Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Licurici de ianuarie - februarie 2009 (100)

238 raspunsuri la acest subiect

yashy

yashy

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 11:03

Suntem un [si-eu]de mamici si licurici de ianuarie-februarie 2009!capitolele clubului nostru de scutecele:1,2,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23,24, 25, 26,27, 28, 29, 30,31, 32, 33,34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43,44 , 45, 46, 47, 48, 49, 50,51, 52, 53, 54, 55, 56,57,58, 59, 60, 61,62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75,76, 77, 78,79,80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149959"]97[/u

yashy

yashy

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 11:11

Crispy,[s] La Multi Ani fericiti![bis] scuze de intarziere![flo]

Truth, La Multi Ani[s] si pt tine pe ieri! Poate mai intri sa ne spui despre voi.[flo]

Va servesc cu o [cafea]!

O zi minunata tuturor!![pup]

Adina[hippi]

Luka
[bicla](15 mai 2002)

Luis [copil](5 februarie 2009)

[foto]obraznicaturile lu' mami[foto]

sdcristian

sdcristian

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.474 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 12:03

la multi ani truth

crisspy

crisspy

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.169 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 12:30

[s] TRUTH [s] te mai asteptam pe la noi

Si pentru ca plec acasa diseara si nu stiu daca mai intru pana luni

[s][s][s] CRISTI [s][s][s]

[s][s][s] VENERATA [s][s][s]

si un [paste] fericit si linistit la toata lumea

Crisspy, [mamica] fericita de [copil] Razvi

[foto]

sdcristian

sdcristian

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.474 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 12:41

ba io anu asta sar peste ziua mea

roxanaz

roxanaz

Membru VIP

• Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 12:49

neata dragelor!

Criss, la multi ani fericiti pentru ieri!! tot binele din lume!! [s][s][s]

Cristi, zic la multi ani pentru maine ca nu stiu daca mai apuc sa intru [:)]. sa fii sanatoasa si fericita!! [s][s][s]

Raluca hihi asa si Eva. dupa-fra-su tot timpul. noi am experimentat asta cu tupeul si a Patrick.. dar cred ca mandra il intrece. ca pe ea nu o convingi mai deloc sa lase jucaria dorita din mana. si daca i-o ia cineva cu forta.. e jale si tragedie greaca! jelanii si plansete si "spuse" cu vorbe.. te pufneste si rasul [:)]

Corina hahah cand am citit hamster cu baterii ma gandeam ca aveti un Darwin ca al nostru (un guineapig din G-Force, care da din picioare si merge pe o melodie... moare Eva dupa ea [:)]). asa zice lumea ca Eva seamana cu mine.. mie tot cu frate-su mi se pare ca seamana....

Eva vad eu ca nu prea are treaba cu papusile (nici eu nu am prea avut cand eram mica.. [:)]). pe una singura o cara dupa ea dar o trateaza cam ca in bancurile cu Alinuta sadica [:D]. poate isi schimba opinia mai tarziu... [:)]. si DA, se joaca cu bakuganii, cu gormitii, cu dinozaurii, cu masinile [:D]

Irinescu, pupici. ai un baiat adevarat, sa stii ca asa era si Patrick [:)] (acum s-au schimbat lucrurile....)

Dana, asa zici, e corespunzatoare nora, ha? [:D] (sper sa nu te "put off" cele scrise mai sus despre alinutza sadica... [:-)))]. nodulul ala e ok. o sa treaca.

hai ca m-am intiins cat o zi de post. dar nu prea am chef azi de munci, desi cam e....

sa aveti spor in toate!

IRA_LIZA

IRA_LIZA

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.134 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 12:50

Buna dimineata tuturor!

LMA Crisspy! LMA Truth!

Vreau sa spun k prestez prima pasca din viatza mea! aluatul l-am facut de aseara (ce bine! minunata idee a fost!), umpluturile le fac astazi pe parcursul zilei. Am mari emotii, e k la sex: daca iese OK din prima urmatoarele ocazii incepi cu entuziasm si-ti iese din ce in ce mai bine k nu ai emotii deosebite (iar accidentele de pe parcurs le treci la categoria exceptii), daca nu iti iese OK prima oara risti vesnice frustrari si rezerve si la un mom dat risti sa te lasi de tot de meserie, sa faca altu' care se pricepe mai bine :) (analogia e usor imbecila, da' alta n-am avut...o fi si subconstientul "de vina", k postul asta ne cere muuuulta rabdare...k sa zic asa...)

Revin, ma duc sa ma uit in cuptor.

Ira, mamica Elizei

yashy

yashy

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 12:57

Citat:
citat din mesajul lui IRA_LIZA
Vreau sa spun k prestez prima pasca din viatza mea! aluatul l-am facut de aseara (ce bine! minunata idee a fost!), umpluturile le fac astazi pe parcursul zilei. Am mari emotii, e k la sex: daca iese OK din prima urmatoarele ocazii incepi cu entuziasm si-ti iese din ce in ce mai bine k nu ai emotii deosebite (iar accidentele de pe parcurs le treci la categoria exceptii), daca nu iti iese OK prima oara risti vesnice frustrari si rezerve si la un mom dat risti sa te lasi de tot de meserie, sa faca altu' care se pricepe mai bine :) (analogia e usor imbecila, da' alta n-am avut...o fi si subconstientul "de vina", k postul asta ne cere muuuulta rabdare...k sa zic asa...) Revin, ma duc sa ma uit in cuptor.Ira, mamica Elizei
Ce-mi place comparatia![pk] Ai mare dreptate!! Eu voi incerca maine sa fac o pasca mica... sper sa imi si iasa...Poate pune cineva o reteta simpla, care nu da gres la incepatori...[flo]Adina[hippi] Luka[bicla](15 mai 2002) Luis [copil](5 februarie 2009)[foto]obraznicaturile lu' mami[foto]

Naty

Naty

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 13:03

irina La multi ani pentru mama ta!

cristi, venerata va zic si eu La multi ani de pe acum fiindca nu stiu daca mai pot intra.

rox s-ar putea ca Eva sa nu se joace cu papusi, ci cu jucarii "de baiat" fiindca il are pe Pat. Nadia mea stiu precis ca se joaca asa caci o imita pe Ioana. In plus, noi avem casa plina ochi de papusi.

Mie mi se pare ca Eva e leita fra-su.

bee imi place tricileta.

Eu personal sunt insa impotriva lor si nu i-am luat Nadiei. Ioana a avut si aproape ca nu am folosit-o. Dupa cum zicea si Irina, mi se pare ca se manevreaza tare greu (toate, nu una anume), se urca ingrozitor de greu pe trotuar si copilul nu sta tocmai comod - zic eu. In plus Nadia, la fel cum a facut si sora-sa, de abia daca mai sta 5 minute in carut, vreau numai pe jos. Carutul il ducem cum il ducem dar sa ti si copilul si tricicleta goala mi se pare infernal.

Apropos de asta, noi am trecut de vreo luna la carutul nr. 3, din ala foarte, foarte simplu, gen umbrela. E foarte usor, nu are cos (ceea ce e cam nasol), nici bara in fata, doar o curelusa la mijloc, dar Nadi e tare fericita cu el fiindca se poate urca si cobora singura.

Voi sunteti tot cu carucioarele initiale?

Fetelor, ati fost cu copiii la impartasit?

Pe Nadia o duce azi mama si pe Ioana o voi duce eu maine.

Diseara asa vrea sa merg la Prohod la Antim cu tot cu fetele . Sa vedem cum s-o comporta Nadia, sper sa nu terorizez lumea la biserica.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

DarkBendis

DarkBendis

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 13:04

neata de la noi!

LA MULTI ANI Truth!!![flo][flo][flo]

Ce bine e sa mai ai cate o zi libera!Eu, ca saracul tati lucreaza, dar doar pana la amiaza.

Roxana, si la noi e tragedie greaca si jelanii de diva abandonata cand nu i se da voie lui Mister sa faca ceva... sau doar i spune "ne-ne-ne" (adica nu pune manuta acolo - acolo insemnand telecomanda uitatat de tati , usa de la frigider, mancarea pisicilor etc) De la izbucnit in plans si bombanit in limba lui pana la dat cu fundul de podea, trantit pe burta, dat cu capul de covor si jeluit cu nasul in covor (asta in timp ce cu coada ochiului se uita la noi sa vedem cum reactionam - daca radem e si mai mare jalea)... atinge Mister toata gama. Cica la noi "the terrible twos" se pare ca au inceput.

Ira, spor la facut pasca, sa iasa buna-buna [flo][pup]

[pup][pup]

Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler]

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Panic Questions

• Sunt însărcinată

menis
    - Ieri, 19:25

• 18 săptămâni

UIoana
    - iul 21 2024 21:39