Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici de iulie-august 2012


211 raspunsuri la acest subiect

#21
turturica

turturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 970 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 00:36

diana, biri, ce surprize placute. Sarcini usoare va doresc amindurora si niste bebici frumosi, sanatosi si cuminti.

biri, am ajuns la NY, nu mai am mess, nu mai stiu nici o data de contact de la tine, ti-am scris un PM, sper sa ne auzim si vedem

Mami de Mara (19.08.2008) si Victor (05.11.2010)

#22
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 01:15

Diana, datele mele sunt DPN 15 iulie, UM nu am avut, ca inca alaptez. Datele de nastere ale celorlalti copii sunt la semnatura.



Eu am mers la doctor doar ca sa imi confirme sarcina, ca imi ieseau testele slab pozitive. Evident, pentru ca, dupa data de conceptie, pe cre o stiu exact, eram pe atunci doar in 4 saptamani si cateva zile, asa ca de aia ieseau asa slab pozitive. Dar analiza de sange a confirmat. Nu am facut inca eco, am programare pe 30, asta daca nu ma apuca greturile pana atunci, pentru ca in celelalte sarcini am avut greturi groaznice. Daca ma apuca greturile, merg mai repede ca sa imi dea Zofran si imi fac si eco atunci. Dar sper din tot sufletul sa nu fie cazul... Ar fi minunat sa ama o sarcina in care sa nu simt ca mor efectiv timp de cateva luni...



Diana, tu ce faci cand implineste bebe 2 ani, mergi la serviciu cateva luni sau nu?



Va pup fetelor, abia astept sa ne imprietenim in urmatoarele luni...



Delia, [gravi] 5+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)



POZE



#23
Biribu

Biribu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 01:52

Gaby, Bujo, Mai3 - multumesc mult de tot pt urari [pup][pup] Mi-e dor de voi fetelor, nu mai stiu nimic de mult.

Turtuuuu esti aici?? si nu zici nimic? iti scriu de acasa, acu sunt la servi [:D]

Delia ma bucur sa te cunosc, iti urez o sarcina mai usoara de aceasta data.

Anaoi felicitari pt un FIV reusit, sa fie totul bine si poate cu mai multi pui la burtik [flo]

Dany te salut si pe tine, stai linistita ca o sa fie totul bine.

La mine UM a fost 15.09, DPN 21 Iunie.
Greturi am, cam diferit de la celelalte sarcini. La fiimea imi era rau seara si aveam mereu chef de dulciuri; la Tony imi era rau dimineata si nu sufeream dulciurile; acum mi-e rau tot timpul, nu imi plac nici dulciurile nici mai nimic si stau si ma gindesc asta ce-o fi [:D]?

Si la noi a fost o maxima surpriza, ca nu era in plan. Ma dusesem pt IUD si zise dr sa facem un test ca parca e un pic intirziat si... shoc [alcool] Dar ma bucur si e bine venit [:)].

PS uitam sa le salut pe fetele de la odiseea 20011, multumim pt stafeta [flo]


Mami de doi [iepu] mici

"If you believe everything that you read, better not read"



#24
Dianami

Dianami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.375 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 01:53

O, ce de vesti pe aici [olala]!

Biri, bine ai venit, ma bucur mult ca imi esti alaturi la odisee. Eu am DPN un pic dupa tine. Pupam nazdravanii!

Anaoi, tinem pumnii sa fie totul bine, bine ai venit!

Dany, chistul de pe ovar e f. probabil sa fie corpul galben, locul de unde a plecat ovulul ce a fost fecundant. Eu zic sa nu-ti faci griji.
Vitamine e cam devreme sa iei, parerea mea. Daca mananci sanatos, n-ai nevoie de suplimente de genul asta.

Restul fetelor, nu mai nominalizez, multumim din suflet pt. urari, ma bucur mult ca ati scris! [pup]

Delia, nu voi putea lucra, nici n-am cum, sunt consemnata la pat teoretic, practic ma odihnesc cat de mult pot si-mi iau tratamentul, am sangerari din saptamana a doua de sarcina.
Eu am ramas pe 3.10, stiu cu siguranta data...am stiut de a doua zi ca am bebe pe drum.

Azi am fost din nou la eco pt. monitorizare, am auzit inimioara, bate cu 173 bmp [olala]. Sangerarile continua, dar mergem mai departe.

Lista o voi face maine, noapte buna tuturor! [:)]



Diana, [gravi] 8+ si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

#25
Dany2807

Dany2807
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 10:32

Buna dimineatza burtici!
Biri, Anaoi bine ati venit, sarcini usoare si la termen!

Diana chistul il am de vre'un an de zile dupa ce m-am lasat de AC...avea 8cm, am facut tratament si mai daduse inapoi. Acum cum o vrea D-zeu, incerc sa fiu optimista si ma rog sa fie bine.[ruga]
Vitamine nu stiu de ce mi-a dat...am o pastila pe zi...ma gandesc ca rau nu are ce sa faca.
Apropo de mancat sanatos am tot citit pe net ca nu ai voie sa mananci in sarcina capsuni, ficat, pate, branza moale, branza topita, branza cu mucegai, tocaturi, dulciuri, miere, peste etc...voi tineti cont de asa ceva sau mancati normal?

#26
dana81

dana81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.056 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 12:00

[olala]WoW!!FELICITARI MAMICI DE PEPENASI!!!!Diana,Biri
Sa aveti o odisee frumoasa si linistita, sarcini usoare si la termen!!!

MAMI de [zana] CLARA (2008) si [bb] RIANA (2010)

#27
anaemi

anaemi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.238 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 13:11

M-ati emotionat pana la lacrimi!!!!



Anul trecut pe vremea asta ne anuntam familia si prietenii de minunea din burtica!



Felicitari tuturor mamicilor, sa aveti sarcini usoare, fara probleme , nasteri la termen si bebelusi sanatosi !



Diana, felicitari pt bebe nr. 4 [pup] Multa sanatate iti doresc! [pup]



p.s Si eu o sa mai arunc cate un ochi pe aici, daca nu va este cu suparare. [pup]



[mamica]Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)



Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.

Dragostea nu cade niciodata...








#28
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 15:12

Ce chestie, pana acum 2 mamici la al 4-lea bebe si una la al 3-lea. Cred ca o sa fieo odisee linistita, cu atatea seinioare care sa calmeze atacurile de panica...



La mine inca nu au inceput greturile... Asa ca inca mai sper...



Va pup si asteptam noi burtici...



Delia, [gravi] 5+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)



POZE



#29
bujo

bujo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.283 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 16:29

Off, Dianami, si la sarcina asta ai probleme? Sper sa dispara pe parcurs.

bujo mami de Filip si Caterina

#30
daniela76

daniela76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 17:15

Hello,
ma inscriu si eu in randurilor viitoarelor mamici de iulie 2012.Eu am facut un fiv in octobrie 2011 pe data de 18, iar beta hgc-ul a iesit pozitiv pe data de 27 octombrie, adica 247. Am facut primul eco pe 7 noiembrie si mi s-a comfirmat: sarcina gemelara. Mai am o fetita nascuta in 2007, sarcina am obtinut-o tot prin fiv.Deocamdata am greturi pe care le pot tine sub control, e mai bine decat data trecuta.Vitamine si utrogestant iau la greu si spre sa fim sanatosi si sa ne vedem bebeii in brate, la termen.
Am uitat sa spun ca DPN este pe 5 iulie 2012.





Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -