Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (31)


299 raspunsuri la acest subiect

#11
any27_any

any27_any

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 15:08

Salutare!Eu ma topesc de caldura[bang].Abia astept sa intru in concediu,mergem la munte poate e mai racoare.In rest incerc sa gandesc pozitiv(desi e destul de greu uneori) si sa sper ca intr-o zi vom avea si noi un puiut langa noi.
Fetelor nu va stresati.Cu siguranta vor aparea cele doua liniute cand nici nu va veti astepta.Eu va doresc sa va impliniti visul cat mai repede.Eu alte noutati nu am,in schimb l citesc pe ale voastre.
Va pup[flo]

#12
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 15:51

Fetelor, azi-noapte am crezut ca gata, nasc si eu in sfarsit. M-am trezit pe la 2.30 ca ma durea tare burta, si de atunci au inceput contractiile destul de dureroase, cam la citeva minute. Nu va spun ce tare m-am bucurat, nu stiam ce sa fac mai intai. Cam asta aveam eu de facut inainte de a pleca la spital[:D]: sa ma spal pe par si sa ma coafez, sa-mi fac ungiile, sa intru pe forum si sa va anunt ca nasc, plus ca nu reuseam deloc sa-mi amintesc daca mai suntem in zodia racului sau am trecut in leu (nu ca ar avea vreo importanta zodia, dar aveam si eu un stres).A, plus ca uitasem pe ce data suntem, dar asta am rezolvat-o usor, ca m-am uitat in telefon. Ei, si mi-am zis eu sa mai stau totusi putin in pat, ca poate e alarma falsa. Si uite asa, cam dupa o ora jumatate de contractii, am adormit [xx(].Si m-am trezit azi-dimineata (pe la 11), si nenascuta, si fara urma de contractii. Asa ca sunt cam dezamagita, plus ca mi s-a facut frica sa nu nasc in week-end cu medicul de garda si fara epidurala. Asta e, cum mi-o fi norocul!

Remalis, felicitari din tot sufletul pentru cele doua liniute!!!!! Sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Roxana, Dan_ny, Michelle, pe voi va astept zilele astea cu vesti bune si va multumesc pentru galerie!!!

Mav, iti multumesc si tie pentru cuvintele frumoase. Iti tin pumnii sa se rezolve cu concediul sotului, si sa va puteti relaxa undeva la munte, macar citeva zile!

Irene_Cam si Any, pentru voi ma rog cu tot sufletul sa reusiti in ce v-ati propus, si sa va gasiti fericirea daruind unui copilas o familie care sa il iubeasca!!!

Laurica, merci si tie de galerie!!! De-abia astept sa vina si randul tau, mai e un pic!!!!

Michelle, numele lui bebe o sa vi-l spun dupa ce nasc. Am reusit sa ne hotaram la unul, dar nu stiu, nu-mi vine sa-l spun la nimeni, din superstitie, nu de alta! Sper sa nu te superi [pup], stiu ca e o prostie din partea mea, dar asa simt eu, ca nu e bine sa-l spun deocamdata la nimeni. Sa ma vad mai intai cu bebele in brate! Oricum, tot din superstitie, eu nu i-am mai cumparat copilului nimic-nimic, doar ce mai aveam de anul trecut, nu am aranjat nimic pentru el, nu am nici carucior, dar asta e, o sa le fac pe toate dupa ce nasc.

pup]



Cristina, [gravi] 37+ si bebe scump [baietel]



POZE

#13
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 16:09

remaliss, ai dat vestea si ai fugit? [:D] hmm... simt nevoia sa iti mai fac o galerie!! [majoreta][majoreta][majoreta]

cristina_ana, slava domnului ca esti bine si sper sa nasti totusi pana in uichend. dar doctorul ce a zis? eu nu ma pricep ca nu am mai trecut prin asta. e normal sa ai asa contractii puternice si dup-aia sa se opreasca si sa dormi linistita? sa stiu si eu la ce sa ma astept. oricm iti tin pumnii!

Ale, Buna idee cu schimbatul numelui topicului. Ca acum suna putin cam horor si unele fete nu ne viziteaza ca le e frica sa nu se sperie... Asa ca eu votez pentru "Aspirante/gravidute dupa ...". De asemenea, daca ai trimp, trece-ma si pe mine in listuta cu pierdere sarcina 20.iunie.2007 la 9 saptamani, oprita din evolutie. In rest, ce mai faci? Cum iti merge tie?

Eu azi am facut un test ca mi-era cam teama ca de 4 zile am simptome de ciclu si nu imi vine. Si aveam ceva motive sa ma ingrijorez mai ales ca nu mi-au zis doctorii ca ar fi niste riscuri specifice daca ramai dupa chiuretaj dar nici nu avea rost sa ma grabesc sa aflu daca sunt sau nu riscuri. A iesit negativ asa ca m-am relaxat. Acum poate sa imi vina cand o vrea el. Oricum vroiam foarte mult sa va intreb: a fost mai de mult o fata pe aici pe forum care povestea ca imediat dupa chiuretaj a ramas gravi si nu mai stiu cum o chema sau ce s-a mai intamplat cu ea. sunt foarte curioasa daca e bine sau daca s-a lovit de acele riscuri nedefinite. stie cineva?

:) Sanatate!

#14
cristy74

cristy74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 16:49

Buna fetele,
Va multumesc ca va ganditi la mine, eu sunt bine nu va ingrijorati, n-am mai scris pentru ca am foarte mult de lucru la serviciu. Nu ma mai doare nimic, vanataile incep sa treaca, o sa raman cu un semn mic la cap, dar asta e. Cineva acolo sus ma iubeste ca putea fi mai rau.
Michelle stai linistita ca si eu am fost aproape lesinata in momentul impactului, dupa care am incercat sa fiu tare pentru ca cei din jurul meu erau mai speriati decat mine.
Sper sa-ti iasa bine si celelalte analize si sa vina bebe cat mai repede.

Cristina Ana iti doresc din suflet sa ai o nastere usoara, usoara si sa fiti sanatosi amandoi.

Rameliss felicitari pentru sarcina. Sa ai o sarcina usoara.

Fetele va pup pe toate, sper ca maine sa am timp sa scriu mai mult

Cristina


#15
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 16:52

Michelle,
sunt aici cu voi mereu, va citesc si ma bucur si ma intristez alaturi de voi
Nu va scriu prea des pentru ca nu am noutati, ma tot lupt cu durerea asta care imi sfasie sufletul
Ai dreptate, nu o sa intelegem niciodata de ce s-a intamplat asa, nu putem decat sa acceptam si sa mergem inainte, dar e atat de greu
N-am crezut ca poate exista durere atat de mare, ca poti ajunge sa te simti pustiit si gol, ca inima ti-e ca un bolovan si ca picioarele te plimba ca pe un robot
Stiti ce mi-a zis sotul meu zilele trecute : "vreau sa-ti vad privirea senina de alta data, vreau sa te vad zambind"; cu siguranta nu mai sunt omul de acum cateva saptamani, stiu ca m-am schimbat, am fost intotdeauna un "copil" iar nenorocirea asta m-a transformat brusc intr-un adult rece
Sper sa ma pot aduna, de dragul sotului meu dar si de dragul copiilor mei care ma privesc din cer si care n-as vrea sa ma vada asa trista

#16
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 17:11

Oana, o sa fie bine. O sa te refaci. O sa ii poti arata din nou copilul din tine sotului tau. Doar ca lucrurile astea dureaza. Trebuie sa putem plange in noi atat cat e bine. Cat despre copilasii tai si eu cred ca ar fi mai bine ca pentru ei sa te intaresti si sa revii la normal. Nu ti-o spun pe aia cu "esti tanara si o sa ramai din nou" ca si mie imi vine sa ii bat pe cei care zic asta... [:D]. Asta e... cine nu a trecut prin asa ceva parca pur si simplu nu poate intelege... dar te inteleg si de aia iti spun: va fi bine.
Oricum, chiar daca nu mai ai "noutati" mai intra din cand in cand daca poti si vrei. Ne simtim mai bine aici daca suntem mai multe si mai capatam incredere cand se mai imbarbateaza cate una dintre noi.
pupici [pup]

:) Sanatate!

#17
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 17:14

sunt atat de trista si parca nu indraznesc sa va intristez si pe voi asa ca incerc sa va scriu in zilele in care sunt mai bine


#18
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 17:16

Cristina gata hai ca incepem galeria. apropo inca suntem in leu toata saptamana asta asa ca da-i bataie ca e zodie tare buna. sunt tare ambitiosi si destepti leutii.[:D]
Michelle iti tin pumnii sa iasa analizele bune. eu ca sa fiu sincera pe cele genetice nu le fac ca mi-e frica de rezultat mai ales ca stiu ca daca alea ies prosate oricum nu exista remediu asa ca de ce sa imi bat capu? ca sa nu mai zic cati ani imbatransec cand stiu ca astept rezultate la analize. si ca sa imi scot gandurile negative din cap azi facui un test ca ma gandesc ca daca era seu se pozitiva acum ca ar fi fost 8 sapt si ceva. si spre bucuria mea a iesit cel mai negativ test. il iubesc asa mult incat il voi pune in rama cu testele pozitive care vor urma [:D].
apropo de analize fetelor care va pricepeti sa imi spuneti si mie care e diferenta intre analizele de chlamydia la sange si cele la secretie? voi pe care le-ati facut? ca eu am facut doar la sange si am intels ca nu conteaza astea ci alea din secretie asa ca nu mai pricep nimic.
eu pe flavia sunt tareee suparata asa speram sa ne dea noua pe davidutzu, ca sa treaca timpul mai repede si ea nimic. ii vrea pe amandoi. da si daca pun eu mana pe el sa vezi ce il mananc pe tot.[:D] flavia sper ca incepi sa iti revii ca sa te poti bucura in liniste de dominic si david. si hai ca eu astept sa iti fac galerie pentru nasterea surioarei.


#19
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 17:29

alinush, cred ca despre [gravi]irlandeza zici tu (o gasesti la zuze), numai ca mi se pare ca ea n-a facut chiuretaj, ci a asteptat ca sarcina sa se elimine singura, apoi a ramas imediat, a cam avut probleme cu greturile... si nu mai stiu exact... mai bine o intrebi pe ea.

Despre titlul subiectului s-a tot discutat si pana la urma a ramas acelasi.... Oricum, ceea ce conteaza mai mult este continutul si nu forma: aici vei gasi mereu sprijin, alinare, sunt atatea mamici extraordinare!!!!!!



oana[grup] nu esti singura, suntem alaturi de tine! Gandeste-te ca ingerasii tai sunt bine acolo sus... offff... as vrea sa-ti spun atatea... dar nu gasesc cuvintele potrivite... Stiu ca ai nevoie de o perioada de doliu, dar tare as vrea sa reusesti sa-ti revii cat mai curand!



cristy, ma bucur ca ai inceput sa te refaci dupa accident. Sa stii ca si eu am avut o entorsa pt care am facut o radiografie chiar inainte de ciclul dupa care am ramas ultima data insarcinata. E mai usor sa iei lucrurile asa cum vin, fara prea multe intrebari, sa faci tot ce poti sa-ti fie bine in prezent impreuna cu cei dragi si sa crezi ca viitorul va fi asa cum iti doresti!







Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

#20
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 17:34

Oana, durerea ta este inca foarte recenta. Starile prin care treci sunt absolut normale, si abia dupa citeva luni o sa incepi sa te simti mai bine. Nu tine in tine, spune-ne tot ce simti, pentru ca si noi am trecut prin asta si te intelegem perfect. In momentul in care o sa ramai din nou insarcinata durerea se va estompa foarte mult, este singurul lucru care cred ca functioneaza.[pup]

Alinushca, pai eu cred ca azi-noapte am avut travaliu fals. Adica te apuca contractiile, dar daca inca nu e de nascut, inceteaza ele la un moment dat. Oricum, nu erau asa nasoale ca si contractiile alea de nastere, de asta nici nu am plecat la spital, durerile alea adevarate nu prea se pot confunda cu altceva. [:D]

In ceea ce priveste schimbarea numelui subiectului, propunerile nu sunt ale lui Ale, a fost o discutie mai demult pe tema asta, dar nu toate fetele erau de acord cu asta, asa ca s-a hotarat sa ramana numele asta si in continuare. Stiu ca multe fete se sperie cand citesc pe aici, nu le condamn, e normal sa fie asa, dar si daca am schimba numele, probabil ca multe fete care trec printr-un asemenea necaz nu ar sti sa intre aici. Asa ca e mai bine sa ramana numele asta in continuare, din pacate se potriveste cel mai bine.

Irinabobe, tocmai am aflat ca inca suntem in zodia racului, pana duminica, si de luni intram in leu. Dar cum ziceam, asta chiar nu conteaza pentru mine, doar asa, informativ. Ma bucur ca ti-a iesit testul negativ si te-ai linistit.

Cristy, ma bucur ca te simti bine![pup]



Cristina, [gravi] 37+ si bebe scump [baietel]



POZE


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -