Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 48


223 raspunsuri la acest subiect

#21
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 14 noiembrie 2011 - 20:07

simo,[pup][pup][pup][flo][flo][flo]

roxi, he-he, ia vezi, poate iti mai revin prin minte serile ce urmeaza... cu un mesaj imagine: beta hcg 100!!! si atunci sa vezi bucurie neuronala pe amandoua!

[pup][flo]


#22
beatrix04

beatrix04

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 14 noiembrie 2011 - 20:58

am si eu o nelamurire pentru fetele care s-au "lovit" de problema asta: sunt gravida in aproape 20 sapt. m-am procopsit cu o infectie cu e coli acum vreo 2 ani cand am facut o laparoscopie la polizu.credeam ca am scapat de ea numai ca pe sarcina a recidivat. in sem I am luat amoxicilina fara rezultat. acum vreo luna deci in sem II am luat 10 zile zinnat tot pt aceeasi problema.urocultura a iesit buna numai ca apare iar in secretie...nush cum sa mai scap de ea.iau urinal zilnic.sunt de acord ca nu e ok sa ai infectie pe sarcina dar pe de alta parte si sa te indopi de antibiotice iar nu mi se pare prea in regula...si se pare fara rezultat.acum astept sms de la dl. doctor sa vedem ce zice...sunt in ceata....

#23
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 14 noiembrie 2011 - 21:03

Ok, raman la 20 grame :) pun pe cantarul de bucatarie, nu de alta dar o lingurita mi se pare taaare putin :)
Eu m-am apucat din intamplare de goji, habar nu aveam de efectele sale asupra homocisteinei, homocisteina pe care si eu ma lupt sa o tin pe loc, data fiind aceeasi MTHFR C677t

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite



#24
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 14 noiembrie 2011 - 21:21

buna fetelor
sunt ok, stau si eu pe aici, macar patul e comod, lucrez ca na nu pot sa stau sa ma uit pe pereti; de scapat nu mai scap pana nu nasc, maine fac 35s pline si intru in 36, deci sper sincer sa nu dureze mai mult de sapt viitoare pe luni-marti.

pe joi o sa mai facem o eco sa vedem cat mai au capritele, sper sa fi halit si cea mica mai mult.

doctorul e ok, a venit sa ma vada in fiecare dimineata, fac monitorizare in fiecare zi, asistentele cam nesimtite (cele de la Polizu erau mai dragute), dar na, asta e, nu pot fi toate perfecte.

va pup, mai vb

[gravired] 34+ cu [bibe] [bibe]

#25
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 14 noiembrie 2011 - 22:02

roxi,miercuri sau joi fac beta....stiu ca nu o sa-mi iasa la testul urina,d-asta nici nu am insistat in achizitionarea lui.....observ ca doar eu si ralu am ramas in focuri....cu cat se scurteaza timpul,cu atat devin mai calma,sa ma exprim asa,adica,sunt pregatita,zic eu,psihic pt un test negativ....simt o liniste sufleteasca,o impacare....asta pana ajung sa fac testul si incepe ceasul sa ticaie..[:D]....[pup] pe toate!

#26
tannoo25

tannoo25

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.149 mesaje

Postat 15 noiembrie 2011 - 02:03

beatrix04, la ce interval vii la albu?
ca te afli asa departe...
ti-a raspuns la sms? (e foarte prompt),
[flo]

#27
beatrix04

beatrix04

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 15 noiembrie 2011 - 03:14

da am primit mesaj pe seara de la doctoras[flo]probabil a avut o zi lunga...nu am scapat de antibiotic si in plus "gy nort" 1 tub pe saptamana (cred ca a vrut sa spuna gynofort).in fine, merg pe mana dansului si speram sa fie bine la morfofetala de sem. II din decembrie.Eu sunt pacienta dansului de un an juma cu doua inseminari nereusite si o histeroscopie in ianuarie.cred ca in afara de fiv le-am incercat pe toate inclusiv hsg si laparo.FIV n-am incercat din motive financiare si bine am facut ca la 6 luni dupa histeroscopie am ramas natural...cu ajutorul lui Doamne Doamne si unui tratament naturist care sunt ferm convinsa ca m-a ajutat deoarece la cateva luni am ramas gravida.multa lume s-a uitat la mine ciudat cand am vb de naturiste dar pe mine una m-au ajutat mai mult decat multele tratamente si medicamente incercate...nush la mine a functionat iar daca sunteti interesate o sa va detaliez cu placere si speranta ca ceea ce m-a ajutat pe mine poate sa prinda si la alte fete. va imbratisez cu drag pe toate[pup]

PS: da, sunt de departe tocami din gorj si vin la bucuresti lunar la control

#28
loretta76

loretta76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 15 noiembrie 2011 - 10:56

Ralu, ti-am trimis PM.[pup]

#29
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 15 noiembrie 2011 - 11:44

Ralu, zi-mi simie cate zile ti-a intarziat tie?
Eu sunt deja a patra zi si nu da semne sa vina. Ma enerveaza ca nu vreau sa-mi cada ziua de ET pe 1 decembrie sau duminica si sa ma amane o zi. Daca se face in ziua 17 banuiesc ca in ziua aia neaparat trebuie. Am niste nervi de nu mai pot![bang][bang]
Arabella, parca si tu erai in focuri. Cum esti? Ai trecut in luna de embriotransfer, parca? Si tie ti-a intarziat menstruatia?
[pup]

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1

#30
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 15 noiembrie 2011 - 13:40

Maripet, mie mi-a venit in ziua 31 din schema. Pe schema iarasi nu spune ca vine in ziua 29 fix, ci ca din ziua 29 incolo se asteapta menstruatia. Si dupa AC in prima luna, venea cand venea in alea 7 zile de pauza... Nu iti mai face insa atatea calcule pt ca nu stii ce iese la testul LH si nu stii cand pica transferul, ti-am zis ca nu e obligatoriu sa fie ziua 17. Orice calcule faci, tot gresite sunt si doar din noroc sa nimeresti :)
Nu e ceva clar definit de inainte, ziua17, depinde si de organismul tau...

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -