Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Felicitari CARLA! Flori de liliac-mai-iun'10 (62)


206 raspunsuri la acest subiect

#201
corinasmile

corinasmile

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 14:03

Citat:
citat din mesajul lui anamariam79



Eu o sa absentez motivat cateva zile: unu ca e Pastele, si va urez sa aveti un PASTE FERICIT!!! SI 2.... AZI VINE TATI ACASA. URAAAAA!!!! [alcool] Deci o sa-l acaparez total cateva zile pana imi revin din bucuria de a-l avea acasa.



Ana [gravi] 33+ [fetita] Miruna-Nicola sau [baietel] Alexandru-Nicolae AMR -6 saptamani

bebica mea mica si scumpica [comoara]





Revedere frumoasa!!!! [olala]





Corina [gravi] 27s+ cu Maria [olala] [^]

#202
mai_iun_2010

mai_iun_2010

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 14:19

Va invit la



capitolul 63

#203
Madamar

Madamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.693 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 14:34

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C
Neatza burtici! [pup]Veronica, draga de tine, imi pare rau pentru vestile mai putin bune, ciudat cum acum 3 sapt totul era ok iar acum sunt probleme si cu placenta si cu lichidul... Poate n-ar strica sa mai faci o eco? Oricum, gradul II de maturitate eu stiu ca e normal la varsta asta a sarcinii... Stai cumintica si odihneste-te de sarbatori, sa te rasfete si sa te tina in puf cei din familie [pup] Si sa dea Dumnezeu sa tii sarcina nu pana la 36, pana la 40!!!Tatyana, tot timpul ma minunez cat de optimista si curajoasa esti tu! Multe [flo][flo][flo] Felicitari pentru 32 de saptamani implinite!Mary, cat ma bucur ca s-au normalizat valorile de la rinichiuti!!! Felicitari pentru eco si bebel grasunel![pup]OanaMar, felicitari si tie pentru eco si bebe asa mare!MoniOr, merci de info legate de scutecele [flo]Sabina, off, nici in saptamana mare nu ai scapat de scandal cu vecinii astia! Chir ca mai rau ca la bloc! Sper ca sotul ta e bine si sa dea Dumnezeu sa aveti un Paste linistit si fericit! Daca piticele nu au iesit la nervii pe care ti i-ai facut, atunci stam linistite ca nu ne faci surprize pana dupa Paste! [:D]Nana, si eu stiu de uleiul de masline ca ajuta foarte bine la arsuri! Dar poate a fost un semn sa mai stai si tu linistita si cumintica, nu sa te obosesti cu gatitul! [:D]Va pup, zi frumoasa!Cristina, fericita [gravi] 29+ cu [fetita] Patricia
Multumesc Crissy!Iti doresc din inima sa primesti aceleasi vesti minunate si tu si sa nu aiba nicio problemutza nici bebele tau![pup]Mary [gravired] 32+ cu minune de [baietel] deocamdata Tudor Mateo[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mary&year=2010&month=5&day=27&babycount=1"] evolutia lui bebe si la noi: AMR 8 saptamini... daca nu chiar 7?Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea î®´re cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia î®´reaga?

#204
Madamar

Madamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.693 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 14:36

Citat:
citat din mesajul lui theophillina
Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy
Stie careva o reteta buna si incercata de tiramisu ? Am zis sa intreb inainte de a acuta pe net [:D].R_ocsy [gravired] 32 + [fetita] Ana SofiaAMR 7 saptamani !
Buna R_ocsy am eu o reteta pentru tiramisu foarte buna, am facut-o de ff multe ori si e minunata, e de fapt reteta de pe piscoturile Savoiardi, dar are cateva amanunte care-l fac f bun, ti-l trimit acum pe PM ca e intr-un fisier word si nu stiu cum altfel sa-l pun aici, adica stiu cu copy/paste, insa sa nu ocup spatiu degeaba.[:D][pup]Theodora 27+ [baietel] Stelios
Daca e cu ou altfel decit crud... ne intereseaza si pe noi! Stii ca nu avem voie oua crude acum[asia]Mary [gravired] 32+ cu minune de [baietel] deocamdata Tudor Mateo[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mary&year=2010&month=5&day=27&babycount=1"] evolutia lui bebe si la noi: AMR 8 saptamini... daca nu chiar 7?Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea î®´re cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia î®´reaga?

#205
Madamar

Madamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.693 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 14:40

Citat:
citat din mesajul lui veronicach
neata burticute[va multumesc foarte mult,tuturor, pentru sprijin...eu insa nu inteleg de unde vin prpblemele..nu am avut contractii, bb e foarte activ, nu m-am obosit...am citit ca daca beau multa apa se mai reface din lichid..nu stiu daca e adevar sau balivernami-e total ciudat sa stau in pat fara motiv parca...bubu30, tigruta, Onana[pup]dr era ieri cam obosita...poate nu a vazut bine?! visez si eu...moni_or nu prea imi fac griji legate de greutate pt ca Mateiut a avut tot timpul circumferinta abdominala mai mica cu apr 2 sapt si stiu ca in functie de ea se calculeaza greutateaMadamar, flory_blanca felicitari pentru vestile bune de la eco si Mateiut e in prezentatie cranianaIoana5255 imi pare rau ca ai probleme cu vecinii...macar acum ar trebui sa fie si ei mai toleranti..probabil sunt niste oameni frustratiOanaMar felicitari pentru bebicul in avans, eu m-am ingrasat cu 11 kg de la 47 la 60[alcool]r_ocsy nu imi plac noptile negre..sa te odihnesti astazi.. nu stiu daca maturarea placentei mele e legata de activitate insa daca este cineva trebuie sa invete din experienta mean_a_n_a urata treaba cu degetele... eu fac poroboate tot timpul in bucatarie[:I]cris_09 drum bun si Sarbatori Fericitemoni_or nu prea imi fac griji legate de greutate pt ca Mateiut a avut tot timpul circumferinta abdominala mai mica cu apr 2 sapt si stiu ca in functie de ea se calculeaza greutatea[b]Reallaura de internat sigur ma interneaza..imi e greu sa-mi las porcii si sotul singurei..sper ca cel din urma sa-i hraneasca corespunzator pe cei dintai[:D][/b][gravi] 33+[baietel] Matei ...
Tu sa ajungi in spital si sa stai cuminte, sa nu ti se faca de nascut, auzi?:) nici pe rezidenti sa-si bage destele pe unde nu tb sa nu ii lasi! cu doamne-ajuta inainte pina la termen, da?:)Mary [gravired] 32+ cu minune de [baietel] deocamdata Tudor Mateo[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mary&year=2010&month=5&day=27&babycount=1"] evolutia lui bebe si la noi: AMR 8 saptamini... daca nu chiar 7?Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea î®´re cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia î®´reaga?

#206
Madamar

Madamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.693 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 14:46

Citat:
citat din mesajul lui Roxuta
Veronicach e mult mai bine pentru confortul tau psihic sa stai sub supraveghere medicala. E de preferat un medic prudent chiar daca spitalizarea in sine nu e tocmai de dorit. Bebe e bine, asta e important!!! Nu e micut deloc!!!Cat despre pregatiri..intotdeauna mai e ceva de facut., ceva care ne scapa, si oricum nu poate fi totul aranjat dinainte asa cum ne-am dori.Placenta gradul 2 am si eu, de muult... Nu mi-a spus nimeni ca ar fi in neregula!Tatyana felicitari pentru cele 32 de saptamani! La cat mai multe!!! Pentru mine 32 de sapt au fost un prag psihologic, dupa ce l-am trecut m-am mai relaxat un pic… Sper sa fie la fel si in cazul tau.CRISSY, eu votez tot cu pampers. Am incercat cam toate marcile si am ramas pe pampers cu toate ca au un marketing cam agresiv si in general evit brandurile la care se baga muuulti bani in publicitate. Am eu asa un pitic pe creier, sa nu platesc (indirect) asa multa reclama la produse… Noi am inceput direct cu nr.1, cei nr.0 sunt decupati in zona buricutului si sunt mai potriviti pentru copilasi care se nasc cu o greutate mai mica de 3- 3,5kg. Cei nr. 1 ii pliam eu in dreptul buricului, sa nu deranjeze…Reallaura, un [pup]special pentru ca te stiu de la cealalta odisee. Imi place f mult linistea, calmul si rabdarea cu care m-ai obisnuit in postarile tale… E ceva care nu poate fi mimat, e din interior. Si eu am o problema cu greutatea, abia astept sa incep treaba cu slabitul. De fapt , ce treaba? Ca in prima luna dupa ce l-am nascut pe Tudor am dat jos tot-tot. De la stress, griji, nopti albe, oboseala. Eu sunt de la 57 la 67. Acum am verificat! Sper sa nu trec de 70. Greutatea mea optima e 52 insa dupa ce-am terminat cu alaptatul, obisnuita sa mananc orice, oricat, m-am ingrasat la 57. Acum o sa stiu si o sa fiu mai prudenta. Sper!!!Madamar foarte complete observatiile doctorului tau. La ce medic ai fost? La mine a fost pe scurt totul. De fapt, un rezumat incomplet, dupa parerea mea. Mai intrebam eu, una-alta, noroc de forum, cu multumiri fetelor care au postat explicatii detaliate. Asta e! Medicul meu a plecat la un stagiu de perfectionare in strainatate, pentru 3 luni si eu am ramas cu “marfa in soare”. A trebuit sa ma multumesc cu back-up-uri. La Cuza Voda voi naste. Asta dupa ce in toata sarcina m-am preocupat si informat de clinicile particulare din imprejurimi… Cred ca am ales din comoditate pana la urma si pentru ca eram convinsa ca se va deschide mult asteptata clinica Arcadia. Mi-e teama de staphilococ insa sper sa ne ajute DD si sa ne fereasca.Rocsy multumim de cafeluta!!! Intotdeauna savurez cafeaua pe forum in timp ce Tudor isi face de treaba cu jucariile iar barbatu-meu se pregateste de serviciu. E unul din momentele frumoase ala zilei!!! Apoi incepe nebunia.Ioana5255, stiu ce stresant e sa ai niste dobitoci de vecini. Am locuit vreo 7 ani cu 2 bosorogi senili in apartamentul de sub noi care ne-au facut viata amara. Apoi a stat sora mea care pleca dimineata si venea dupa ora21.00. Facea un dus si se culca. Au chemat sectoristul pentru ca ii deranjeaza zgomotul yalei cand se deschide si pentru ca facea dus la ora 22.00. Oricum ii stie tot cartierul, inclusive cei de la circa de politie. Nu-I baga nimeni in seama insa STRESUL pe care ti-l creeaza cum poate fi evitat??? Groaznic. Daca e posibil, mutati-va! Merita tot efortul!!!OanaMar, felicitari pentru vestile bune! Asa sa fie toate mesajele pe care le vom primi de la tine. Vesele si optimiste!Nana dureroase rau arsurile astea. Din ce spui tu, treaba e mai complicata ca sa fie reparata cu miere sau alte chestii soft. Eu as incerca un telefon la medicul de familie, poate exista vreun remediu mai serios…O vacanta extraordinara le doresc fetelor care au plecat sau sunt pe punctul de plecare! Savurati linistea si relaxarea prin toti porii si incarcati-va bateriile pentru bebelusii sanatosi ce vor veni fiecare la timpul potrivit. Un Paste insorit si fericit!!!Incerc sa ma mobilizez si sa ies la cumparaturi. Greu tare...Roxana [gravi] 34+ cu Rares si Tudor 9.06.2008
Roxuta, ai un PM de la mine, cu detalii.[:)]Mary [gravired] 32+ cu minune de [baietel] deocamdata Tudor Mateo[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mary&year=2010&month=5&day=27&babycount=1"] evolutia lui bebe si la noi: AMR 8 saptamini... daca nu chiar 7?Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea î®´re cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia î®´reaga?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -