Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23


301 raspunsuri la acest subiect

#21
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 01:08

nicole, hai ca-mi placi: pai daca baga 500 de Lp cu cereale, mai vrei sa bage si san? ia mananca tu juma de litru de lapte si cereale sa te vaz ce mai inghiti apoi!
o sa ia in greutate superbine! bravo!

Adi, mami de ana si ioachim

#22
loys

loys

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 02:33

[pup]Buna...revenim si noi dupa o lunga absentza....am incercat sa citesc ce ati mai postat dar nu am reusit..[:D]..Noi suntem binisor..nu papam..prea bine suntem mofturosi..avem 6 dinti .stam in picioare si vrem sa mergem ..dar fricae prea mare..asa ca mergem pe langa masa[:D].La ce varsta au mers strunfi vostri...?Al meu are acum 1 an si 3 luni si 9.200kg..merge catelus...kine nu mai facem ..gata ca trebuie sa mearga si nu mai are nevoie..va las ca trebuie sa mi adorm strunful care nu are somn[:D]..trage de brad,,va pup multa sanatete..pe curand[pup]

#23
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 11:52

fetele,NU MAI POT!
d epe 6 sept se scoala intre 2 si 5 dim, plange cca 10 min,apoi se joaca, maraie,vb si MANANCA.
i-am pus portie dubla seara, i-am facut-o mai consistenta, i-am dat chiar si carne, i-am dat fructe, i-am doat cereale.am schimbat meniul de nspe mii de ori si tot 500 de gr de cereale cu laptitc de vaca papa pe noapte!
nu mai pot.ma lasa nervii.deja examenul de joi e ratat, la fel si bursa.
am adormit in timp ce vorbeam la germana cu profesorul.niste copii d ebani gata au ras, asa m-am trezit.
profesorul s-a suparat rau pe adolescentii cu fumuri,mi-a spus ca si el a avut copil mic si intelege.
ma chinui de 3 zile sa gatesc si nu mai am forta.
nu spun de kile date jos.efectiv NU MAI POT.!

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#24
ali

ali

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 12:35

Pot sa te incurajez si sa-ti spun doar ca o sa treaca.
Si noi am avut faze de-astea pana pe la 1,8 ani.De pe la 7 luni au inceput.Doar ca eu nu i-am dat de mancare noaptea.
E posibil sa fie un puseu de crestere sau poate ca e teama de a nu pleca de langa el. Eu o perioada am crezut ca e din cauza dintilor dar de fapt sunt convinsa ca era teama sa nu plec de langa el.La noi a avut efect de linsitire o saptamana de concediu la Covasna.Aerul de acolo e renumit pentru linistirea somnului.
Multa forta iti doresc.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)

#25
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 14:28

nicole, sper ca iti bagi mintile in cap si te duci la examen joi, ca doar prima conditie e sa te prezinti.
si noi am jucat in filmul asta cu ioakim, pur si simplu a venit o zi cand nu s-a mai trezit. dar daca ii dai nurofen, doarme? ca eu am constatat ca asa se intampla. sau nu ai voie? doarme prea mult dupa-masa?

Adi, mami de ana si ioachim

#26
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 14:31

nu doarme, dr zic ca e de bine,ca asa recupereaza.

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#27
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 17:25

Pentru Histamina si mamicile care nu au destul lapte,eu am descoperit de curand un dispozitiv,din pacate a fost prea tarziu pt mine.
Am deschis un subiect aici
http://forum.desprec...are-nu-au-lapte

Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007) si [bibe] Raul Gabriel(13.06.2011)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4


In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"


#28
danasima

danasima

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 18:06

Loys, ce ma bucur ca ai scris.Chiar ma intrebam ce faceti, ce face bebe.
Stai linistita ca va merge el, Carina a mers la 1 an 3 luni si 18 zile , adica atunci a facut primi trei pasi.Si din cite stiu eu tu ai nascut cu 25 saptamini, deci cu trei inaintea mea.Cit priveste mincarea, nici copii mei nu au fost , nu sint si probabil nu vor fi niste mari mincaciosi.Dar m-am mai relaxat putin in privinta asta si daca ii vad ca sint veseli si jucausi nu mai imi fac prea multe probleme ca maninca doar 100 g de mincarica in loc de 200,
Din pacate gastroenterocolita pe care au facut-o le-a micsorat si mai mult pofta de mincare si acum sint fericita cind reusesc sa le dau mai mult de 10 lingurite.
Cu somnul si noi avem probleme, mai mult la Filip, cam de la 7 luni se trezeste pe la 3 noaptea si plinge.Se linisteste cind il luam cu noi in pat sau , dar asta mai rar dupa ce maninca.Sper sa treaca la un moment dat, cu asta ma consolez.Si eu am momente cind zic ca nu mai pot, dar e mai simplu la mine ca nu merg si la servici.
Histamina cit dorme ziua strumful?Noi mai mult de doua ore nu dormim, deci cam asta e pauza mea in timpul zilei.
[pup]

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobu.../Daniela_Marin/

#29
loys

loys

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 18:25

Danasima..problema e ca al meu papa bine..dar de vreo 2 saptamani..papa numai jumatate din cantitate..si laptele inclusiv..ma gandeam sa nu fii iar de refluxul lui gastric,,,ca uneori are momente..si nu papa asa bine..depinde de cei dau sa pape..si cred ca eu sunt devina...[bang][bang]ca nu am facut atentie,,crezand ca sa rezolvat totul...[q][q]daca continua asa o mergem la pediatru sa vedem ce spune si el..Ca racit nu e..nu tuseste..nu are nimik..doar sa mai fie un dintisor..dar ma mir ca de obicei el papa..In fine...Voi ce mai faceti?Histamina imi pare rau ca puiu tau nu doarme...dar poate e o perioada..multumesc lui Dumnezeu ca nu am probleme de astea si sper sa nu am...Nici eu nu muncesc dar sper ca la anul care vine sa incep munca ca nu mai pot sa stau acasa...[q][q]....bun venit mamicilor de noi..[pup][pup]

#30
loys

loys

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 18:26

Vroiam sa zic mamicilor noi..[:D][:D]multa sanatate..


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -