Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?


327 raspunsuri la acest subiect

#1
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 15 decembrie 2011 - 14:45

dragilor, ma bucur sa va pot invita la un concurs foarte frumos:



Împodobirea bradului împreuna cu familia, o plimbare cu sania pe pârtiile de la munte sau povestile spuse în jurul focului savurând o cafea buna cu cei mai buni prieteni? Cum îti doresti sa petreci zilele de Craciun anul acesta?

Scrie-ne cum arata pentru tine ziua perfecta de Craciun si cadoul ideal pentru sarbatori poate veni în casa ta: sistemul NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo semnat de Agatha Ruiz de la Prada.

Imagine postata




Pentru a intra in concursul nostru, trebuie sa ne povestesti la acest topic, cum îti doresti sa petreci zilele de Craciun anul acesta. Impartaseste cu noi aceasta dorinta si poti avea surpriza de a castiga un cadou deosebit - unul dintre cele 5 sisteme NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo semnat de Agatha Ruiz de la Prada, puse in concurs. Va aduce o pata de culoare în locuinta ta si iti va prepara o cafea perfecta cu aroma bogata si gust intens la presiunea profesionala de 15 bari.



Aici puteti citi regulamentul oficial.



Va urez succes si ma bucur ca v-am putut oferi acest concurs frumos pe DC.



[dc]



Sanatate si o zi cu soare va doresc!





#2
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 15 decembrie 2011 - 22:53

start concurs!



succes!



Sanatate si o zi cu soare va doresc!



**************

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook

#3
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 decembrie 2011 - 23:10

Craciunul de anul asta se anunta special pentru noi pentru ca va marca pentru familia noastra niste premiere. Primul Craciun in casa noua, cu bradul nostru, nu de la parinti! impodobit impreuna cu fetita si garnisit cu /cadourile pentru invitati. Primul Craciun in care va trebui sa demonstrez ce gospodina sunt si sa pregatesc singura masa [:D] pentru parintii nostri. Primul Craciun in care fetita noastra il asteapta pe 'Motu', anul trecut fiind prea mica pentru a intelege ceva.
Primul Craciun in care voi privi Sarbatorile prin ochii fetitei mele.
Abia astept sa vad cu cata seriozitate va alege globurile, beteala si luminitele, asa cum se implica cu tragere de inima de fiecare data cand 'ma ajuta'.
Abia atept sa vad fetisoara ei zambareata cand va intra moshu si ii va da jucariile din sac, pe masura ce ea ii arata lui ce fetita mare este si cat de multe stie - animalele din carti, obiectele din camera ei si din casa, numele bunicilor...
Abia astept sa vad ce fata va face cand o vom scoate in zapada sa ne jucam si sa construim oameni cu nas de morcov. Sau cand ne vom da cu sania in parc, trase de tati - pate accepta si cornite de ren [:D].
Cam asa imi doresc Craciunul, sa ma bucur de bucuria ei si sa fim toti impreuna.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!



#4
madyrizi

madyrizi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.070 mesaje

Postat 15 decembrie 2011 - 23:16

anul acesta vom sarbatori craciunul in familie extinsa. am renovat casa si avem un living mare si frumos. am invitat socrii, finii, nasii si prietenii.

bradul il avem pregatit si va fi impodobit sambata asta, acum am pregatit doar locul...

este primul an in care piticul cel mic stie ce este craciunul, asa ca dorim sa-l facem special pt. el si ceilalti copii. vom avea cadouri pt. ei si pt. noi [:D].

sper sa facem o noua traditie si sa o pastram in fiecare an, prin faptul ca ne vom intalni toata familia intr-o zi speciala.



Mami [9cer]de [baietel]Mihai siAlex[roker]



#5
merry_mary

merry_mary
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 decembrie 2011 - 23:44

Mi-as dori sa imi petrec Craciunul cu cei pe care ii iubesc afara, in zapada. Poate anul acesta va ninge totusi in Bucuresti. Un sanius si un om de zapada ar intregi magia acestei perioade frumoase de sfarsit de an. Este al doilea Craciun pe care il petrec intr-o fericire deplina. Fericire ca am o fetita frumoasa, sanatoasa si desteapta foc desi are numai un anisor si doua luni, fericire ca sotul, parintii, prietenii si eu suntem sanatosi. Vom canta colinde la pianul de jucarie, vom impodobi un bradut mic si il vom astepta pe Mos Craciun. Fetita noastra inca nu stie cine e, dar cu singuranta il va striga "nenea" si va dori sa-i dea pupic, asa cum face cu mai toti domnii, fie ca sunt in realitate sau doar in pozele de pe pungile kfc. Un Craciun fericit tuturor mamicilor si taticilor de pe DC, tuturor celor care spera cu tot sufletul si lupta sa devina parinti si tuturor copiilor din lume pentru ca sunt atat de frumosi!

#6
Dedicut

Dedicut

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 588 mesaje

Postat 16 decembrie 2011 - 00:47

De cand astept Craciunul asta! Nu o sa-l petrecem intr-un loc deosebit, nici la o cabana, nici in vreun oras nemaipomenit, ci acasa! De ce e asa special? Pentru ca o sa sa-l petrecem pentru prima data cu baietelul nostru pe care l-am asteptat cu drag sa apara pe lume. O sa fie special pentru ca o sa avem cui sa-i dam cadoul, o sa-i surprindem lui Alex uimirea cand o sa-l vada pe mosul si bucuria cand o sa se joace cu verisoarele lui. Si o sa ne bucuram impreuna cu fratii, parintii, bunicii si rudele ca suntem sanatosi si ne avem unii pe altii! [cor]
[cubrad][cubrad][cubrad][cubrad][cubrad][cubrad][cubrad][cubrad]]


[pegeam]Craciun fericit tuturor![pegeam]



Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
[copil] Alexandru Stefan 18.01.2011



#7
Anne45

Anne45

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 16 decembrie 2011 - 00:57

Cel mai mult mi-as dori sa petrec Sarbatorile asa cum le petreceam impreuna cu parintii si surorile mele cand eram mici . Acum sunt mare , am familia mea dar sunt departe , am pierdut gustul, am uitat cum se asteapta in fiecare an Craciunul , cu nerabdare si parca nici nu mai are aceeasi savoare.
Va doresc tuturor Sarbatori fericite, sa petreceti clipe de neuitat alaturi de cei dragi voua !!



https://picasaweb.go...PiazzetaSassari


#8
Ioanna81

Ioanna81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.852 mesaje

Postat 16 decembrie 2011 - 00:57

Craciunul asta va fi unul pe care ni-l vom aminti mereu. Vom fi doar noi trei... insa nimic altceva nu va fi la fel ca pana acum: va fi un oras nou, o casa noua, o lume noua... o viata noua!



asa ca ziua de Craciun va fi una deosebita. vom desface cadouri, vom fi imreuna, vom rade, vom dansa. in casa va mirosi a scortisoara si a cozonaci!



Sa o ajutam pe Raisa


******************************************************************



Ioana si Carol Ioan fac [cool]Trazbâtii [cool]






#9
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 16 decembrie 2011 - 01:10

Craciunul il voi petrece impreuna cu parintii si bunicii mei, adica cum nu se poate mai perfect! Vom avea porc proaspat taiat si probabil se va aduna in jurul lui o mare multime de nepoti si stranepoti [olala]

Sarbatori frumoase va doresc [pup]

#10
michelle_sf

michelle_sf

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 16 decembrie 2011 - 01:53

Eu imi doresc sa petrec Craciunul acasa, mi se pare cel mai potrivit loc in care sa te bucuri de Nasterea Domnului. Vom avea un brad frumos, care sa ne umple casa de parfum de cetina. Provocarea de anul acesta va fi sa il convingem pe baietelul nostru de aproape doi anisori sa nu il rastoarne chiar din prima zi [:D] As vrea sa reusesc sa gatesc macar cateva din bucatele traditionale, as vrea sa avem cat mai multi colindatori, as vrea sa ne jucam in zapada... In a treia zi de Craciun, de Sf. Stefan, vom avea casa plina de oaspeti pentru onomastica sotului meu... As vrea sa ma bucur alaturi de fetita si baietelul nostru de cadouri... Cam asa sper eu sa fie Craciunul, simplu si intim, si va urez si voua Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi, sa aveti un Craciun asa cum v-il doriti!



Mamica lui Andrei (23.03.2010) si a Daliei (05.09.2011)

POZE





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -