Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nastere cu dr. Alexandru Filipescu (Elias) ?


52 raspunsuri la acest subiect

#1
toma_lly

toma_lly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 393 mesaje

Postat 20 iulie 2007 - 14:43

Buna tuturor,



Sunt o graviduta in 32 de saptamani si urmeaza sa nasc la Spitalul Elias cu dl. dr. Filipescu.

A mai nascut vreuna dintre voi cu el ? Cum vi s-a parut ? Cati bani se dau la nastere ?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri [pup]



Tomitza [gravi] 32+ [fetita] Natalia Ioana



Poze cu mine gravidutza

Lucruri pt [copil]Natty

Nunta-11 iunie 2005



#2
sherbi

sherbi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 20 iulie 2007 - 17:04

eu am nascut cu dl. dr. alexandru filipescu.

mi-a promis o nastere usoara si rapida si asa a si fost. iti recomand cu caldura sa stai cat se poate de linistita, ca totul va fi bine. mii de multumiri dl. doctor!

despre onorariu iti pot spune ca nu exista un pret anume. dai in functie de posibilitatile tale materiale si de cat de multumita esti. ca sa ai idee, cred ca undeva pe la 200 euro, mai mult sau mai putin, tu consideri.



Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)



#3
toma_lly

toma_lly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 393 mesaje

Postat 24 iulie 2007 - 17:10

Sherbi, multumesc mult pentru raspuns [pup]

Sper sa fie totul in regula, oricum te mai linistesti cand auzi pareri bune [:)]



Tomitza [gravi] 33+ [fetita] Natalia Ioana

MAI SUNT 7 SAPTAMANI !!!



Poze cu mine gravidutza

Lucruri pt [copil]Natty

Nunta-11 iunie 2005



#4
irinouka

irinouka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.808 mesaje

Postat 24 iulie 2007 - 23:12

dragelor, eu mai am destul pana la nastere, sunt abia in 15 saptamani si sunt tot pacienta a doctorului filipescu. va multumesc mult pentru subiectul deschis! am auzit informatii contradictorii despre dansul, atat din lumea medicala cat si de pe la jurnalisti specializati pe domeniu. am auzit ba ca este foarte bun si dragut, ba ca este neatent, aerian, ca scapa din vedere lucruri importante. cred ca cea mai importanta parere este insa cea a unor femei care au nascut cu dsansul si ma bucur ca am motive sa am incredere in dansul.

pana acum mi s-a parut, recunosc, un pic expeditiv, plus ca are zile in care comunica si face glume si zile cand e ursuz. e firesc, imi dau seama sa aiba, ca orice om, zile mai mult sau mai putin bune, dar am fost la dansul de 4 ori pana acum si nu am reusit sa imi fac o impresie clara. poate ma mai ajutati voi. :-)

va pupez si va tin pumnii!
irina 14+

#5
adinush

adinush

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 25 iulie 2007 - 00:29

Eu nu am nascut cu dr Filipescu [:D] dar cand am nascut eu,la Elias,am fost in sala de travaliu cu o fata care era pacienta dansului.

Amandoua am avut un travaliu foarte lung(ea de pe la 8 pm,eu de la 10 pm si am nascut amandoua a doua zi dupa ora 14) dar in timp ce doctorul meu(de altfel foarte bine cotat si ridicat in slavi) a venit sa ma vada doar de 2 ori(dntre care a doua oara a fost ca sa nasc) dr Filipescu venea la jumatate de ora,maxim o ora.Nu facea mare lucru ca n-avea dansul cum sa grabeasca natura dar pe mine m-a impresionat in mod placut faptul ca trecea pe acolo cate 1-2 minute cat sa o intrebe cum se simte,daca i-a administrat moasa doza de anestezic,sa mai verifice inregistrarile monitorizarii sau pur si simplu sa o mangaie pe burta si sa-i spuna ca o sa fie bine(saraca de ea incepuse sa dispere la cat de greu mergea dilatarea)







[mamica] de [bibe] Ayleen-Alexandra *09.01.2007*[9cer]

#6
Lushk

Lushk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 01:32

Eu am nascut cu dl. dr. Filipescu anul trecut si nu am decat cuvinte de lauda...Un profesionist si inainte de toate OM...Eu am avut ceva probleme la inceputul sarcinii si am fost nevoita sa trec foarte des pe la d-lui si sa vorbim f. mult la telefon...m-a impresionat faptul ca il puteam suna la orice ora din noapte...el era acolo, calm si cu raspunsuri pentru toate intrebarile mele coerente sau mai putin coerente...daca se intampla sa nu imi raspunda imi trimitea mesaj prin care explica motivul pt care nu poate vorbi sau ma suna el inapoi in scurt timp...Si vreau sa va spun ca nu l-am cunoscut pe acest om inainte si nici vreo recomandare deosebita nu am avut...

Cat priveste profesionalismul pot sa va zic ca m-a ajutat sa duc sarcina la bun sfarsit dupa ce avusesem iminenta de avort cateva luni la rand...Am nascut prin cezariana la insistentele d-lui DR. pt. ca eu vroiam normal chiar daca in luna a 8 a imi spusese ca este un copil mare...stiam ca exista o marja de eroare de cateva sute de grame la ecograf si-am zis ca eu nu cred ca e asa de mare...intr-un final am acceptat cezariana si bine am facut pt ca am nascut un baietel de 4.300 gr si nu mi-ar fi fost usor sa nasc normal...Am avut parte de o recuperare rapida, cu vizite de 2 ori pe zi din partea Dl Filipescu, o taietura frumoasa....TOATA STIMA!!!!







Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006) POZE [pk]zis "Electric Baby"

Mihaitza 8 luni



#7
Mihaelutat

Mihaelutat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 486 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 16:17

Draga mea noi am conversta si pe PM daca nu ma insel, referitor la acelasi subiect.

Asa cum am mai spus exeprienta mea cu doctorul Filipescu, a fost una din cele mai placute, asta dupa un sir de dezmagiri resimtite in urma unor vizite la medici celebrii...

Insa cel mai important este sa te simti tu in siguranta alaturi de el. Eu am avut o sarcina putin mai dificila, dar totul a fost in regula si doctorul Filipescu a facut tot posibilul sa ma simt bine atat fizic cat si psihic, ceea ce este cel mai important.

Iti urez nastere usoara si sa ne povestesti cum a fost.

Pupici

Mihaela





album dn Titi

#8
dako

dako

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 18:58

si eu am fost pacienta lui alexandru..si a monei, doctorita rezidenta. cu ei..parca as mai naste 2 fetite...caci 2 baieti deja am/gemeni/. doar superlative despre ei. niste profesionisti!

#9
mel_ania05

mel_ania05

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 15 decembrie 2008 - 00:21

Buna!Sunt o gravidutza in 26 d sapt iar Dr. Filipescu imi supravegheaza sarcina.Pana acum sarcina a decurs bine, iar consultul nu dura mai mult d 2 min.Acest lucru insa ma face sa cred k dl.Dr.ma trateaza superficial.Credeti k ma insel?Sunt la prima sarcina si chiar imi este frica d nastere. am nevoie ca dl.Dr sa fie langa mine si sa se ocupe cum trebuie d mine si d bebe. Va pup![pup]

[gravi]26+ cu[fetita]

#10
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 16 decembrie 2008 - 13:18

Melania, eu cred ca poti fi linistita. Eu una am mare incredere in dumnealui. In plus, daca ai probleme de orice natura, il poti suna oricand. Si nu face figuri daca este sunat. Sarcina usoara!

Ioana [gravi] 20+ si [zana] Rebeca

http://community.web...user/bebeca2004
http://community.web.../user/Berecutza
http://community.web...m/user/bebebeca






Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -