Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 49


205 raspunsuri la acest subiect

#21
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 15:20

bine...ora 11 nu e tocmai dimineata, da' m-am zapacit! :)

[gravired] 35+ cu [bibe]

#22
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 15:23

bccami mie dupa chiuretaj mi se sensibilizasera sanii de nu suportam nimic de imbracaminte. de crescut nu mi-a dat seama sa se fi intamplat minunea [:I] sensibilitatea mi-a trecut pana la primul cm. la tine sarcina era mai avansata, ai ceva mai multi hormoni, s-ar putea sa dureze cava mai mult sa iti revii la starea normala. de aia cred ca zicea si Albu sa faci FET acum, cat inca organismul are in el hormoni de sarcina, sunt sanse mai mari sa se prinda.

maripet la congelare se pun pe lamele. daca ai multi iti fac mai multe lamele. cumnata a avut pe una 3 si pe alta parca 4. se decongeleaza o lamela, ii lasa sa vada daca evolueaza, pe cei care au crescut ii iei acasa.

beatrix eu pt e coli nu iau decat urinal, beau mai multe lichide si am grija sa imi fie cald la picioare si in zona cu pricina. La mine trece asa, dar reapare din cand in cand. Eu am un singur simptom care imi spune ca am infectie urinara, o senzatie de apasare, de am impresia ca o sa-mi pice ... [:I]. Nu usturimi, nu urinat des, nimic altceva.

Raport porumbel: am deja rezultatul parazitologic, e ok [pk]. cel bacteriologic dureaza 5-7 zile si ma intrebau daca mai are rost sa ii faca si antibiograma. cand a vazut cum ma uit a bifat si asta si s-a scuzat zicand ca e "inca" viu. Am iesit de acolo [q]. Adica nu mai plang eu pt ale mele si bocesc acum pt individul asta cu pene. Sper sa zboare cat mai repede sa se poata intoarce la stolul lui. Pot sa imi iau concediu medical de ingrijire bolnav ? Azi am plecat cu 1 ora mai tarziu de acasa ca sa fiu sigura ca a mancat si ... l-am spalat si pe picioare. Calcase in gainat, pe urma in tava cu mancare si avea de toate lipite de degete. Nu va zic cat de suparat a fost de manevra.
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#23
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 15:31

felicitari anna[flo].[pup]pam toate fetele

#24
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 16:26

Anna - felicitari si multa, multa sanatate [flo][flo][flo]

Qiao - sincer, nu cred ca la asta se referea, ca abia am facut tratament si ca as fi mai pregatita.
Eu am fost cea care l-a intrebat cand as putea sa ma apuc de FET (sa am o idee)- si mi-a raspuns - dupa prima menstruatie, fara nici o alta adaugire.
Nu stiu chiar daca ar fi un avantaj sau un dezavantaj sa ma apuc cat mai curand. Am sa-l intreb cu prima ocazie.
[flo]

#25
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 16:35

anna in sfarsit marea intalnieee !!! Sa fiti sanatoase, capritele sa fie mancacioase si tie laptic si recuperare rapida. felicitari si taticului care cred ca e pierdut intre atatea prezente feminine [:D]

bccami si mie mi-a zis sa incerc natural imediat dupa primul cm. de obicei alti dr zic sa astepti 3-4 luni. vorbeam anul trecut cu o fata care a pierdut o sarcina cam in acelasi timp cu mine si dupa 2 luni era iar insarcinata (natural la ea). am vazut ca a si nascut intre timp.
eu stiu din folclorul popular ca ramai mai repede insarcinata dupa ce ai pierdut o sarcina.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#26
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 16:45

cami da, inseamna Budapesta. Daca se ajunge la blastociti, atat la unguri, cat si la turci, cu toate medicamentele, ecografiile, drum, cazare, toate-toate, nu ai cum sa depasesti 5.000 de euro. Si am pus de la mine cand am zis 5.000. Deci iesi la jumatate.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#27
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 17:25

anna felicitari mamico



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#28
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 18:02

uau, felicitari ana! in sfarsit se intalnesc mama cu capritele!

sa va raportez si despre mine: pe mine m-a pocnit... menstruatia cred... rosie...
de nervi, pentru ca am tot insistat pe langa ai nostrii de la clinica cu petele si tratamentul de sustinere si ei au tint-o ca e ok si ca ne vedem luni... am fost la eco, la fostul meu ginecolog (super ok, doar ca nu facea fiv).
si... am vazut o mogaldeatza bine infipta pe uter, la dimensiunile perfecte pentru varsta de 6 saptamani si 2 zile (doctora zicea ca totul pare in regula)... in fine, eu sunt intr-o tragi-comedie... cand disper, cand ma bucur... cat despre scurgere, nimic anormal deocamdata pentru ca multe doamne au chiar menstra peste sarcina... bla, bla...
am vrut sa impart cu voi si aceasta experienta, nu am nici o certitudine, astept doar saptamana viitoare, luni, lungita in pat, indopata cu medicamente... si desigur, sperand, rugandu-ma...

[pup][flo]

#29
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 18:31

hai ma! asta-i culmea...si tu? stai la pat, ia pastilele, roaga-te...sunt alaturi de tine, virtual!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#30
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 22 noiembrie 2011 - 18:33

Anna,felicitari, recuperare cat mai rapida si, mai ales, toata sanatatea din lume fetitelor si tie! [flo]

[ruga]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 24+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -