Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 47


199 raspunsuri la acest subiect

#11
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 12:07

fetelor,voi ati congelat embrionasi?eu vreo 8 numai de gr 1.....am zis ca daca nu reusesc acum,sa nu mai trec prin toate etapele....aleg calea mai scurta....o fi bine,o fi rau cu ei congelati,nu stiu...
Oricum,prin ce am trecut pana la ET e floare la ureche comparativ cu acetse 2 sapt de asteptare....am impresia ca trec zilele fffffffff greu,parca in ambitie....deja sunt in a treia zi si am impresia ca deja a trecut o sapt....offf,numar zilele ca soldatii....greu-greu[bang]

#12
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 13:38

buna fetelor
status update, cu rugamintea sa nu inceperi iar cu cicalelile
stau ca fraiera in sital degeaba, cu niste perfuzii care ziua nu curg si apoi cand le desfund mai pe seara ma ia cu palpitaii; m-am umflat toata de la area din perfuzii, paatul asta este barca si alele
ma tine aici ca miercuri cica dilatatie 4, o doctorita de garda cica era 3, deci fiecare estimeaza dupa cat de groase are degetele, frate un ecgram din ala intravaginal nu ar fi mai bun?

eu sunt hotata sa ma externez frumos pe semnatura maine, ca parca vad ca nu ma consulta nici maine si chiar ma apuca dracii
sotul zice el sa vb cu el macar sa ma vada si apoi mai vedem, nu stiu ce ma f....atata la cap, mai am 2 zile si termin 34 sapr, deci as fi f bine
in pat pot sa stau si acasa sa iau tratament si sa nu ma streseze nimeni....deci nu stiu; eu sunt convinsa ca nu am sa nasc oricum sapt viit si sa mai stau o sapt degeaba in spital ma duc la psihiatrie apoi
si parca vad ca dr ma minte ca e de 4 numai ca sa ma tina aici
as da o fuga pe la Albisor, sa o pun de o mica evadare din spital


[gravired] 33+ cu [bibe] [bibe]

#13
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 15:01

Miruna, eu dupa ET nu am avut mai nimic, m-am simtit bine si inainte si dupa, doar ca in ziua 9 de la et m-am trezit cu menstruatia;.
Bravo pentru cei 8 omuleti de zapada, si de calitatea 1, inseamna ca oricum ai sanse maxime acum si eu cred ca vii cu test + la sfarsitul sapt viitoare ! (cati ai transferat acum ? )

Ali, sper sa nu fie ce crezi tu si sa vina o minune[pup]

Anna, eu cred in instinctele mele in general, asa ca nu am de ce sa te cicalesc[pup] si multa sanatate !

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite



#14
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 15:49

ralu,sa dea Domnu....acum am transferat 3,am zis ca macar 1 sa se prinda,sa am cat mai multe sanse.....uff,pe mine ma termina durerile de ovare....am luat un nospa,m-a lasat putin...nici nu stiu cum sa mai stau in pat....or fi de bine,de rau durerile?fiecare organism actioneaza in felul lui.....imi simt marit ovarul drept,e cel care a avut zece foliculi.....il simt cum pulseaza,habar n-am sa explic durerea......o sa iau si supozitoare,poatre mai trece,daca nu,maine la dr cu mine.....sanatate tuturor si pupici

#15
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 16:40

miruna, daca tot ai dureri, da-i sms lui albu si vezi ce zice...oricum nu strica sa faci un drum pana la el maine...nu are rost sa stai sa suferi fara sa stii ce se intampla exact.

anna, nici nu stiu ce sa-ti zic, in general sunt buna la sfaturi da trebuie sa te mai pui si in pielea omului. ori daca eu ma gandesc cu groaza ce o sa fac alea 2-3 zile de spital cand o sa nasc si nasc la privat cu toate conditiile...nu vreau sa-mi imaginez ce s-ar intampla sa stau intr-un spital de stat...pe o perioada mai lunga...unde esti cam al nimanui iar conditiile nu-s asa de grozave.

oricum, daca vrei sa continui cu doctorul asta, sa nasti cu el...nu poti sa dispari ca magaru'n ceata fara sa ai o discutie cu el...e o chestiune de incredere. o sa creada ca esti de capul tau si nu ai incredere in opinia lui...mai incearca o negociere, poate tine...

[gravired] 33+ cu [bibe]

#16
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 17:16

FETELOR uf am o stare de...........ma maninca sa fac un test de sarcinaz ,dar nu am decit unul in casa ,si in mod normal maine as fi ziua 12 de la inseminare,dar daca il fac acum nu mai am pt maine de dimineata...........[bang],am stari contradictori ,aci simt ca sunt ,aci ca nu va iesi testul negativ.....nici eu nu mai stiu,doamne ce stare de neliniste am ,voi ce ziceti sa il fac acum,sau sa il las pt maine ..........?[bang][bang][bang]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#17
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 17:19

ANA maine dute peste dr si spunei ce ai pe suflet,si poate il convingi sa iti dea drumul acasa![pup]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#18
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 19:03

mersi fetetelor
ralu si eu am incredere in instictele mele si nu cred ca vor iesi inca o sapt cel putin si chiar dc ies, aproape am terinat 34s deci vor fi bine

ma deranjeaza oricum f tare faptul ca stau aici ca fraiera la saramura, e o caldura de iebunesti ce pe fetele astea cica le trage curentul, numi la noi exsista conceptul asta idiot

nu a trecut nici un doctor pe aici de vineri. al meu a venit 5 min vineri, l-am rugat sa ma consulte sa vada cum mai e si nu a vrut; daca face la fel si luni plec fara sa mai discut
sa mai faca frate un cotrol, o eco; sotul zice sa-i zica el ca eu a un stil prea porunctor/autoritar si ca asta derajeaza. Oricum mi se pare aiurea sa vina in salo cu 7 pers si sa ma intrebe ce fac sau eu sa-lintreb chestii; astea treb facute in privat,evident ca nu putem fi 2 autoritati intro camera si el o sa faca pe durul numai ca sa de e doctor; iar eu nu suport sa mi se spuna ce sa fac atunci cand eu stiu f bine cae e situatia si care este pana la urma dorinta mea
el o tot tine ca sa stea macar pana la 36s ca sa stau putin n spital apoi, dar nu vad de ce decizia asta treb sa fie a lui si nu a mea, dc eu vreau sa iasa acum si sa stau apoi care e problema?

in fine, dc ma consulta maine o sa ma mai gandesc dc mai raman in spital, daca refuza l-am pupat si am plecat, mai sunt doctori in bucuresti si banii le plac tuturor

[gravired] 33+ cu [bibe] [bibe]

#19
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 19:15

anna, eu nu prea inteleg de ce te tin acolo daca tot nu-ti fac mai nimic.

intelegeam daca iti mai faceau teste analize, faceai un tratament care nu putea fi facut decat acolo...samd...altfel te pot trimite acasa pur si simplu si daca se declanseaza travaliul hopa la spital...am citit si eu prin carti si am vazut ca la gemeni 34 de sapt e un termen rezonabil.

ma uit la al meu, ca-i singur si am inceput sa bag la contractii...nu stiu daca va avea rabdare pana pe 20 dec...eu sincer ma indoiesc...as vrea sa stea cumintel pana pe 14 noiembrie macar, cand ma duc la control la albu si ar avea si el 35 de sapt si un pic...poate ca-s eu prapastioasa acum...insa creste vertiginos si burta si el...nu stiu.

ai grija si daca vezi ca omul asta e capos si te tine aiurea, poate gasesti un altul chit ca e cam din scurt, sau mergi la albu poate-ti recomanda pe altcineva sau te sfatuieste cumva.

[gravired] 33+ cu [bibe]

#20
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 06 noiembrie 2011 - 20:12

miruna, din observatiile mele - nu sunt cadru medical, in ziua de astazi, hiperstimularea apare cand sarcina se prinde si incep sa functioneze din nou ovarele, asa ca daca e sa fie hiperstimulare, bucura-te.
starea de somnoleta este data de progesteron, care are rolul printre altele de crea bune conditii pentru a se prinde embrionul. asa ca daca esti somolenta, inseamna ca ai suficient progesteron. asteapta in liniste si poate ai noroc.
alilumi, poate acea urma maronie este de la nidatie. iti tin pumnii sa reusesti!
anna, de ce vrei medicamente si te grabesti sa te duci acasa? acasa oricat ai vrea tu, tot te agiti cu diverse treburi, mai mult sau mai putin importante.
scrie si in cartile lor de medicina ca, ca odata scoase din mediul familial, multe gravide se simt mult mai bine. nu cere medicamente, tot ce primesti tu, pastile, injectii sau perfuzii, trec prin bebelusi, asa ca le suprasoliciti ficatul cu medicamente. asteapta linistita, si in curand, vei pleca acasa cu bebelusii plangaciosi!
te invidiez [pup]
[flo]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -