Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

trombofilie Dr Uscatescu


46 raspunsuri la acest subiect

#1
ony27

ony27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 00:07

Buna seara,

Sunt o aspiranta la titlul de mamica si noua pe acest forum. Nu prea ma pricep unde sa scriu si cum sa fac acest lucru, asa ca imi cer scuze anticipat daca am scris in locul nepotrivit.
Am 35 ani si am pierdut o sarcina (prima sarcina) anul acesta in luna iulie, sarcina obtinuta prin stimulare ovariana si inducere ovulatie (Gonal si Ovitrele). In urma analizelor (profil trombofilie) am descoperit heterozigotie compusa a genei MTHFR.
Mi-a fost recomandat sa consult un hematolog si citind pe forum am aflat de dr Uscatescu. Daca are cineva adresa de e-mail a dnei dr Uscatescu, rog din suflet sa mi-o dea si mie. As vrea sa o contactez intai pe email. La inceputul lunii decembrie voi incepe din nou tratamentul de stimulare si as vrea sa discut cu dna dr.
Multumesc mult.


#2
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 10:28

Aici este subiectul de trombofilie:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168300&whichpage=1
O sa iti trimit imediat mesaj privat cu adresa de email a dr U

#3
ony27

ony27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 24 noiembrie 2011 - 14:58

Multumesc mult pentru mesajul privat si pentru link-ul cu informatii despre trombofilie. A scris deja e-mail dnei dr Uscatescu. Sper sa imi raspunda cat mai curand.

#4
leelooanne

leelooanne
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 ianuarie 2012 - 20:40

Buna seara

Sunt din Galati si am 31 de ani.Saptamana trecuta am pierdut a 2 a sarcina in decurs de un an. Abia acum dr meu ginecolog m-a sfatuit sa imi fac analize de trombofilie. Din ce m-am interesat am aflat ca dr Uscatescu de la Bucuresti e cea mai indicata.. Am si eu mare nevoie de adresa de e-mail a d-nei dr.
Multumesc anticipat.

#5
mimika85

mimika85
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 20 ianuarie 2012 - 00:10

Buna seara Am o rugaminte foarte foarte mare Daca ati reusit sa va procurati adresa de mail a d nei dr Uscatescu va rog ft mult sa mi o trimiteti si mie Sant din Iasi si trebuie sa ajung la dumneaiei cu fiul meu pt evaluare trombofilie Va rog foarte foarte mult sa ma ajutati si va multumesc anticipat

#6
mimika85

mimika85
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 20 ianuarie 2012 - 18:59

Buna ziua Ony mi ai trimis adresa de e mail a d nei dr Uscatescu? Vad ca am primit un mesaj dar nu l pot deschide [q] Te rog ft mult sa mai incerci o data pe adresa mea de e mail ovidiusigabriela@yahoo.com Iti multumesc mult si astept cu nerabdare raspunsul de la tine

#7
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 20 ianuarie 2012 - 20:17

mimika ti-am dat mail

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#8
leelooanne

leelooanne
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 21 ianuarie 2012 - 20:56

Astept si eu in continuare un raspuns de la cineva cu adresa de e-mail a d-nei dr Uscatescu. Chiar si pe leelooanne@yahoo.com
Multumesc anticipat

#9
leelooanne

leelooanne
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 22 ianuarie 2012 - 13:09

mimika am si eu mare nevoie de adresa e-mail Dr Usactescu, te rog Multumesc

#10
HOPE30

HOPE30
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 februarie 2012 - 12:46

va rog sa-mi trimiteti si mie adresa de e-mail a d-nei doctor Uscatescu. multumesc!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -