Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 50


209 raspunsuri la acest subiect

#181
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 14:13

[pup][flo]Buna fetele,azi ziua 13 de la ET(FET)raportez beta 1.20[q][bang]...nu a fost sa fie,dar mergem mai departe![pup][flo]fetele
Arabella,[ruga]

#182
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 14:22

Saluti
azi e soare, moralul e si el sus
hai sa va povestesc. ieri am facut reclamatie la Medlife pt taxarea analizelor si conditiile din camaruta de recoltare. azi m-au sunat sa isi ceara scuze. sotul a avut ghinion ca la receptie sa nu fie cine trebuie si sa ii tina locul 15 min altcineva care l-a taxat pt un pachet de analize care include pe langa spermograma si spermocultura inca un test (probabil MAR). a vazut ea ca asa cam recomanda Albu si s-a gandit sa imi taxeze sotul la fel, in conditiile in care omul a zis clar ca vrea doar pe cele 2. buuun, deci ne ducem sa ne luam diferenta de bani de la 206,8 (pachetul) la 169,2 (cat sunt cele 2 minus discount 6%, care ce sa vezi se aplica si el nu cum a zis tuta ca la analizele astea nu e valabil cardul [:D])
pct 2. au trimis tehnicul sa repare usa si o cata si pe tanti care a dat buzna sa o mustruluiasca. i-am zis ca daca mi se deprima sotul ca ii ies gigeii putini la nr si stresati, ii mananc cu fulgi cu tot [:D]
asa ca ari daca mai ai bonul ia uita-te tu pe el ce scrie, ca la sot nu apar 2 inregistrari distincte, ci doar pachetul. poate e aceeasi gresala. vezi si la rezultate ce v-au dat.
lyly multumesc de pont, o sa studiez si eu untrovaxonul asta. deocamdata am trecut la ceaiuri agro-zootehnice - porumb, cirese soricei si cai si mi-a pus si nenea dr niste ace pt rinichi
ali, ari La mie E-coli apare doar in urina, secretiile le am ok si sper sa nu se schimbe nimic pe acolo. am recoltat aseara la unirii si pt ele.
marucha multumesc mult [pup] staaaai nu naste inca, ca nu am scos inca [majoreta] la incalzire. Albu paraca a zis cineva ca nu e vineri la clinica. ai luat carut pana la urma ?!?
pestic [pup] vad ca din ce in ce mai multi dr din medlife nu mai au incredere in laboratorul lor [:D] suuuper ! noi pe cine sa mai credem ?!? [alcool]
angelica ufff, rasuflu si eu. cu toate ca stiu cazul lui babyblue cu operatie la rinichi in sarcina
arabella [grup] incep sa urasc nr asta

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#183
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 14:28

oooffffffff, arabella,
[grup][grup][grup][grup][grup][grup][grup]

ma rog ca data viitoare sa fie cu noroc! fir'ar sa fie!... nu am cuvinte...


[ruga] ( [gravi] 8 + [bibe] ) [ruga]

#184
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 14:37

arabella[grup]

[gravi] 15+[ruga]

#185
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 16:10

Arabela imi pare sincer rau![bang][bang]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#186
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 16:57

oribilitatea de valoare 1.2...imi pare rau, draga de tine, dar ma si bucur ca nu te dai batuta!

qiao la noi, chiar daca a fost greseala, mai mult de 20-30 lei nu avem de recuperat. Adica mai mult dau pe benzina pana la grivita si inapoi, ca eu stau la capatul bucurestiului...deci nu ma gandesc sa recuperez nimic. cat despre analize - tot caut unde sa testez cariotipul genetic. Adica altundeva decat la grivita, ca pentru noi e crucial. mai e si scump rau si parca nu vreau sa arunc banutii pe geam, ca apoi sa repet analiza in alta parte.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#187
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 17:26

ari ia vezi la Genetic Lab, auzisem ca sunt bunicei.
uite aici lista de preturi
www.geneticlab.ro/images/pages_files/Preturi%20analize%20-%20GeneticLab.pdf

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#188
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 18:14

m-am uitat la ei, la synevo, la unisyn si la dacia medical center.
unisyn-1.800 lei, dureaza o luna
dacia medical center - 1.000 dureaza 2 sapt
synevo - 1.600 dureaza 2 saptamani
genetic lab - 800 dureaza 2 saptamani


PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#189
ionela73

ionela73

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 199 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 19:15

Buna fetelor, eu fac FIV la Athena dar am o intrebare la voi. Azi am fost la ecograf, a patra zi de stimulare si am doar un folicul de 11,5mm si unul de 5mm pe ovarul stang, pe dreptul nimic. Se mai poate face ceva??? Ati ramas vreuna insarcinate cu o productie asa proasta??? Stiam ca o sa fie greu, am FSH 12, 15, 9 adica variaza de la luna la luna.
Multumesc mult, daca ma puteti ajuta.
Ionela

#190
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 19:19

buna fetelor
short update: fetele sunt cumintele sau nu, ziua mai cuminti, dar noaptea ma duc la ele din ora'n ora, ca se craone cand una cand alta
cea mare mananca f bine, lapte prafi si de la mine, dar la bibi, ca e lenesa, mie-mi convine la urma urmei ca merge treaba mai repede
cea mica, mananca numai san si suge frate 30 min
de ieri le-am dat si vigantol, calciu si inca ceva pt stomac, numai prostii bagate-n copii, parerea mea, ca cea mica mi-a vomitat si ieri si azi, maine le dau separat sa vad care nu-i place
in fine, nu e nici prea rau, dar nici prea bine; daca era doar una ar fi fost parfum

Ema(cea mare) e asa frumusica, si dupa ce mananca lesina si adoarme repede si seamana tare cu mine; Eva(cea mica) e inca un pisoias, cred ca seamna cu sotul, abia astept sa mai creasca si ea un pic; sa le mai facem o cantarire maine dim

qiao la multi ani
arabella, imi pare rau, chiar ma gandeam ca treb sa vii cu rezultatele azi
adiza, sper ca sunt bine fetitele
maruscha, mai ai putin; ti-am trimis sms cu email-ul lui Albu, cam tarziu, scuze, dar acum am vazut
anastasia, in sfarsit vad ca esti mai bine si tu

aveti grija de voi toate

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -