Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 51


198 raspunsuri la acest subiect

#41
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 16:51

mULTUMESC TUTUROR! SUNTETI CELE MAI DRAGUTE!
[pup][pup]

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1

#42
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 17:07

maripet yuhuuuuu !!!! ti-am zis eu sa ai incredere in omuletii de zapada ! sarcina fara probleme iti doresc.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#43
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 17:08

felicitari Maripet, o sarcina cat mai usoara! [pup]

[gravired] 38+ cu [bibe]

#44
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 18:57

doamna marusca...dar mataluta cat mai stai? ca bate la usa Craciunul[:D]...nush de ce, da' abia astept sa te vad cu pruncu-n brate[:D]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#45
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 19:11

aristica io mai stau "decat" o zi ca sa zic asa ... si gata! [pup]



[gravired] 38+ cu [bibe]

#46
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 19:25

hiiiiiiiiiiiiiiiiiii - deci peste maxim 48 de ore ne spui ca sunteti PERFECTIIII[:D] Am pumnii stransi pana la marea livrare! Si ma bucur enorm ca pruncul va fi sagetator, caci este o zodie deosebita!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#47
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 19:57

imi vazui si eu bebeul... am crescut, nu mai suntem embrion[:D]... inimioara, inimioara[olala]...
toate bune, numai eu am framantari diverse...
bine, in ciuda faptului ca d-na uscatescu mi-a recomandat sa raman pe clexane 0.4. (pana luna viit. in 12 sapt. cand tre sa repet analizele), dl. dr. a zis sa trec pe 0.6 si nu am inteles de ce... tare ma bate gandul sa dau o fuga iar pe la Fundeni pentru lamuriri, chit ca "mi-o iau" prieteneste la tutu... ca dansul nu prea m-a luminat din ce cauza. stiu ca suna infatuat din partea mea, dar d-na uscatescu nu-i nici dansa vreo "incepatoare"...

of, scuze de batut campii dar sunt asa, cu grji si ganduri multe![pup][flo] desi bucuroasa din cale-afara de minunea din burtica...



[ruga] ( [gravi] 9 + [bibe] ) [ruga]

#48
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 20:30

Maripet - felicitari [bum][batetoba], ma bucur extrem de mult pt tine...esti speranta si increderea MEA ca se poate si prin FET.
Vaai cat ma bucur, imi dau lacrimile de bucurie [flo][flo]
Sa-ti dea Dumnezeu o sarcina usoara cu bebelusi sanatosi, inimosi si puternici ca sa stea linistiti acolo in burtica cele 9 luni de sarcina. BRAVOOOOOO

Arabella - plang impreuna cu tine durerea [q] si-ti doresc sa nu-ti pierzi speranta

Am vorbit cu dna dr Sandu - embrioloaga, de of-urile pe care le aveam si mi-a ridicat oarecum moralul si speranta in transferul embrionilor crioprezervati.
Ramane doar sa sper si sa ma rog sa fie bine.

Va imbratisez cu drag pt ca ma suportati [:I] si pt ca ma sustineti
[pup][pup]




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#49
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 20:32

cami, [pup][pup][pup]
se poate, vezi?!!!
hai, capul sus!
[flo]


[ruga] ( [gravi] 9 + [bibe] ) [ruga]

#50
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 20:49

Mariped, noi am vorbit si la pranz si am plans la comun de bucurie, dar nimic nu e prea mult cand e vorba de o asa veste.
Asa ca, ma prefac a fi amnezica si o sa trag iar o chiuiala sanatoasa de bucurie, ca sa fie cu program, una dimineata, una seara[:)][flo][flo][flo][pup] Tot ce e mai bun si mai frumos in sarcina, sa fie usoara si sa te bucuri de fiecare moment!
Nu m-am lasat si tot am trecut putin in seara asta cu masina pe la Sf. Spiridon Vechi, m-a dus incetisor barbatelul meu ca altfel nu ajungeam de capul meu cu burtica mea,dar nici nu ma lasa inima sa trec asa peste ziua aceasta, mai ales cu asa veste minunata. Nu am stat decat 10 minute, dar macar am reusit sa multumesc si pt ce am eu in burtica si pt toata bucuria de azi si pt ce va mai urma, pt ca, aveti grija, fetelor, sunteti urmatoarele pe lista: Angelica, Cami, Qiao, Arabella, Aristica, urmati voi!!! Si toate celelalte fete, dc am omis pe cineva [pup]

Maruscha, abia astept sa ne arati poze cu tine si gagalicea ta de baietel! Esti la doar cateva ore distanta de Marea Intalnire, e atat de emotionant numai cand ma gandesc, ca imi vin lacrimile imediat[:)][pup][flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 27+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -