Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (24)


190 raspunsuri la acest subiect

#81
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 03 mai 2012 - 13:08

https://www.medlife....te-nasteri/2/7/
M-am uitat acum la noile pachete..sunt similare cu pretul platit la stat.. Eu am avut o rezerva cu 2 paturi si m-am simtit ff bine la ei.
Preturile acum la nasteri sunt mai mici decat cand am nascut eu acum 3 ani..Practic mai multe femei isi pot permite o nastere la privat si automat conditii mult mai bune pentru mama si bebe.



#82
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 03 mai 2012 - 19:56

Eu voi naste cu dr. Gheorghe Gica. Problema este ca la ultima ecografie bebelul avea cordonul in jurul gatului si desi medicul mi-a zis ca peste 90% din cazuri la nastera naturala nu au fost probleme, parca nu as vrea sa imi asum nici un risc...mi-a mai sugerat sa mergem pe nastere naturala si daca bebele intra in sufernta fetala sa trecem la cezariana de urgenta. Nu stiu ce vom face, sotul mi-a zis clar cezariana...

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 35 saptamani cu PAUL FILIP

#83
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 03 mai 2012 - 22:19

Hai, mai, prin toate cartile scrie ca circulara de cordon nu e o problema atata vreme cat nasterea e asistata medical. Dupa ce iese capul medicul face o bucla din cordon si practic scoate capul copilului. Si eu si sora mea ne-am nascut natural cu circulara de cordon stransa(!) acum 30 si ceva de ani si suntem bine mersi. Mi se pare mare pacat sa te lasi operata acum dupa ce prima nastere a fost normala. A doua nastere e mai usoara decat prima!

Daca medicul te incurajeaza, de ce sa nu ai incredere in el?! A spus si el ca in caz ca apar probleme, sunteti in spital, se face imediat cezariana de urgenta.

Nastere usoara!

Lavi [gravi]38+

#84
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 10 mai 2012 - 15:56

Daca medicul zice ca se poate nastere normala poti incerca dar daca exista riscuri eu zic ca cezariana nu este un capat de tara.
Eu am nascut cu Mirela Popa..si pana in luna 9 nastere naturala..apoi au aparut riscuri si am facut cezariana. A fost bine si m-am refacut ff bine. Conditiile din maternitatile private si suportul oferit conteaza ff mult la cezariana.
La Medlife eu am avut parte de tot suportul lor medical si uman. Si totusi eu zic sa alegi tipul de nastere pe care medicul ti-l recomanda sau sa-ti explice si bune si rele pentru ambele variante si alegi tu.

#85
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 10 mai 2012 - 17:24

De care anestezie ati ales la cezariana? Pentru ca m-am hotarat la ce e mai bine pentru puiul meu!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 36 saptamani cu PAUL FILIP

#86
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 17:20

Eu am ales anestezia rahi epidurala..
Personal m-am simtit mult mai bine dupa..am fost constienta, m-am ridicat dupa 24 ore din pat fara sa ma doara capul etc.
Cei de la medlife mi-au recomandat acest tip si eu am fost multumita. La prima nastere la stat m-au anesteziat total fara o dicutie prealabila etc.
Daca cititi o sa vedeti ca si in afara se recomanda dar cea partiala..cea generala vine numai pentru acele interventii unde nu se poate altfel..

#87
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 16 mai 2012 - 14:01

Imi poate recomanda cineva un endocrinolog bun la Medlife? Am vazut pe site cativa darpoate a fost careva dintre voi si imi poate recomanda..
Multumesc mamici:)

#88
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 25 mai 2012 - 02:43

Buna fetelor, imi puteti spune in ce consta consultul neonatal? Dar cel preanestezic? Va multumesc din suflet!



YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA



POZE

Mami de Eva scumpa

Si [baietel] AMR 3 +

Lucas Mathias

Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

#89
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 25 mai 2012 - 16:18

Ylari cele 2 consulturi constau in niste discutii care nu dureaza mai mult de 10 min fiecare. La bebelusi te intreaba daca ai luat anumite medicamente in sarcina si cum ti-au iesit ecografiile. Asta ca sa stie ei la ce sa se astepte.
La discutia cu medicul anestezist iti spun despre rahi epidurala. Tu parca nasti prin cezariana, nu? Eu am ales-o pe cea generala cu toata munca lor de lamurire. Daca ai intrebari cu drag. Eu de conditii nu am fost super incantanta noroc de medicul meu Dr. Gheorghe Gica care a facut toti banii!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si de Paul Filip (18.05.2012)

#90
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 25 mai 2012 - 21:12

Merci, Miha, Azi am fost la cele doua consulturi / consultatii (?)

Pupici oricum!



YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA



POZE

Mami de Eva scumpa

Si [baietel] AMR 3 +

Lucas Mathias

Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -