Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (24)


190 raspunsuri la acest subiect

#171
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 16:41

Am fost saptamana trecuta in vizita la o prietena care a nascut la Medlife un baietel de 2.7 kg..

Ea a ales o rezerva single..a zis ca i se pare mai comod sa stea singura, sa primeasca vizite cand vrea si sa nu deranjeze bebe pe nimeni daca il ia cu ea in camera...

ea il tinea ziua cu ea si seara il dadea la acvariu cu bebei. Avea telefon si suna daca avea nevoie de ceva..oricum din cand in cand mai intrau si asistentele sa intrebe daca e totul ok..Nastere naturala-camera single 4500 ron, nimic in plus pe factura. A adus trimitere de la medicul de familie.. A fost foarte multumita..a treia zi dimineata s-a externat, ea a nascut noaptea.



#172
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 13:16

Stiti cumva daca la Medlife se acorda reducere pentru al doilea copil nascut la ei?



#173
ElanaCatalina

ElanaCatalina
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 20 decembrie 2013 - 21:21

Si eu am ales sa nasc la Medlife cu doamna doctor Steriu Miheala. Pana acum, totul a decurs bine, doamna doctor este foarte amabila, de fiecare data cand am fost la dansa cu diverse intrebari mi-a explicat cu rabdare si a reusti sa ma linisteasca. Despre preturi, avans si acte necesare pentru internare, in afara de ce scrie pe situl clinicii puteti gasi si aici .



#174
ella80

ella80
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 17:21

Draga iubu77, se stie clar ca esti parte din publicitatea Medlife, toata activitatea ta de mentinere a notei pozitive in ceea ce priveste medlife din 2009 pana in prezent e o munca intr-adevar, pacat insa de bietele mamici..se regasesc astfel de mesaje pe zeci de forumuri in care se face publicitate ascunsa sau se incearca un feed-back pozitiv acolo unde apare unul negativ.Se numeste on-line reputation. cei de la Medlife isi fac treaba bine. Pacat ca nu lasati bietele mame sa aleaga corect sistemul medical si medicul si sa nu pateasca la fel ca cei de aici

http://www.curentul....la-nastere.html

 Sunt curioasa daca imi apare mesajul..



#175
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 17:36

Am cerut de multe ori bonuri de reducere si actiuni promotionale pentru gravidute insa sunt mult prea aroganti si nici nu ne raspund. Pacat.



#176
Iulia39

Iulia39
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 noiembrie 2014 - 21:01

Buna fetelor! Se pare ca sunt o noua membra a acestui site. Am citit cu mare interes tot ce s- a scris aici si este foarte interesant si de ajutor pt noi viitoarele mamici care urmeaza sa nastem la Medlife. Eu ar trebui sa nasc pe 20 noiembrie 2014 adica peste 3 zile. Sunt foarte panicata si speriata si m- as bucura foarte mult daca cineva care a nascut recent la Medlife imi poate povesti cum a fost,mai multe detalii. Eu voi naste prin cezariana dar orice informatie m- ar ajuta enorm. Doctorita care imi urmareste sarcina este doamma doctor Parfene. Va rog mult daca puteti sa- mi povestiti absolut orice este de ajutor. Mulltumesc frumos. 



#177
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 18 noiembrie 2014 - 10:48

Am scris la intrebare, daca mai e si altceva, intreaba!



#178
yyyyyyy

yyyyyyy
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 noiembrie 2014 - 22:41

Salutam pe toata lumea de pe acest forum. Postez din dorinta de a influenta cu ceva constructiv, daca se poate, prin citirea acestui mesaj in special de catre cineva de la Medlife (am dorit sa las si acolo un msg dar nu am vazut la fata locului cutia cu sugestii - imi cer scuze daca este, dar eu nu am vazut-o)  

Puncte tari Medlife - calitatea actului medical - din perioada sarcinii (RESPECT pt d-na doctor in medicina Gache - c.v. dansei trebuie cautat - activitatea de vreo 15 ani prin SUA si Canada) si ulterior analize si evaluare la bebe si mama (o super femeie d-na doctor Olteanu), conditii bune (bineinteles pe care le platesti) - am ales un pachet Silver parca - singura in camera 6400 pt 3 zile.

Acum partile mai putin bune, care trebuie imbunatatite 

1. Implicarea non activa a unor doamne asistente de la acvariul de bebei in consilierea mamicilor (pozitia copilului la alaptat, ajutorul pt a-ti veni laptele - implicare din PRIMA ZI, ajutorul la muls, etc, etc, etc, dak nu intrebi dansele nu te deranjeaza, iar daca vrei sa te odihnesti iti aduc copilul in ultima zi) - aceasta sarcina poate fi realizata f usor la ce experienta detin. Adevarat ca aspectele ne-au fost lamurite de d-na Olteanu (repet, un super inger de femeie), dar repet, experienta dumnealor nu ar strica (invatam din mai multe sfaturi si l-am alege pe cel care ni se potriveste). O rezolvare a problemei ar fi montarea unor camere de supraveghere si realizarea unei evaluari de catre managerii medlife. 

2. Un alt aspect deranjant este cel legat de plata a 1200 lei pt recoltarea celulelor stem cu o alta firma ce nu este agreata de cei de la Medlife - va vor justifica ca firma in cauza plateste kitul pt recoltare folosit de doctori (nu stiu dak m-am exprimat corect) si alte firme nu fac acest lucru - total FALS - am simtit ca mi s-a bagat mana adanc in buzunar - explicatia data de firma cu care am colaborat la celule este ca nu vor cei de la medlife pe altcineva in afara de cei agreati - mi se pare restrictiv, neeuropean, libera concurenta ingradita in detrimentul nostru, etc, si ar fi motiv de castigat banii frumosi in instanta pe asa ceva, treziti-va.

3. Parcarea - stiu, am vazut se construieste asiduu, dar la cate drumuri am facut (de la înscrierea copilului, nu la primaria de sector care e in reconstructie ci pe B-dul Averescu, pana la alte nevoi), ma gândeam cu groaza cum incalc IAR si DIN NOU linia dubla continua - nu asta era problema - ci accidentele posibile care nu iti trebiesc in astfel de momente, cauzate de lipsa locului de parcare pt ca blocam, impreuna cu cei din fata mea cel putin un sens de mers spre Bucuresti. 

Ca sa concluzionez, pe langa aspectele sus mentionate a fost o experienta frumoasa legata de nasterea primului copil, pe care am dori sa o repetam (speram tot la ei, dar ramane de vazut) 



#179
Madd11ee

Madd11ee

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 13:20

Buna,

 

Eu am nascut la Medlife in 2013 prin cezariana.. Am fost ff multumita de toate conditiile.. E adevarat ca asistentele nu vin singurele sa te intrebe/sa dea sfaturi..dar daca le soliciti, nu comenteaza.. Spun asta pentru ca pe mine m-au ajutat in prima zi cu bebe la fiecare mufare..Dar sunt si mamici care nu doresc sa alapteze..asa ca sunt rezervate in a-si oferi ajutorul direct..Eu eram ff speriata de ideea de a ramane singura cu bebe (am avut rezerva dubla, dar nu am avut colega de salon pana in ultima zi) si m-a simtit una dintre asistente..asa ca in ziua de dinaintea externarii mi-a zis ca trebuie sa stau toata ziua cu el..sa invete sa suga..sa invat sa schimb un pampers..m-a ajutat enorm..bebe statea noaptea (dupa ora 11) si pana la 6 dimineata la acvariu, la bebei.. in rest..in salon..Am avut tot ce mi-a trebuit..si fiind prima nastere, pot spune ca am plecat incantata, increzatoare si de cand am ajuns am alaptat exclusiv(si alaptez inca).

 

Acum sunt insarcinata in 26 de saptamani si tot acolo vreau sa nasc.. pretul e cel mai bun de pe piata la momentul de fata.. pentru a doua nastere mi-a spus tipa de la vanzari ca imi dau gratuit niste analize extra pentru bebe( pe care data trecuta am ales sa le fac). Ca si costuri, nu am gasit nimic extra pe factura, exact ce am ales sa facem noi+costul nasterii. Neonatoloagele m-au ajutat cu multe info si cel mai mult..cu atitudinea increzatoare ca o sa fie bine, ca o sa alaptez fara probleme etc..

 

Ca si minus, nu lasa ca vizitatori copii mici..ori eu imi doresc tare sa ma poata vizita puiul mic, daca doreste.. voi mai discuta acest aspect inainte de a semna din nou contractul de nastere...Aa..si nu mi-a mai placut faptul ca s-a intarziat ff mult la externare.. dar au fost si ff multe nasteri in perioada respectiva..asa ca e si de inteles..


Editat de Madd11ee, 28 noiembrie 2014 - 13:23 .


#180
anna76

anna76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 04 ianuarie 2015 - 23:43

Buna ziua,
Cu ce medic?
Multumesc


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -