Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *131*


199 raspunsuri la acest subiect

#1
septoct2009

septoct2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.323 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 03:19


DOVLECEI DE SEPTEMBRIE-OCTOMBRIE 2009
_____________________________________________________________________
Dupa o odisee plina de emotii,dovleceii mult asteptati au iesit la iveala si acum ne mandrim cu 53[zana] si 68[cavaler]
DOVLECEI IN SCUTECE
1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23;24;25;26;27;28;29;30;31;32;33;34;35;36;37;38;39;40;41;43;44;45;46;47;48;49;50;51;52;53;54;55;56;57;58;59;60;61;62;63;64;65;66;67;68;69;70;71;72;73;74;75;76;77;78;79;80;81;82;83;84;85;[url="

#2
madalina84

madalina84

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.345 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 03:23

V-am facut casuta noua sa savurati cafeaua si sa ne [ruga] pentru Anna a ELLENUTEI sa fie bine si sa nu sufere.Mami multa putere si incredere in D-zeu ca totul va fi bine[pup][flo][pup]



D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA

[bb] [olala]IRINEL ANDREI[olala]

[foto]POZE CU NOI[foto]



[:I]o perioada din viata mea[:)] Rasplata a sosit [pk]

#3
diana_n

diana_n

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 05:39

Cam toate mamicile "ne-am intrat in paine". Tin minte cand eram insarcinate si marea majoritate erau speriate de diversele probleme si asteptau sa nasca sa fie totul bine si mai usor. Stiam ce vine, vorba unui tatic de pe forum " nu putem sa-l scoatem din burta, sa ne uitam la el si apoi sa-l punem la loc pana la 14 ani?"

O sa pupam la cucuie si frunti fierbinti multi ani... fiecare din noi a vazut o femeie ce spunea cu privirea dusa "e greu sa cresti copii". Eh, de asta vorbea.

Usor-usor pe toti ii ajunge Separation Anxiety , plang cand nu suntem in raza vizuala. Incercati sa cititi putin despre SA ca sa puteti tine piept valului urias de pareri cum ca v-ati alintat copilul.

Peter a avut 3 valuri distincte de SA, intre 7-20 luni. Au venit si-au plecat, el a crescut mare si ne-am continuat viata.



Multumim tuturor de incurajari, deja am o banuiala mare de tot ca a 3-a alergie e de la soia.



Monica cum adica n-are gat si sa-l tragi de cap ????????

Te refer la faptul ca de grasun ce e sta cu falcile pe piept?

Crystina scuze, n-am stiut, uite asa mai invat ceva nou. Chiar sunt curioasa si-o s-o intreb pe prietena mea americanca cum sta treaba cu "mummy".

Suede asculta-ti instinctul. Asa am facut si eu dupa ce 2 dermatologi mi-au spus ca e foarte putin probabil ca ceea ce mananc sa-i provoace DA si mai bine schimb samponul, detergentul si sterg praful des. Acum e evident ca e alergic la cel putin 3 alimente, nu mai clatesc rufele de 4 ori ca sa nu mai aiba molecula de detergent si odata de-a naibii n-am sters praful si n-am dat cu aspiratorul 2 saptamani si s-a facut mai bine pentru ca in acelasi timp am scos laptele si ouale din alimentatia mea.

Schimba cerealele sau renunta la ele. Peter mi-a crescut mare, dar mare de tot, ca-l banuiam obez, mancand primii 2 ani legume, fructe si lapte. N-a vrut ou, n-a vrut carne decat daca i-o ascundeam bine in mancare, n-a pus gura pe cereale.



Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)

#4
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 10:14

Buna dimineata dragelor, poftiti la [cafea][cafea][cafea] proaspata si aburinda.[pup]



Elle [ruga][ruga][ruga] ne gandim la voi.[pup]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#5
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 10:18

[s][s]La multe lunitze fericite BRUCE NICHOLAS, CARINA MARIA, CAROL IOAN, DINU ANDREI, RUBY ELENA[s][s]




[s]La multi ani ADINUS[s]




-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#6
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 10:33

buna dimineata!

alex, multumim de cafea, chiar acum o savurez,

galusca mea de-abia acum s-a trezit de aseara de la 10 [:D], i-am dat bibe si acum relax...i-am marit doza de lp la 240ml ca era jale mare cand termina bibe, acum gata e fericit

ellenuta sa stii ca ne rugam pt voi, Doamne Doamne are intotdeauna grija de ingerasii sai [pup][pup][pup]





POZE

#7
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 10:38

la multe lunite sarbatoritilor de azi, sa creasca mari si sanatosi, ca frumosi sunt toti[s][s][s]



POZE

#8
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 11:04

Buna dimi fietilii!! [cafea][cafea] multa,de care vreti voi,pana vine Alex si o face mai buna,si pe a mea nu o mai bea nimeni [pup].

Mihaela am vazut ca are puiutul virus la stomacel...Of ce ma enerveaza virusurile astea,apar exact atunci cand le putem confunda cu altceva[:(].Pupam pe frunte puiul mic,sa se faca bine repede.

Mamideandrei am vazut pozici cu o mamica frumoasa si un cheliuta de-ti vine sa-l mananci!Ce frumos deschde gurita cand vine lingurita cu papica[olala].

Ellenuta [ruga] sa fie bine azi[pup].

Iuliapapusa ,nu asa eram si noi cand primeam ceva nou? Este incantata luta de premergator,poate se mai plictiseste de el,si nu o sa mai planga cand il scoti.[pup]

Apropos de copii pofticiosi... Ieri am mers cu maxi-taxi la nasul baietelului,si cu doua statii mai tarziu decat noi a urcat o mamica cu un copilas in brate,cu un corn in mana... Nu va pot explica in ce mod se exprima al meu cupchil,ca-mi era rusine... Balea si plescaia din buzite,cascase ochii maari la cornul copilului si se batzaia sa ajunga la el.Abea l-am potolit,l-am intors cu spatele la copil si se zbatea sa se intoarca.Si am avut de infruntat si cuvintele mamicii 'dar ia si dai putin ca uite ce pofta ii este'.Lasa,ca i-ar fi fost pofta de orice ar fi vazut ca baga altcineva in gura,asta nu inseamna ca si trebuie sa ii dau!Nu i-am dat,dar a tacut abea cand am ajuns la nas,ca i-au distras atentia oamenii de acolo.

Iulia pupam puiutul pe ochisor,sa se faca bine si sa se desfunde de la sine canalusul,sa nu fie nevoie de anestezie[pup]

Anamaria vazut poze minunate.Ce intalnire frumoasa intre trei printi si o printesa[olala][olala].

Uka dar Carinutza s-a facut mare mai,deja are 2 dintzoci [olala]

Lullabi pupam puiul dragalas,sa treaca de tot bubitzele[pup].

Mely[pup] si multa rabdare .

Danuk [pup] si te imbratisez.Lasa ca treceti voi si peste asta.Mai ce urasc oamenii astia care iti dau cu tifla asa! copilul creste bine,ddar tu esti mama rea,nu stii cum sa il cresti.

Si voi.astea cu gratarul,ce pofta de mici mi-ati facut[pofta],si niste carnita de pui,tot pe gratar[pofta].

andrecluj ai fi prima cu bb2 dupa dovlecel [;)].

Mely ai baiat mare...DDeja exerseaza mersul de mana cu fetele....

Andra daca ai sti ce sunete scotea Paul uitanduse la Sophie a ta [olala][olala]!! Eu ma duc sa imi fac ceva de papa,ca de cand scriu aici(de la 7.30) mi s-a facut foame.Va pup!



Lali Lacra [mamica] de

[baietel]Paul-Iulian

#9
monikus

monikus

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.486 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 11:09

Buna dimineata,



Am auzit acum 2 minute de cutremurul din China. Sper ca fetele de acolo sunt bine. Kawa te rog eu frumos sa zici ca esti bine (asta daca nu aberez eu si stai in Japonia ooops. Oricum m-am gandit la tine).



Am citit cat de cat din urma. Mai pe diagonala ce-i drept dar asta e. Nu am reusit decat sa-i vad dintii Carinei, Cei 4 cavaleri din parc, Maria cea plimbareata, Techilosii bengosi rau de tot si Zeina tare dragalasa.



Ma alatur si eu Ukai si Hepilicai in ceea ce priveste bebele din dotare. In noaptea asta cand simteam ca nu mai pot, am inceput sa imi pun intrebari daca eram pregatita pt copilasul asta pt ca jur nu mai pot. Noaptea nu dorm, ziua nici atat, mai mult, numai purtat pe brate vrea, nu mai stiu cum sa fac. Ieri mi-a urlat 15 minute in brate pana am ajuns acasa. Ne stie tot cartierul cum urlam in brate si cum mai chinuiam sa imping si carutul. Ma rog la DD sa-mi dea putere pt ca sincer nu ma asteptam sa am atata de tras cu un copilas. Si inca cate vor mai veni. Offff. Doamne ajuta.



Elle, multa bafta azi. Sa dea DD sa fie totul bine.



Ralu sper sa rezolvati si voi cu ochisorul.



Techila daca nu e cu deranj poate o sa ajungem si noi. Sa vad cum conving soata din dotare. Eventual ne aduce pr noi si apoi vine sa ne ia daca o sa fie ocupat.



Va [pup] fetelor. Imi pare tare rau ca nu va pot scrie fiecarei dar....deja nu mai are rabdare printul in pat.



Edit: La multi ani sarbatoritilor de azi si de ieri si La multi ani Adinus.



[biz] Monica, mami fericita de [bebic] RARES ANDREI (16.10.2009) [biz]BEBE

povestea nasterii micutului Rares Andrei

#10
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 11:13

Ia uite !!! P|ana am postat a dat Alex cafeaua...Acum a mea se raceste,nu o mai bea nimeni[:(]Zic si eu la multi,multi ani frumosi puiutilor sarbatoriti azi!



Lali Lacra [mamica] de

[baietel]Paul-Iulian


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -