Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (24)


190 raspunsuri la acest subiect

#101
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 13 iunie 2012 - 12:51

Cusatura se face cu fire care se resorb.Eu am 2 cezariene si am o cusatura ff ok..Doctorita mea Mirela Popa este o super profesionista la cusaturi..
Pe bebe o sa-l vada toata lumea care este pe hol..cand il duce la camera bebelusilor..
Nu-ti face griji de nimic totul va fi ok, cei de la Medlife sunt niste profesionisti..Daca ai o dorinta, doleanta ceva sa le spui ca se rezolva.
Nastere usoara!

#102
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 27 iunie 2012 - 14:59

Mamici..nu a mai nascut nimeni intre timp sa vina cu impresii noi?

#103
kaaaty

kaaaty
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 iunie 2012 - 17:03

Buna mamici si viitoare mamici!
Suntem in sapt 19 de sarcina si nastrea vreau sa fie la Medlife.
Doctorul care imi urmareste sarcina este d-na Dr. Mihaela Steriu.
A nascut cineva cu dansa sau aveti vreo informatie despre cum este ca si medic.
Multa sanatate si copii frumosi si voisi va doresc!

#104
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 10 iulie 2012 - 17:32

Nu am nascut cu doamna steriu dar am fost la eco la dansa..Lucreaza pe un aparat ff bun si eu zic ca este un doctor ok..Oricum eu am fost la multi medici ginecologi la medlife( am abonament la ei) si am incredere ca-s ok..Plus dna steriu o mai vad in parc cu catelul, pare o persoana buna..e mereu cu un zambet pe buze...

#105
Bibulina

Bibulina
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 iulie 2012 - 13:55

Si eu am nascut la Medlife in 2010. Din pacate nu am fost multumita. Serviciile au fost bune, dar comoditatea medicilor e aceeasi. Adica, am cerut in mod exlpicit sa nasc natural, cu epidurala. MI s-a rupt apa seara, la 10. AM ajuns la maternitate si medicul de garda a vb cu doctorul meu, Mirela Popa. Aceasta a spus ca vine atunci sa imi faca cezariana sau sa astept sa vedem ce se intampla pana dimineata... Am vrut sa astept, mergand in continuare pe ideea nasterii naturale. Pana dimineata nu am avut contractii, dar nu mi-au dat nimic sa le stimuleze. Dimineata a venit d-na doctor si mi-a spus ca tb sa imi faca cezariana, ca am stat prea mult cu apa rupta. DE parca ar fi fost vina mea... Ca sa nu se deranjeze pe ea peste noapte, a fost mai simplu sa ma lase asa, sa nu incerce sa respecte dorinta mea si sa se ajunga la cezariana. Fata a avut doar 2,5 kg pt ca am nascut la 36 de saptamani, deci nu cred ca o nastere naturala ar fi fost prea complicata. Intr-adevar, operatia a fost f bine facuta, m-am recuperat repede.
Iar problemele nu s-au terminat aici. Chiar cand sa ne externam, mi-au adus niste analize de urina pe care le facusem cateva zile mai devreme. Cica as fi avut Klebsiela, o infectie. Dar acest tip se ia din spital, si ,oricum, pt ca nu am nascut natural, nu avea cum sa ajunga la copil. Mi-au zis ca tb sa-i mai faca fetei niste analize, dar ca cel mai bine ar fi sa mai ramanem in spital sa-i faca antibiotice. Varul meu, medic de analize de laborator, mi-a explicat ca este imposibil ca fata sa fie infectata de la mine, iar daca chiar are vreo problema, a luat klebsiela din spital. Bineinteles ca am ramas inca 5 zile, la hemocultaura i-a iesit si fetei infectia, cica... Am platit in plus inca cateva zeci de milioane... Medlife nu e decat o afacere, nu ii intereseaza pacientii, dorintele lor, ci doar banii, sa te tina cat mai mult... Mai vrem un copil, dar cu siguranta nu voi mai merge la Medlife.


#106
kamyko2006

kamyko2006
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 iulie 2012 - 19:08

Eu am nascut in martie cu d-na dr Steriu Mihaela, am facut cezariana pt ca asa am vrut eu. Pot sa spun ca e o super doctorita, o recomand din suflet. Asistentele sunt si ele ok, eu n-am ce sa reprosez, toata lumea este f atenta cu tine.

#107
mishuc

mishuc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 30 iulie 2012 - 17:39

Buna tuturor,

Ma interesa sa stiu daca a nascut cineva cu dl. Dr. Stanciu Sorin la Medlife.

Multumesc

Am o printesa!
Ioana Maria 14Iulie2008

#108
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 13:27

Bibulina sa stii ca nici eu nu am fost multumita de Medlife si sunt de acord ca nu este decat o afacere. Eu am ales un spital privat din comoditate si din cauza confortului. Adica sa nu mai alerg dupa cadrele medicale cu banuti, sa fie curat, sa nu mai ia copilul nimic (primul copil l-am nacut la Elias si am iestit cu piodermita de a stat fata cu albastru de metil pe ea cateva zile), sa fie ok cu alaptatul, etc.
Dar cand colo....sa va spun:
cearceafurile erau rupte si patate (erau spalate dar se vedea pata). Cand am cerut sa le schimbe au facut-o
hainutele lui bebe erau ciupite (adica aveau cateva gaurele). cand l-au schimbat si celelalte erau la fel
nu m-a ajutat consiliat/ajutat/explicat nimeni nimic despre alaptat. mai un copil dar are deja 5 ani si de data asta chiar aveam nevoie.
in cele 3 zile cat am stat nu a spalat nimeni pe jos decat in baie nu si in rezerva
una dintre asistentele de la copii era chiar nesuferita(e drept ca toti avem problemele noastre dar daca vroiam sa vad asa ceva ma duceam la stat)


DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si de Paul Filip (18.05.2012)

#109
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 01 august 2012 - 16:10

Cred ca se pot spune multe dar ca nu este curat la medlife nu pot sa cred..eu merge destul de des la ei am si un abonament si mi s-a parut curat ordonat, personalul medical amabil si proactiv in sensul ca vin in intampinarea nevoilor pacientilor..de ex au cand am nascut la ei am solicitat multe lucruri si tot ce s-a putut s-a facut.
Eu apreciez sistemul medical privat in general pentru ca ofera alte conditii, o alta abordare a pacientilor si a actului medical etc.
Merg cu copii la medicii lor si pot spune ca am gasit mereu intelegere si un tratament corect.
Eu cand am nascut am avut halat curat, camasa de noapte schimbata de cate ori aveam nevoie, asistenta medicala pt mine si bebe. Nu regret nici un banutz cheltuit acolo.

#110
monamariana

monamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 01 august 2012 - 18:00

Buna ziua, eu am nascut in 2008 acolo si va spun cu mana pe inima ca am fost foarte foarte multumita[pk]. Imi pare rau sa aud ca s-a schimbat asa de mult acest spital[V].Eu am avut parte si de ingrijire psihologica(fara sa o solicit, gratuit) si "tot tacamul ca la carte". Am nascut cu dr. Popa Mirela si am fost multumita de dansa. Am avut noi si cateva conflicte in timpul sarcinii dar operatia si ingrijirea de dupa...au fost de 10 puncte.
Cu ajutorul lui Dumnezeu nu am mai trecut de mult timp pe-acolo (baiatul meu nu este bolnavicios si am fost acolo numai pentru controale de rutina ca sa verificam daca se dezvolta armonios), dar speram sa nu se schimbe asa de mult. Eu mi-am trimis prietenele acolo la sectia de pediatrie, 2 din ele au fost chiar si internate cu copii dar nu s-au plans de curatenie sau de asistente plictisite. Intradevar au pus accent pe zilele de spitalizare, ca ar fi fost cam multe.....si scumpe.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -