Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Un Craciun mai vesel pentru Adriana


87 raspunsuri la acest subiect

#61
teodora.g

teodora.g

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 martie 2012 - 13:45

Nu are nevoie de nimic...adica na, ce sa zic, habar nu am.
Ideea e ca a facut tomograful la Medlife, si doctorul de acolo la rezultat a pus niste semne de intrebare in dreptul unde a scris despre leziunile si tomorile alea, iar oncologul nu vrea sa riste pentru ca sunt sanse de 80% sa fie cancer. Nu are cum sa mai faca acum nici o analiza ca la medic e frica sa nu zgandare prin radiatii cancerul, daca e.


#62
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 02 martie 2012 - 13:48

Doamne :((( nu am cuvinte :((( Sper din suflet sa fie orice altceva si sa treaca cu bine .

_______________________________________________


#63
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 05 martie 2012 - 21:21

Teodora da-mi si mie pe PM adresa lor, vreau sa merg personal sa las hainutele, sunt pachete mari si nu cred ca incap inm vreo cutie de posta.

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!

#64
teodora.g

teodora.g

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 08 martie 2012 - 16:46

Buna Oana,
Ti-am trimis datele Mihaelei intr-un PM.
Am citit acum o opinie la subiectul dechis de Adi pentru Craciun si am ramas stupefiata. Ma jur ca nu am citit la momentul respectiv aceste rautati pentru ca i-as fi raspuns doamnei respective asa cum merita.:

Esthera sau ceva..

ai ca sunteti simpatice!!!
Dar voi ce doveti palpabile aveti ca aceasta fata exista, a fost operata si are probleme reale?????
...sau este de ajuns ca cineva a spus o poveste si atat!!!
Cititi cu atentie tot topicul..si vedeti de cate ori un administrator al site-ului a cerut o fotografie cu cea care are probleme!!!...si banuiesc ca nu a primit nici acum nimic!!!
Nu spun ca nu exista oameni cu reale probleme!!!! dar este atat de usor sa spui o poveste care nu poate fi dovedita incat este imposibil sa nu te intrebi daca este reala sau nu!!!
Eu asteptam ca Teodora, prietena celei in cauza sa ma contrazica!
Cu ceva concret!!!!
...si-atunci imi cer scuze!
...dar pana atunci permiteti-mi sa am opiniile mele!

Chiar daca cu intarziere va rog sa-mi permiteti sa ii raspund.
Daca are impresia vreun moment ca am de profitat cumva din aceste incercari ale mele de a o ajuta pe Mihaela se inseala amarnic. Drept dovada o sa trimi adminului tomograful Mihaelei facut pe 24.02.2012 din care reiese clar ca a fost operata de cancer mamar si ca acum este suspecta de cancer pulmonar.
Pozele cu Mihaela le-am obtinut foarte greu pentru ca sa ma scuze doamna, daca Mihaela fiindu-i foarte rau si incercand sa treaca peste cele mai grele momente din viata ei, nu avea chef de pozele mele. Ea nici nu vroia ajutor pentru ca ii era jena, mi-a zis ca se simte ca si cum ar cersi. Esthera te-ai simtit astfel in viata ta? NU CRED.
Dupa ce actul respectiv va fi primit si verificat, aveti si datele medicilor specificate acolo, o astept cu scuzele promise. Este idadmisibil sa fiu acuzata de asa ceva in conditiile in care eu am incercat doar sa fac bine.
Stiti de ce am ezitat sa deschid un astfel de subiect, sau sa cer o mana de ajutor, tocmai ca pe lume exista oameni dispusi sa spuna sau sa faca rau doar pentru ca asa considera ei. Chiar o invit pe aceasta stimabila doamna/domnisoara sa ma insoteasca la fete, sa le priveasca pe amandoua in ochi si apoi sa-mi spuna daca mint sau nu.
Faptul ca a mentionat ca am o fetita si eu, da am, o iubesc si eu si sotul meu multumesc lui Dumnezeu suntem sanatosi si muncim sa ii oferim tot ce are nevoie. Nu am cerut pentru mine sau pt familia mea nimic, pentru ca nu am nevoie de nimic de la nimeni. Daca respectiva ar fi in locul meu cum s-ar simti acum??
Si ca am intrat decat rar pe forum, surprinzator am o viata si eu, un copil, un sot si un serviciu solicitant.
"Multumesc" pentru ca m-a facut mincinoasa, profitoare sau in orice alt fel.

Multumesc din suflet tuturor pentru ajutor si sper ca nu v-am lasat o impresie proasta nici un moment.[flo]
Permiteti-mi sa ma retrag in acest moment pentru ca ma simt jignita si scarbita de atitudinea unor astfel de oameni.
Inca o data, multumesc din suflet tuturor.[flo]






#65
manuelacrina

manuelacrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 681 mesaje

Postat 08 martie 2012 - 17:40


Teodora, te inteleg cum te simti acum dupa ce ai citit cele scrise de E ... , DAR noi avem incredere in tine, faci un lucru minunat, atat cat poti tu incerci sa ajuti doua suflete atat de incercate.
Oameni rai si carcotasi vor exista mereu ... dar atata timp cat tu stii ca esti sincera, nici nu merita sa-i mai bagi in seama.
Inca o data, toata admiratia mea pentru tine [flo][flo][flo], pentru ca incerci sa le ajuti pe fete si pentru ca daca nu erai tu, poate/sigur noi nu am fi aflat de ele ...

... asa ca te rog sa nu te retragi, mai da-ne vesti in continuare, asa rar cum poti tu, iar noi incercam pe cat putem sa le dam speranta Mihaelei si Adrianei ca nu sunt singure pe lumea asta !





#66
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 08 martie 2012 - 17:52

Teodora, nu trebuie sa dai importanta dnei respective care si-a dorit doar sa creeze un moment de valva si sa mai caute ceva adrenalina. Dar n-a mmers, scandalul pe care voia sa-l nasca s-a stins rapid.



Te rog sa ne dai vesti despre Mihaela.

I-am cumparat ceva Adrianei si astept sa primesc si ceva de la un coleg care are copil de varsta ei.

Caut ceva ce i-ar trebui si Mihaelei. Eu stiu ca exista, am comunicat cu ea. Nu te consuma cu discutii de genul acesta.



Povestea unui Dor

mami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]







#67
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 27 martie 2012 - 17:10

Buna Teodora,



Ce mai stii despre Mihaela? Cum se mai simte?



Povestea unui Dor

mami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]







#68
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 24 noiembrie 2012 - 11:15

As fi vrut sa stiu ce mai fac fetele [flo]



____________________________________________________



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.


_____________________________________________________



Au nevoie de noi: Iulia[floare3] Copiii Monicai[flo2] Alex[flo] Luca[floare3]



[pegeam][pegeam][pegeam]

Impreuna pentru 60 de copii

Prietenii lui Mos Craciun


[cubrad][cubrad][cubrad]

#69
gabby2011

gabby2011

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 24 noiembrie 2012 - 14:55

Ma bucur ca ai intrebat Sz.......[:)].Am sunat o pe Teodora si am intrebat de fete,situatia lor e la fel [bang],de aceea am rugat-o sa vina sa scrie ca sa putem sa i facem si fetitei o bucurie de ziua ei,3 dec cand face 6 ani si de Craciun.
O sa strang si eu ce pot pt varsta ei si o sa ma intalnesc cu Teo pt ca stau f aproape de mine fetele si o sa ii fac o mica bucurie Adrianei.[flo]

#70
teodora.g

teodora.g

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 24 noiembrie 2012 - 15:41

Buna tuturor,
Sper ca sunteti toate bine si ma bucur mult ca nu ati uitat-o pe Adi.
Fetele sunt bine, din punct de vedere al sanatatii ma refer. Mihaela a repetat chiar saptamana aceasta analizele si i-au iesit ok, nici urma de cancer (Doamne ajuta!).
Situatia lor nu s-a schimbat insa din punct de vedere al locuintei, banutilor. Mihaela momentan este pensionata pe durata de 1 an si pensia va dati seama este foarte mica. Inca stau cu fratele ei..e ok macar ca au unde sa stea.
Pe 3 decembrie e ziua Adrianei de nastere implineste 6 anisori. :)
Mai mult, ce sa va mai zic, daca aveti hainute, vreo gecuta sau rochita de serbare, s-ar bucura sunt sigura.
Merci mult tuturor si va pup cu drag.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -