimbari, departe de vechile griji; eh... au fost schimbari mari anul asta [hippi].


#48
anca_toma

anca_toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 941 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 15:44

Craciunul asta as dori sa il petrec cu familia si cu puiul nostru.deja imi imaginez stand in jurul bradutului plin de luminite si asta mic sa zambeasc cu gurita lui superba umpland inimile tuturor din familie.De asemeni imi doresc ca spiritul mamei mele sa fie langa noi sa ne vegheze si sa ne protejeze.
da o sa fie un Craciun unic : primul Craciun cu Iancu si in acelasi timp primul Craciun fara mama.
Doresc tuturor un Craciun implinit si plin de cadouri

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

#49
corina_matica

corina_matica
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 16:23

Craciunul de anul acesta este unul special pentru ca avem un nou membru in familie pe baietelul nostru mult asteptat si dorit, Dragos de 3 luni.
Eu imi doresc de Craciun sa stau acasa in jurul bradutului cu puiutii mei Carmina si Dragos si cu taticul lor sa fim toti sanatosi si sa vina Mos Craciun cu multe daruri pentru copilasi.
Craciun fericit tuturor!


matcora


#50
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 17 decembrie 2011 - 16:32

Din pacate cred ca stresul din ultima perioada si multele schimbari din viata noastra isi spun cuvantul...pentru prima data nu izbutesc sa simt spiritul Craciunului.....Imi doresc..sa fie sa natoasa Eva si noi sa o crestem.....

Si eu vreau sa stam langa bradul cu luminite multe,cu cadouri sub el....cu minunea mea frumoasa scotocind avida prin ele,cu sotul...noi trei....sper sa izbutesc sa ma detasez de toata agitatia si tot stresul asta care mi-a cam pus capac.....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.go...047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -