Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 51


198 raspunsuri la acest subiect

#11
nouasnrs

nouasnrs

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 23:15

Eu nu am nr lui Albu ptr ca nu mi l-a dat. Si ce sa-i spun i-am tot spus de miercuri ca e tarziu luni, ca ma cunosc si o sa ovulez duminica si nu m-a crezut nimeni, nici el, nici Andronescu, nici Vaduva, le-am spus ca imi monitorizez ovulatia de mai bine de 8 luni si sunt cu vreo 2 exceptii ceas si ... Albu a zis sa las testele. Asta e ce sa fac nu mai stiu. Sotul meu spune sa nu ma mai agit sa stau relaxata si ce-o vrea Dumnezeu.

#12
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 23:21

anna, eu din casa nu mai ies...mai ales ca maine fiind ultima zi de targ cred ca va fi balamuc...exact ce urasc eu...

azi am fost la un botez si acum mi-am propus sa stau potolita sa stea chichinosila cumintel cel putin pana luni ...oricum am retinut sfaturile tale, pompa de san am, am castigat-o la baby boom, aparatori de san nu...am doar tampoane de alea, crema garmastan donata de o mamica...sper sa mearga totul snur cu alaptatul...acum sa vedem...daca e nevoie trimit barbatu de urgenta sa-mi cumpere.

iar sterilizator, am inteles ca pot folosi si un vas de ala de gateste dietetic la abur...biberoane am carute si castigate si cumparate...cadita am luat, imi mai trebuie suport ca barbata-mio s-a incapatanat ca el poate pune cadita pe chiuveta si fireste ca nu incape (or fi ia o pauzarile nebune da poate au dreptate sa insiste in anumite aspecte mai practice)... am luat multe body-uri ca nu m-am putut abtine, sac de dormit, caciulite, sosetele, manusi... termomentru de tampla, cantar ( pe asta l-am probat deja cu pisicile si e ok [:)] ).

noi am luat carut inglesina, landou, scaun sport si scoica, cu tot ce-i trebuie, aparatoare de picioare, cos samd...ne-a costat 2500...redus de la 3200 sau pe acolo...

[gravired] 38+ cu [bibe]

#13
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 23:24

nu am vrut sa sciu "pauzari nebune" probabil s-a considerat a fi un termen nepotrivit...sinonim de la femeie, da mai din popor asa.. :)))

[gravired] 38+ cu [bibe]

#14
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 02:19

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

noua dai sms lui Albu. i-am dat si eu acum si mi-a raspuns imediat. eu zic sa profitati si sa prestati in seara asta.
Nasti i-am dat sms lui Albu si pana sa ii scriu si lui Vaduva mi-a si raspuns. a zis ca e OK. eu nu mai inteleg nimic. adica in octombrie cand m-am dus la el cu klebsiella pe cap si l-am intrebat daca nu poate sa imi mai lungeasca AC inca 3 zile sa am rezultatele la analize de dupa antibiotice, sa nu fac 3 zile diphereline aiurea, dar mi-a zis ca si asa am avut destul AC, ca mi-a dat 12 zile ... i-am zis de fapt erau 16 pt ca schema nu era facuta dupa cm-ul meu ci dupa liberele lor. deci atunci erau multe 16+3 zile iar acum sunt ok 18 ?????
Pe mine lipsa asta de consecventa a dr ma ucide.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)




Pai, sa stii ca ai dreptate la faza asta, Qiao,....e cam halucinanta trecerea asta ba de la o stare la alta, ba invers...si in cazul asta, incepi de azi?
Eu am inceput cu insomniile, ma mai uit dupa una lta pe net pt bebei si apoi incerc sa atipesc si eu. Am intrat in perioada in care nu ma ia somnul noaptea deloc, chit ca simt ca mi-e somn. Sau o fi de la luna plina[alcool][alcool][:D]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 26+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#15
beatrix04

beatrix04

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 03:00

noua, eu am facut 2 inseminari cu albu si inainte de ele mi-a dat flamexin si uscosin.la fel si eu am crezut ca tine ca am ovulat inainte, tot luni s-a nimerit procedura,l-am intrebat pe doctor si mi-a spus sa stau linistita ca at cand urmezi un tratament (la mine a fost menopur cu femara) nu mai ovulezi normal, e cumva "controlat" deci asta a fost explicatia d-lui doctor.e drept ca mi s-a parut de bun simt numai ca eu una as fi preferat sa-mi faca un eco inainte de proceduri dar nu am indraznit sa-l intreb...[8)]
anastasia,tu cu te dai pe burtica?mie mi-au recomandat niste prietene care au nascut ulei pt vergeturi de la eucerin ca ar fi super bun. ma dau si eu cu el (bine ca recunosc ca nu in fiecare zi[:I]) si uneori ulei de masline amestecat cu galbenele.pana acum sa zic ca nu par a fi probleme (miercuri fac 24 sapt) si sa speram ca ca o sa fie ok pana la final.Luni merg la doctoras pentru morfofetala si speram sa fie bine si sa ne si lamurim daca ramane fetitza sau e de fapt baietel[flo].Eu clexanul il fac numai in mana, parca mi-e teama sa-l dac in burtica...prefer asa.
Qiao iubita, daca poti scapa inainte sa ramai gravidutza de e coli asta [bang] ar fi SUPER. eu pana acum am luat de 3 ori antibiotic pentru el in sarcina.e tare pacatos...cand l-am auzit si pe doctor ca tb neaparat tratament ca iti poate rupe membranele m-am panicat de tot[:-@]
poop toate fetele fara exceptie[pup][pup][pup][flo]

#16
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 12:26

Citat:
citat din mesajul lui beatrix04

noua, eu am facut 2 inseminari cu albu si inainte de ele mi-a dat flamexin si uscosin.la fel si eu am crezut ca tine ca am ovulat inainte, tot luni s-a nimerit procedura,l-am intrebat pe doctor si mi-a spus sa stau linistita ca at cand urmezi un tratament (la mine a fost menopur cu femara) nu mai ovulezi normal, e cumva "controlat" deci asta a fost explicatia d-lui doctor.e drept ca mi s-a parut de bun simt numai ca eu una as fi preferat sa-mi faca un eco inainte de proceduri dar nu am indraznit sa-l intreb...[8)]
anastasia,tu cu te dai pe burtica?mie mi-au recomandat niste prietene care au nascut ulei pt vergeturi de la eucerin ca ar fi super bun. ma dau si eu cu el (bine ca recunosc ca nu in fiecare zi[:I]) si uneori ulei de masline amestecat cu galbenele.pana acum sa zic ca nu par a fi probleme (miercuri fac 24 sapt) si sa speram ca ca o sa fie ok pana la final.Luni merg la doctoras pentru morfofetala si speram sa fie bine si sa ne si lamurim daca ramane fetitza sau e de fapt baietel[flo].Eu clexanul il fac numai in mana, parca mi-e teama sa-l dac in burtica...prefer asa.
Qiao iubita, daca poti scapa inainte sa ramai gravidutza de e coli asta [bang] ar fi SUPER. eu pana acum am luat de 3 ori antibiotic pentru el in sarcina.e tare pacatos...cand l-am auzit si pe doctor ca tb neaparat tratament ca iti poate rupe membranele m-am panicat de tot[:-@]
poop toate fetele fara exceptie[pup][pup][pup][flo]


Da, Beatrix, e pacatoasa rau e-coli asta...ai vazut si cumnata lui Lumimar ce a patit, dar ea saracuta nu depistase infectia, nu a avut tratament si de aceea s-a ajuns la ruperea membranelor. Dc se ia antibiotic si e depistata din timp, e ok si pt mama, dar mai ales pt bebe sau bebei, ca stau acolo linistiti.
Cu vergeturile, ce sa spun, pana la 25 de saptamani nu am avut nimic, nici o dungulita si cu toate astea m-am tot dat si eu o data la 2 zile, cam asa, ca am cam lenesa, cu ulei masline dupa dus, luasem ceva creme de la Chicco si un ulei prevenire vergeturi.
Dar uite ca tot au aparut, in saptamana 26 au aparut brusc, de pe o zi pe alta, fara exagerare. Acum mai am din crema de la Chicco un pic, dupa dus dau tot cu ulei masline ca mi se pare mie ca hidrateaza foarte bine si mi-am luat de la Elemental saptamana asta unt de shea si ulei de migdale dulci, voi topi putin in baie de aburi untul de shea( dar cat sa se faca o crema, nu sa fiarba acolo...), il amestec cu uleiul de migdale si putin ulei masline si e numai buna reteta asta pt hidratarea pielii, pun compozitia intr-un borcanel si ramane ca o pasta mai groasa si ma dau tot asa, pe pielea usor umezita, dupa dus. Iar borcanelul il pastrez sigilat bine cu capac in frigider( sunt subst. organice si dc le tii la caldura isi pierd din proprietati mai repede.
Ma gandesc ca oricum, de aparut tot vor mai aparea vergeturi si se vor mari si cele deja aparute, ca se intinde repede pielea acum. Macar sa nu ma mai manance asa pielea si tot e bine. Si scap si de orice posibilitate de bagare de parapeni si alti conservanti in piele.
Asa, dintre firme, stiu ca si cei de la Ivatherm au o crema pt gravidutze, Sanosan, Mustela si Elancyl. Cam astea ar fi firmele de care stiu eu, cu siguranta sunt mai multe, dar de acestea am auzit eu. [pup][flo]
Mariped, inca putzintica rabdare[pup]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 27+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#17
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 12:59

Fetele nu am avut rabdare si mi-am luat un sure-chek pe care l-am facut aseara. Nu stiu ce sa zic ca nu prea e concludent. A doua liniuta se cam vede, dar nu prea. Asa ca ma duc maine sa fac beta ca sub nici o forma nu am rabdare pana vineri cand au spus ei. Ar fi ziua 11. Eu zic ca ar trebui sa iasa, nu e prea devreme.
[pup]

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1

#18
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 13:13

Citat:
citat din mesajul lui maripet

Fetele nu am avut rabdare si mi-am luat un sure-chek pe care l-am facut aseara. Nu stiu ce sa zic ca nu prea e concludent. A doua liniuta se cam vede, dar nu prea. Asa ca ma duc maine sa fac beta ca sub nici o forma nu am rabdare pana vineri cand au spus ei. Ar fi ziua 11. Eu zic ca ar trebui sa iasa, nu e prea devreme.
[pup]

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1



La beta, iese sigur,Mariped, nu e prea devreme. Ti-am spus, si eu mi-am facut la fel, ca imi spusese Mirela ca si ea isi facuse prin ziua 9 dupa ET, respectiv 11 de la punctie. Si a iesit concludent. Eu doar la testul de sarcina am avut ceva probleme, ca nu mi-a iesit pozitiv din prima si facusem 2 odata, probabil ziua 9 era prea devreme pt el. Deci sa stai linistita cu testul de sarcina si astepti beta maine![ruga]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 27+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#19
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 13:32

Ooo, Maripet, eu sunt sigura ca esti insarcinata[olala][olala]

Anastasia, eu am alaptat 1 luna, dar si cu completare de LP.
Deci au aparut insomniile [zz][zz][zz]!!!!

Anna,bebelusii sunt mari (4 luni si 1 s)[:D]
Au cate 6600 gr si sunt niste rasfatati!
Da, se trezesc noaptea.
Se culca la 09.30 si se trezesc:
Matei:04.30 si trezirea la 06.00-06.30[bang]
Iustin:01.30, 04.30 si terzirea la 06.00-06.30[bang][bang]
Incepusera sa-si faca un program mai bun, dar se pare ca s-au razgandit...[q][q]
Inca nu am inceput diversificarea, le dau doar o cupa de cereale, seara, la culcare.
Ziua, ma obosesc tare mult, deoarece vor sa le acorzi atentie, sa te joci cu ei, sa le vorbesti...sa-i iei in brate...[:D]

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#20
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 13:59

corry, sunt bestiali bebeii! Sa-ti traiasca. Niste grasuni!
[pup][pup]

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -