Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 50


209 raspunsuri la acest subiect

#191
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 19:32

am mai pus cateva poze in album, de fapt sunt cele pe care le-am facut cand am venit cu ele acasa. Trebuie sa-mi fac timp sa le mai fac si lor niste poze ca am 5-6 poze toate


Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

#192
tannoo25

tannoo25

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.149 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 20:33

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

am mai pus cateva poze in album, de fapt sunt cele pe care le-am facut cand am venit cu ele acasa. Trebuie sa-mi fac timp sa le mai fac si lor niste poze ca am 5-6 poze toate


Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

2 fetitze minuate [olala]
sa creasca mari!
[flo]

#193
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 22:06

Mai Anna, am vazut si eu pozele la fetite acum, mie mi se pare ca seamana f tare intre ele, la poza aceea in prim-plan se observa cel mai bine, doar ca una din fetite e mai micuta decat cealalta, dar seamana si sunt niste frumoase! Si guritele le au desenate, nu gluma. Ai fete cu trasaturi foarte frumoase, o sa aveti ce pazi cand s-or face mari[:)].

Nu mai zi nici in gluma ca ar fi fost parfum cu una, ca ai doua fete frumoase foc si la cat te-ai chinuit pt a le avea, ti-a dat Doamne Doamne 2 in 1, sarcina Kinder.[asia] Imi imaginez si eu ca e greu,nu sunt absurda, am vazut si din postarile fetelor, Mirela, Corry, o sa experimentez si eu acusica cum va fi, dar trebuie sa fii fericita si implinita dincolo de toate: oboseala, schimbarea vietii de dinainte, etc...
Sa mai pui poze cu mandrutzele[:)]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 26+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#194
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 22:17

anna frumoase tare puicutele tale

dragele lui mama sa fie sanatoase si sa cresca frumos

si tu recuperare rapida si valuri de lapte



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#195
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 00:08

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

ari ia vezi la Genetic Lab, auzisem ca sunt bunicei.
uite aici lista de preturi
www.geneticlab.ro/images/pages_files/Preturi%20analize%20-%20GeneticLab.pdf

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)



Buna seara fetelor[flo]
Nu va recomand sub nici o forma Genetic Lab pentru cariotip, chiar daca e mai ieftin...
Cunosc pe cineva care a facut la ei cariotipul. Si dupa ce ca a fost cu cantec pana le-a trimis rezultatul(ca ei vezi domle' nu trimit rez pe mail), faza cea mai tare a fost ca le-au incurcat analizele si le-au dat rezultatul unui produs de conceptie care era incompatibil cu viata!!![bang][bang][bang]
PK s-a minunat cand a vazut rezultatul, a zis ca asa ceva nu e posibil,,
A repetat cariotipul la Budapesta si e oki!
Dar sarmanii oameni care pierduse bb acela asteptau si ei un rezultat sa stie cauza sarcinei pierdute,,,,
Soo, nuj ce sa recomand ptr analize, eu una am facut la Synevo.
M-am gandit ca e bine sa stiti si voi ce l-i s-a intamplat unora, si sa aveti grija cu ei.
Feelicitari Anna pentru fetite! sa creasca mari si sanatoase!
Sarcini usoare sa aveti si multa bafta celor care asteapta [bibe][bibe][bibe]
O seara buna![pup][flo]

#196
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 02:04

anna abia asteptam vesti de la tine. dragalase foc capritele. sa fie sanatoase si sa se faca mari si frumoase ! tu cum te simti ? dar taticul ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#197
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 02:36

Mirela ce baieti mari ai!!!!!!!![olala][olala][olala] Si chipesi foc![pup][pup][pup]
Anna, vroiam sa te intreb si am uitat. Tu a trebuit sa mai folosesti pompa de muls sau fetitele papa direct de la san? Si ti-a dat si tie dr sa bei ceai de chimen, anason, fenicul ca sa ai mai multa lactatie sau e suficient de mult lapte si fara?

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 26+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#198
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 11:47

anna, sa iti creasca mari ingerasii, sa va bucurati de ele si sa fiti sanatosi!!!!!!



[ruga] ( [gravi] 8 + [bibe] ) [ruga]

#199
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 11:49

anna, foarte simaptice eva si ema :) ... imi pare rau ca te tin treaza toata noaptea. imi inchipui ca nu e tocmai usor, sa speram insa ca va trece curand aceasta perioada de acomodare si se vor regla/sincroniza si ele cu somnul si cu ce au nevoie.

e greu cu gemeni insa cred ca mai tarziu va fi mult mai bine, e bine sa ai o surioara...daca mai e si de aceeasi varsta e super :)

mi-a raspuns si dl doctor si am scalat de clexane pana nasc...asta e o veste f f buna...ca mi se acrise de ele....

qiao i-am luat carut de ala 3 in 1 lui chichinoshila :) ... acum astept sa vina momentul in care ne vom intalni. Sunt extrem de curioasa ce moaca are, ultima oara l-am filmat pe la 5 luni si atunci am vazut ceva trasaturi...insa deh au trecut 4 luni de atunci...

[gravired] 38+ cu [bibe]

#200
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 13:00

Arabella [q][q][bang]
Deja incep sa-mi pierd speranta. Luni ma duc si fac un beta ca nu mai am rabdare. Ar fi ziua 11.
Poate te stresez, dar care sunt problemele la voi?
Sunt alaturi de tine.[grup]

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -