Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

FIV la Sibiu (9)


194 raspunsuri la acest subiect

#11
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 12:45

Ma doare burta deci nu cred ca voi apuca....

#12
alina06st

alina06st

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.057 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 12:57

Yarina!!! Ce-i asta??? Doar atatea fete au spus ca le-a durut burta ca la ciclu inainte de a afla de sarcina. Ia niste No-spa si fa-ti de lucru cu altceva, ca sa nu te mai gandesti.
Pe bune, eu chiar am citit ca multe dintre fete au avut aceste dureri de burta, chiar si la cateva zile de intarziere.

#13
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 13:08

Stiu dar am aceleasi simptome ca in lunile trecute...de ce luna asta ar fi altfel? [q] Om vedea pana vineri...asta-i treaba.

#14
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 13:11

Yarrina, daca nu sunt dureri mari nu te lua dupa asta.Eu la sarcina pierduta in toamna nu mi-am dat dat seama ca sunt insarcinata deoarece aveam dureri ca de ciclu si am tot asteptat sa-mi vina, nici prin cap nu-mi dadea ca as fi putut fi insarcinata. Dupa o saptamana de intarziere am facut testul ca trebuia sa fac o radiografie dentara si cum eu am ciclu regulat am zis hai sa fac un test totusi si surpriza, 2 liniute[:)].Nu-mi venea sa cred si totusi era pozitiv, la fel ca celelalte 4 teste[:D]pe care le-am facut in aceeasi zi.
Deci, gandeste pozitiv[pup], nu lasa gandurile astea sa te chinuie, eu continui sa cred ca asta e FIV-ul tau norocos[pup]

#15
alina06st

alina06st

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.057 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 13:26

Fetelor, a facut careva histeroscopie la Sibiu? Am o obsesie cu histeroscopia asta, desi dr. Ispasoiu mi-a zis ca nu e necesara atata timp cat nu am avut nicio interventie pe uter (sarcina sau chiuretaj). Dar am citit pe la un subiect Fiv despre o fata care a facut histero si a descoperit o sinechie uterina. N-avusese nicio interventie si singurul semn era o menstruatie redusa.
Eu am o menstruatie foarte redusa fata de cum aveam inainte. Doar 2 zile si alea putin...
O sa dau si un mail la Sibiu cu analizele si o sa ii rog sa-mi dea detalii si despre asta, dar v-am intrebat pe voi inainte. M-ar interesa un pret la histeroscopie si eventual si laparascopie. Poate le fac pe amandoua o data, ca mai am o obsesie si cu hidrosalpinxul.
Asta cred ca e un dezavantaj al netului: cu cat citesti mai multe, cu atat ai impresia ca le ai si tu pe toate [:D]

#16
monaramona

monaramona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 13:50

yarrina draga mea nu fi dezamagita inainte de termen//capul sus si nu uita SPERANTA MOARE ULTIMA..deci asteptam vesti bune de la tine

#17
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 13:55

Imi vine sa ma intep de maine sa scap de stres. Bine macar ca sunt la servici si chiar am de munca...dar nu pot ignora simptomele. Speranta am...macar din 2 unul sa se prinda. Dr mi-a zis sa nu intrerup Utrogestanul nici daca am hemoragie...ca-i posibil ca unul sa se fi prins si unul sa se opreasca din evolutie si sa se autoelimine. Inca nu am faimoasele maroneli deci sunt pe pozitii. [pup]

#18
monaramona

monaramona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 14:12

asa te vreau..spune-mi si mie te rog cum ai inceput sa iei tratamentul ptr fiv cam in ce zi a cm ai inceput prima pastila sau injectie ..urmez si eu cat de curand ca am cam terminat amnadoua cu analizele

#19
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 15:28

Prima injectie eu am facut-o in Z6 de CM dar nu-i o regula. Se face in functie de cand ai facut Diphereline nu de prima zi de CM.

#20
alecori

alecori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 336 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 15:44

HrIstos a inviat!
Yarrina, tipa pe care o #351;tiu eu si a facut fiv mi-a zis ca a cezut ca-i vine cm asa tare o durea burta...dar surpriza a fost mult mai mare. Cat despre cosuri, iti pot spune ca atunci cand am pierdut sarcina asta a fost primul semn de sarcina ca sa zic asa:)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -