Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Blocaj financiar....vreau un sfat!

44 raspunsuri la acest subiect

Guestus

Guestus

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 16:56

Citat:
citat din mesajul lui andreeaben

Da, un curs de masaj..cosmetica....ceva...o sa iau in calcul si asta,desi pentru mine..e cam urgent acum...pana as termina un curs..plus sa ma cunoasca lumea...dureaza putin..e de luat in calcul,pe termen lung,nu e rau..poate voi face si asta.Multumesc,dragilor!
Andreea

pai da...sint prea putine cosmeticiene si e nevoie de mai multe.
  • 0

alina023

alina023

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 17:00

Off topic: Guestus, [fum]Andreea, cu masajul cred ca poti incepe chiar si fara curs de lunga durata....sau chiar deloc, pe bani mai putintei. Important este sa faci ceva practica pe la prietene, sa citesti si sa inveti tehnici. Cineva care vrea masaj in particular nu are nevoie de diploma neaparat, ci de cunostinte si practica f bune! Eu cred ca poti incerca sa inveti (sigur gasesti pe net informatii si tehnici) si apoi sa pui in practica (la inceput fara bani, pana esti stapana pe ce stii). Parerea mea! [flo]Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!
  • 0

andreeaben

andreeaben

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 17:01

Dragul meu Guestus...am specificat mai sus...stau acasa doar dimineata cateva ore...toata dupamiaza sunt la serviciu in fiecare zi...ajung noaptea la 12 de multe ori...cum as putea sa am grija de copii sau batrani,atat timp cat eu stau acasa atat de putin si nici cu Andrei n-apuc sa stau?

Astea cad din start
Andreea
  • 0

cl

cl

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.657 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 17:02

Andreea, mai e ceva, ca tot esti oarecum in domeniu... Kinetoterapie. Insa trebuie sa faci cursuri pentru asa ceva. Apoi poti lucra acasa cu bebelusi/copii mici. Insa si asta e de durata...
  • 0

kariguld

kariguld

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 17:04

Andreea, din pacate pe termen scurt nu prea ai de ales, decat un alt job de cateva ore pe saptamana. pe termen lung e mai sigur , chiar daca mai anevoios, ca trebuie sa inveti si sa si lucrezi.

succes in toate![pup]

ALEX, operatie pe cord!

BAZAR UNIC!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[bonjovi]

M-am nascut pentru succes!

• 0

kariguld

kariguld

Membru VIP

• Membri
  • 10.428 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 17:08

Guestus .................din pacate a trebuit sa sterg! ca sa le fie unora bine!

[alcool]
  • 0

sdcristian

sdcristian

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.474 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 17:12

eu la un moment dat trebuia sa platesc pe cineva sa imi faca injectii, 2 pe zi. am gasit pe cineva care statea aproape de mine. am preferat sa platesc decat sa trebuiasca sa merg la cabinete, sa astept si altele

nu poti face asa ceva in zona in care locuiesti? nu e ceva permanent, dar poate din cand in cand sa iti aduca un mic venit suplimentar
  • 0

CorinaDani

CorinaDani

Membru VIP

• Membri
  • 13.408 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 17:46

andreea, desi poate in hunedoara sunt putine oportunitati, incearca sa te angajezi la o gradinita/cresa particulara (sau de stat, daca mai sunt), acolo este necesara prezenta unei asistente medicale. baietelul tau ar putea sa mearga si el acolo, in felul acesta veti petrece mai mult timp impreuna.

o fosta colega de-a mea isi lua de lucru la domiciliu, impacheta si punea in plicuri fluturasi publicitari, gasise anuntul in ziar. nu era foarte mare suma castigata, dar din banutii respectivi isi putea permite sa-si plateasca, luna de luna, lucrarile de "conservare, reparatie si restaurare" ale danturii (chiar asa se exprima ea). acu' nu-ti imagina ca si-a facut implanturi cu coroane de portelan...nu, pur si simplu si-a pus la punct dantura (si avea mare-mare nevoie, risca sa ramana fara dinti).

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
  • 0

arcadia

arcadia

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 967 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 18:00

Plecarea din tara e o optiune? In afara se castiga mult mai bine in domeniul medical si se cauta personal in acest domeniu, din cate am citit.

[mamica] Mami de [cavaler] Calin Gabriel (8 mai 2007) si [zana] Ioana Carolina (24 noiembrie 2009)
  • 0

grati.ela

grati.ela

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 18:40

arcadia exact asta am vrut sa sciu si eu: singura optiune decenta este plecarea din tara. Nu ai ce pierde...fugi si mult noroc!

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur
  • 0

Intrebari Panica

• 35 săptămâni

Sof04
    - Astăzi, 08:46

• Primul cuvant

criss1234
    - Ieri, 15:58

• Nelămurire concediu risc sarcină!

Guest__* - Ieri, 09:49

• Vaccinul la 2 luni

Daniela Munteanu
    - Ieri, 07:00

• Insomnia in sarcina

Adela1995
    - Ieri, 01:50

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Nasterea

annya33
    - Astăzi, 11:20

• Kilograme peste kilograme

A. Dumi
    - Astăzi, 10:18