Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

FIV la Sibiu (10)


193 raspunsuri la acest subiect

#21
camrynna

camrynna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 10 aprilie 2010 - 14:26

Sanii ma mai dor in parti mai tare , sau peste tot daca ii apas , dar nu mai e senzatia aia groaznica de nu suportam sa-i ating ..Dimineatza cand ma dau jos din pat ii simt ca doi bolovani , apoi revine totul la normal .
Anda , am avut f redus cantitativ, asa o dara roz si o pata mica in WC,se eliminase vaselina de la supozitorul cyclogest , am bocit cu sotul , pt. ca am crezut ca vine CM .
Apoi seara am plecat la Mall , si a inceput sa ma doara groaznic in dreapta cu tot cu coapsa si sold. De ce ma plimbam prin magazine , de aia durea mai rau , pana s-a extins la durere in tot abdomenul .

Seara am observat un punct mic de sange rosu in secretie.Poate fi de la nidatie si punctuletzul ala asa rosu , poate fiindca am mers pe jos mult ??? la 8 seara inainte de progesteron , febra s-a ridicat brusc , nu mai avusesem decat de dimineatza.
Azi nu curge nimic,am avut febra la trezire , acum s-a dus , insa ma dor fesele si picioarele , si am avut ceva dureri usoare ca la analiza HCG , in dreptul ovarelor ...NU ca la CM de data asta ..exact ca la HCG .....
Ma scuzati ca dau atatea detalii , insa am atata sperantza in suflet si mi-e atat de teama de durerile astea de fese si picioare
[jamaica][ups]

#22
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 10 aprilie 2010 - 14:48

Camrynna, ar putea fi sangerarea de nidatie daca acea scurgere nu se transforma intr-un CM normal, unele femei au aceasta sangerare(eu de exemplu am avut in ziua 25-26 o scurgere maronie), altele nu. Oricum peste cateva zile vei afla cu certitudine rezultatul, dar pana atunci ai grija de tine, nu-ti pierde speranta si cum au zis si celelalte fete, nu sta cu dureri, ia un nospa cand ai dureri mari si nu fa efort.
Tinem pumnii sa te alaturi noii gravidutze, Yarrina
[pup][flo]

#23
danaisa20

danaisa20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 10 aprilie 2010 - 16:01

Citat:
citat din mesajul lui camrynna

Va pup pe toate din suflet , Ioana, Anda , Bytzy , Yari , Danaisa , Iuka .Pe toate .Scuze daca am omis vreun nume ...
Pai pe 29 Martie si pe 5 Aprilie am facut cate un pregnyl.. cred ca testul poate iesi pozitiv de la el si nu neaparat ca la o sarcina. Yari , si eu am azi o jena asa la mijloc si la muschii coapselor ...senzatia aia de uter usor iritat ...

Mai astept cu testul pana termin Pregnylul ..Eu am avut scurgerea rozalie ieri in ziua 26 .....se poate sa fie de la embrioni ,seara m-a busit o febra de peste 38 asa din senin , ....
Yarina , te mai dor sanii la fel ???? Mie mi s-a diminuat considerabil durerea :((((( si stiu ca e un semn nu prea bun.

Bafta la Beta :)
[flo][pup]


draguta, eu cred ca acolo la tine in burtica se intampla ceva, dar , te rog, stai linistita... incearca sa nu mai colinzi prin magazine si stai mai mult intinsaq la pat pana vei afla exact rezultatul.nu forta nota cu plimbari, pt ca asta cu temperatura nu e buna deloc. eu stiu ca o femeie insarcinata tb sa se ingrijoreze si sa anunte medicul daca ii creste temperatura! nu e bine pt bebe. nu inteleg, tu nu poti cotacta doctorul sa ii explici aceste stari? poate chiar tb sa stai linistita...poate iti da sa iei ceva...
nu te speria de sani! pe mine pana la 7-8 saptamani nu m-au durut si nici nu s-au umflat! abia din sapt 7 au inceput sa ma doara daca ii apasam seara sau daca dormeam pe burta!

o sa fie bine, vei vedea![pup]

danaisa20 [gravi] 12+


#24
camrynna

camrynna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 10 aprilie 2010 - 17:47

[alcool]o sa crezi ca sunt absurda , Danaisa , dar nu vreau sa-l contactez pana NU trece pericolul de CM...
Sigur ca mi-as putea face programare imediat ..nu am duc de teama de raspuns negativ , cum nu ma duc nici la farmacie sa-mi iau test pt. ca imi este enorm de teama ...
Am de gand sa termin cyclogestul ( mai am de luat 2 zile ) si sa fac testul acasa ;
Stiu ca alta fata in locul meu l-ar fi sunat , insa nu mi se pare atat de grav ce se intampla...ori e nidatie , ori vine CM ...desi inclin si eu sa cred ca prima varianta .
Febra asta este ceva intr-adevar ciudat , ai dreptate , insa nu este infectie pt. ca vine si dispare .
Insa este aparuta din ziua embriotransferului si mi s-a spus ca este un semn de sarcina.
Cat despre batut magazinele , da , am exagerat , insa imi trebuiau hainutze ...
Cu sanii , la mine e invers fatza de tine : m-au durut cumplit si acum s-a diminuat durerea ....
Azi mi-am facut ceva sandwich-uri , si stand in picioare la bucatarie , m-au luat durerile gen HSG :) , asa le numesc eu ..in zona ovarelor ..
M-am asezat acum in fotoliu si mi-au trecut cum m-am relaxat .
Ma duc din nou la bucatarie ca tb sa gatesc ...
[:D]



#25
danaisa20

danaisa20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 10 aprilie 2010 - 18:32

Citat:
citat din mesajul lui camrynna

[alcool]o sa crezi ca sunt absurda , Danaisa , dar nu vreau sa-l contactez pana NU trece pericolul de CM...
Sigur ca mi-as putea face programare imediat ..nu am duc de teama de raspuns negativ , cum nu ma duc nici la farmacie sa-mi iau test pt. ca imi este enorm de teama ...
Am de gand sa termin cyclogestul ( mai am de luat 2 zile ) si sa fac testul acasa ;
Stiu ca alta fata in locul meu l-ar fi sunat , insa nu mi se pare atat de grav ce se intampla...ori e nidatie , ori vine CM ...desi inclin si eu sa cred ca prima varianta .
Febra asta este ceva intr-adevar ciudat , ai dreptate , insa nu este infectie pt. ca vine si dispare .
Insa este aparuta din ziua embriotransferului si mi s-a spus ca este un semn de sarcina.
Cat despre batut magazinele , da , am exagerat , insa imi trebuiau hainutze ...
Cu sanii , la mine e invers fatza de tine : m-au durut cumplit si acum s-a diminuat durerea ....
Azi mi-am facut ceva sandwich-uri , si stand in picioare la bucatarie , m-au luat durerile gen HSG :) , asa le numesc eu ..in zona ovarelor ..
M-am asezat acum in fotoliu si mi-au trecut cum m-am relaxat .
Ma duc din nou la bucatarie ca tb sa gatesc ...
[:D]



ok,
incerc sa te inteleg...dar, te rog, stai linistita acum! Ca sa fii pregatita de petrecere! o tinem din chef in chef[pk]


danaisa20 [gravi] 12+


#26
camrynna

camrynna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 10 aprilie 2010 - 21:02

Yarina , cum esti [harp][flo]

#27
anelize

anelize

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 393 mesaje

Postat 10 aprilie 2010 - 21:39

YARINA, [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

#28
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 11 aprilie 2010 - 01:28

Pe mine m-au luat [vom]! Nu mai suport parfumul si fumul de tigata. Am stomacul strans de ieri...rontai covrigi intr-una. E rau dar e frumos![:D]

[gravired]fericita!!

#29
johanas

johanas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 11 aprilie 2010 - 13:37

Sunt curioasa de ce pacientele dr chicea nu intra la povesti aici,ca are foarte multe paciente si foarte multe reusite...fetelor unde sunteti? haideti sa-l laudam si noi pe dr nostru.Anelize tu in ce data mergi la dr?Persi,Gabi ducu, Dari08 in ce stadiu sunteti?

#30
johanas

johanas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 11 aprilie 2010 - 13:42

Camrynna,cum te mai simti? Yarina esti cea mai fericita,sper sa-ti calc pe urme repede,repede[pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -