Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca


227 raspunsuri la acest subiect

#211
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 15 martie 2013 - 00:37

Multumesc si eu pentru mesaj, Gabitza.

Cristina are nevoie de rugaciunile noastre sa treaca cu bine peste septicemia ce i-a afectat rinichii si i-a marit ficatelul considerabil. Este internata la cardiologie la MS Curie, este pe maini bune, i se fac analize si teste cat este nevoie de des. Nu a pierdut in greutate, iar asta este un lucru bun.
Georgiana spunea ca de cateva ore parca s-a mai imbujorat,are sonda nazo-gastrica iar de maine, daca rezultatele analizelor sunt bune, i se va reintroduce laptic in alimentatie.
Medicii sunt rezervati, totul depinde de cum va reactiona trupusorul ei la noile medicamente.

Evolutia bolii a fost extrem de rapida, nici nu s-a simtit ca este bolnavioara.

Are nevoie de rugaciunile noastre, iar Georgiana de incurajari.

Multumim ca sunteti alaturi de noi.

#212
Cris79

Cris79
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 15 martie 2013 - 08:52

Ma rog si eu pentru Cristinuta. Doamne ajuta sa se faca bine!

#213
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 15 martie 2013 - 11:53

Andreea,Gabi sa spuneti aici la subiect ce au nevoie.

Mancare?Haine?...





anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca





AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!



PAPERA

#214
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 18 martie 2013 - 00:04

Am vorbit cu Georgiana in dupa amiaza asta- Cristinei i s-a introdus cateter central pentru a i se putea administra medicamentatia intravenos. A trecut cu bine peste interventia de introducere a acestuia.

Sotul Georgianei are nevoie de cazare pentru doua-trei saptamani in Bucuresti. Stiti cumva o garsoniera de inchiriat in zona Constantin Brancoveanu, Piata Sudului, MArie Curie, ori zone limitrofe? In acest moment locuieste in regim hotelier si da 70 ron/noapte, ceea ce este foarte mult.

Va rog mult,daca are cineva de inchiriat pe termen scurt o garsoniera sau o camera, astept raspunsurile pe privat.

Recuperarea Cristinei este de durata- intre doua saptamani si o luna.
[ruga]sa fie bine si sa isi revina.

#215
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 18 martie 2013 - 10:56

Andreea, incerc eu sa vad daca poate sta gratis intr-un ap.pe Pictor.St.Dumitrescu.e la 2-3 statii de spital, cu autobuzul. Iti dau un raspuns in cateva ore.

Numai bine.

Mihaela

#216
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 18 martie 2013 - 11:40

Multumesc frumos, Mihaela!

#217
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 12 aprilie 2013 - 19:51

Buna ziua.CRISTINA ne-a dovedit din nou ca e o luptatoare,o minune de copil care vrea sa traiasca si sa fie fericita.A trecut cu bine de o septicemie urata,nu credeam ca Dumnezeu ne poate incerca in acest fel,a fost groaznic,am trait clipe de cosmar,am trecut de la speranta la deznadejde ,de la frica la spaima de imi statea inima in loc si ne-am rugat incontinuu la Dumnezeu sa fie bun,sa ii dea putere si sa o lase sa traiasca.A luptat si acum suntem acasa(am venit de 2 saptamani dar nu am avut forta sa scriu).Acum continuam cu lupta,pe 13 mai trebuie sa mergem la hiperbara ,mai avem nevoie de 2280 lei,ne zbatem,sper sa reusim.Acum stam sa ne facem ceva imunitate ca e la pamant cu ea si apoi iar la treba.Va multumesc din suflet celor care s-a rugat pentru micuta noastra si va multumim tuturor ca ne sunteti alaturi.Va implor [bibe],ajutati-ne sa ajungem cu ea la terapia cu oxigen hiperbaric.[asia]Ajutati-ne sa-i dam sansa de a se bucura pe deplin de copilarie.[asia][asia]MERITA.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/

#218
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 07 mai 2013 - 10:10

HRISTOS A INVIAT.Cristina e bine,e plina de energie,rade si zambeste mult la tot ce ii place.E o minune care ne face zilele superbe si ne da puterea de a merge mai departe si de a lupta pentru ea.Duminica plecam la Constanta,de luni incepe sedintele de terapie cu oxigen hiperbaric,desi nu avem stransi decat 4000 ron din 6000 ron.Nu stim ce vom face sa-i strangem si pe cei 2000 ron,cred ca ne vom imprumuta,dar sa vedem de la cine.Asadar va rog din suflet ,daca puteti sa ne ajutati sa strangem si cei 2000 ron,oricat de putin pentru noi conteaza.Va multumesc din suflet ca ne sunteti alaturi.DOAMNE AJUTA.http://andreea-crist...ru.blogspot.ro/



#219
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 17:21

Buna ziua.REVIN CU VESTI DESPRE MICUTA NOASTRA.DUPA CELE 17 SEDINTE DE OXIGENARE HIPERBARA AM FOST DIRECT LA BUCURESTI LA RECUPERARE.Aici la analizele de sange iau iesit extrem de putine globule albe,transaminazele de 3 ori marite si calcemia putin marita.Iam cumparat vaccinul Prevenar 13 care eate pneumococic si ajuta si la inmultirea globulelor din sange,iar pentru ficat ne-a dat o schema de tratament.Se pare ca are o hepatita dar o sa vedem sigur in august cand dupa 2 luni de tratament cum vor iesi transaminazele.Vestile rele continuua ,ca parca atragem toate bolile.DR. de la ortopedie ne-a spus ca la cotul stang v-a avea nevoie de orteza,ca ii joaca mana si altfel va ajunge la luxatie de cot,la glezne jos la varsta de 4 ani va avea nevoie de injectii cu toxina iar ortezele ce le avem nu sunt bune ,trebuiesc altele.La oftalmologie ca si cum nu aveam destule,se pare ca are miopie cu astigmatism destul de mare,ii trebuie ochelari  ,pe care sa ii poarte cat de mult.Asa cum in fiecare an patim,casa de asigurari nu are fonduri si nu stim ce vom face.Nu e corect,toate doar la ea,ne doare sufletul cand o vedem cat e de mica si cate are.CRISTINA e plina de energie,pare mai receptiva si e foarte atenta la gura noastra.E o minune ce ne face zilele senine.Va multumesc tuturor pentru ca ne sunteti alaturi si va ganditi la micuta noastra.ORICE FEL DE AJUTOR PENTRU NOI CONTEAZA,mai ales ca avem nevoie atat de mare de ajutor.Va multumesc din suflet.http://andreea-crist...ru.blogspot.ro/



#220
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 16:33

Buna ziua tuturor.Cristina este plina de energie ,zambeste mult si e foarte atenta la tot in jurul ei(desi nu stiu prea bine ce anume vede clar si ce nu).Am decis sa o inscriem si pe micuta noastra la terapia ABR deoarece asa nu se mai poate.Trabuia sa luam masuri,se pare ca kinetoterapia nu e nici pe departe de ajuns ca sa o ajute sa progreseze pe partea motrica.Am facut trapia cu oxigen,care ajuta mult pe partea pshica si acum cu terapia ABR speram sa o ajutam si pe partea motrica.Partea proasta e ca din nou ne lovim de costurile imense ,pentru noi, ale acestei terapii-1800 euro.Poate ca pentru unii nu e mult dar pentru noi e peste puterile noastre si asta  face sa ma apuce disperarea si starea aia de neputinta.Va rog din suflet daca puteti sa ne ajutati sa strangem aceasta suma.Ajutati-ne sa-i oferim micutei sansa de a avea o viata la fel ca toti copii.Ganditi-va la micuta noastra si credeti in ea ,e o minune de copil care merita sa aiba o viata mai buna. Va multumesc din suflet tuturor.http://andreea-crist...ru.blogspot.ro/




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -