Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 50


209 raspunsuri la acest subiect

#11
nouasnrs

nouasnrs

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 29 noiembrie 2011 - 22:13

Buna seara,

am si eu o intrebare in timpul stimularii cu menopur si femara pentru IUI ai voie sa ai contact sexual? Ptr ca in prospectul menopur-ului scrie ca nu ai voie. Asa e?

#12
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 29 noiembrie 2011 - 22:43

Buna seara dragele mele!
mi-am vazut iar azi puisorul. a crescut si bataile inimioarei s-au ridicat si ele la 139/m.
am luat si o trimitere pentru Fundeni (nu ca ar fi obligatorie, dar sa fie). asa ca, tinuta, eu ma apuc de copii la dosar, desi sigur, sigur, iar nu stiu sa spun o zi.
ari, vom cere tot... am vazut dosarelul cumnatei si prima data i-a facut toata gama. apoi s-a axat doar pe cele cu probleme...
si despre ce cracanate vorbiti, qiao, ca eu nu am reclame de-astea care va enerveaza pe voi... super tare gugulush. vedeta nu altceva!

si pentru Mirela, cu multumiri anticipate, rog sa fiu transferata si eu la sectiunea "gravidute":

35 ani, laparoscopie chist pe ovarul drept (2001), salpingectomie bilaterala (2005), injectii permeabilizare trompe si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe obturate complet (histerosonografie 2010); MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV1 martie 2011 nereusit; histeroscopie debridare sinechie uterina; FIV2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit.


Doamne-ajuta![ruga][ruga][ruga]

[pup]doamne luptatoare !!![flo]


[ruga] ( [gravi] 7 + [bibe] ) [ruga]

#13
pestic

pestic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 01:04

Citat:
citat din mesajul lui alilumi

Buna seara dragele mele!
mi-am vazut iar azi puisorul. a crescut si bataile inimioarei s-au ridicat si ele la 139/m.
am luat si o trimitere pentru Fundeni (nu ca ar fi obligatorie, dar sa fie). asa ca, tinuta, eu ma apuc de copii la dosar, desi sigur, sigur, iar nu stiu sa spun o zi.
ari, vom cere tot... am vazut dosarelul cumnatei si prima data i-a facut toata gama. apoi s-a axat doar pe cele cu probleme...
si despre ce cracanate vorbiti, qiao, ca eu nu am reclame de-astea care va enerveaza pe voi... super tare gugulush. vedeta nu altceva!
si pentru Mirela, cu multumiri anticipate, rog sa fiu transferata si eu la sectiunea "gravidute":

35 ani, laparoscopie chist pe ovarul drept (2001), salpingectomie bilaterala (2005), injectii permeabilizare trompe si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe obturate complet (histerosonografie 2010); MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV1 martie 2011 nereusit; histeroscopie pentru debridare sinechie uterina; FIV2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit.


Doamne-ajuta![ruga][ruga][ruga]

[pup]doamne luptatoare !!![flo]


[ruga] ( [gravi] 7 + [bibe] ) [ruga]

Ali ma bucur mult pt tine si ma rog sa fie bine in continuare! Multa bafta si multi pupici[pup][pup][pup]
Ana felicitari pt caprite[pup]
Qiao multi pupici pt tine si Gugulush
Anastasia sper ca esti ok! Iti tin pumnii in continuare!
Pupici pt toate fetele[pup][pup][pup]

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, Endometrioza grad I



#14
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 12:20

ali, sincere felicitari.....[pk]......asa sperante imi dai cand citesc ca-ti merge bine....fetelor,toate imi dati sperante si ma bucur pt reusitele voastre, dar cu ali am ceva special,ca am fost aproape de ea cu ET[:D]...vreau sa-i calc pe urme.......eu pana acum am fost bine,nu am mai avut nicio scurgere,nimic...de aseara a inceput asa mai multicel acea maroneala,cu niste firicele ciudate....maine fac 4 sapt de la ET, banuiesc ca s-ar vedea la eco daca m-as duce,nu?...nu stiu ce-o insemna maroneala asta urata....offf

#15
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 12:52

Miruna, cand ti-au aparut aceste pete maronii?
Cred ca ar tb sa-i dai un sms lui Albu si-ti va da probabil duphaston. Cand mergi la eco?
[pup] si multa sanatate

Maripet - cum te simti? ai mai vb cu dl doctor? sau vineri mergi direct pt FET? Sunt cu tot sufletul alaturi de tine si ma rog pt un beta pozitiv.
Arabella - cum esti? pic cu pic si trece vremea si vine si beta mare [pk][asia].

Pup si restul fetelor si la cat mai multe vesti bune.[flo][flo]



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#16
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 13:07

bccami merci si [pup]....stie dl dr si deja iau duphaston din 6 in 6 ore.....in mod normal la eco as fi prog pe 12 dec,dar cu siguranta ajung mai rpd la dansul sau la alt dr....sa stau linistita barem
Multa sanatate si tie!

#17
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 13:16

ce frumos arata 7+

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#18
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 14:12

ali, ti-am trimis PM.

Vreau si eu sa-mi pun burtica la semnatura, dar nu stiu de unde s-o iau (adica sa ramana si sa se modifice singurica), asa pot s-o scriu eu ca sa ma mandresc cu ea, chiar daca-mi da emotii cu amniocenteza peste 2 saptamani[bang].

[gravi]+14

#19
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 14:30

hai ca am vrut sa ma duc maine la eco la un spital de stat ,in policlinica, am sunat si surpriza....maine sunt liberi ca e 1 decembrie.....[:D]

#20
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 14:32

nouasnrs, eu cred ca nu e voie contact sexual decat protejat....eu pe toata perioada stimularii si dupa,m-am abtinut...si continua si in ziua de azi..[:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -