Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 4 voturi

Cele mai scarboase lucruri pe care le folosim


122 raspunsuri la acest subiect

#21
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 15:35

Citat:
citat din mesajul lui ellinia
Citat:
citat din mesajul lui Androix[regblond] Eu o si flambez! [panic]
"Flambatul" imi aduce aminte de un subiect care a fost in anii trecuti pe forum si la care am ras cu lacrimi si cred ca si acum as rade la fel [:D] daca as sti pe unde e ... Subiectul in care povesteau cele maniace in ale curateniei cum inlatura microbii din camerele de hotel cand merg in vacanta, cum "flambeaza" vasele de toaleta.Pacat ca nu stiu pe unde e subiectul ...Scuze de off-topic.Acum on-topic: sunt de acord ca banii reprezinta cel mai murdar lucru cu care aveam de-a face zilnic.Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)BazarGeneral
cunosc si eu o persoana care procedeaza asa...flambeaza toaleta din camera de hotel inainte de a o folosi prima data, indiferent de nr de stele al hotelului...Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#22
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 15:44

Citat:
citat din mesajul lui carmaw
Cristel merçi pt subiect![pup]
Nu-tzelegeam ce e cu mesajul asta,pentru ca subiectul nu prezinta nicio noutate,insa uitindu-ma la lista ta de prieteni...am intzeles!Capcaunule,daca intri la "Parintzii intreaba..."chiar acum este un subiect unde autoarea procedeaza cam cum relatezi tu,pe deasupra si specifica"fara contact cu altzi copii"[alcool],asa ca poate intra pe aici mamica aia sa citeasca ce-ai spus!Sau mai bine nu?[:D]Danahandarbeit

#23
JuliaSM_2

JuliaSM_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.354 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 16:41

Sotul meu povestea despre mexicanii pe care i-a cunoscut in State, ca au obiceiul de a imuniza pe copiii pana in 2 ani, maturand praful de pe covoare inspre acestia,cand se joaca pe podea. Cica asta e obicei popular la ei, eu parca n-as merge chiar pana acolo...Plus ca nici matura nu am, numai aspirator! Sa le dau sacul plin de la aspirator sa inhaleze o tura-doua ? [:D]



"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."



#24
carmaw

carmaw

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.959 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 16:44

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui carmaw
Cristel merçi pt subiect![pup]
Nu-tzelegeam ce e cu mesajul asta,pentru ca subiectul nu prezinta nicio noutate,insa uitindu-ma la lista ta de prieteni...am intzeles!Danahandarbeit
listele de prieteni de pe acilea sau de pe alte faicefukuri..nu inseamna nimic....Vad ca christel a disparut..oare de ce?

#25
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 16:47

Citat:
citat din mesajul lui carmaw
Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui carmaw
Cristel merçi pt subiect![pup]
Nu-tzelegeam ce e cu mesajul asta,pentru ca subiectul nu prezinta nicio noutate,insa uitindu-ma la lista ta de prieteni...am intzeles!Danahandarbeit
listele de prieteni de pe acilea sau de pe alte faicefukuri..nu inseamna nimic....Vad ca christel a disparut..oare de ce?
[offt]carmaw...hai sa ne stergem mobila de la noi din baltutza...ca e cam goala de ceva vreme..[pup]...si plina de anaerobi virtuali[:p]
[gravired]26+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#26
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 16:50

Subiectele acestea vor reprezenta tot timpul o noutate pentru anumiti oameni. E util, cu alte cuvinte.
E cam aiurea facut clasamentul ala, presupun ca e luat din vreo revista, dar ideea si mesajul transmise sunt: spalati-va pe maini si nu uitati sa va curatati din cand in cand si intrerupatoarele, tastaturile, buretii de bucatarie.
Un sfat de bun simt, pana la urma, in conditiile in care mai sunt bucatarii cu bureti rosi de vreme, lavete patate si desirate, etc.

Si ca orice articol scris pentru reviste comerciale, apar si exagerarile sau traducerile gresite [:D]. N-am inteles-o pe aia cu septicemia.

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

#27
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 17:10

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

N-am inteles-o pe aia cu septicemia.

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


nici eu[:)]

dar articolul ca si materie bruta e demn de luat in seama..si pot
fi dezvoltate ideile cu aportul altor informatii pentru a completa, contraargumenta si sublinia anumite lucruri importante pentru viata, sanatatea si integritatea speciei noastre si nu numai![asia]

Nu trebuie sa traim intr-un bol de sticla pentru a fi feriti de toate relele..caci si ala trebuie lustruit din cand in cand[:)], ci trebuie sa fim corect informati pentru a face fata situatiei cum ne pricepem mai bine!

NB:zicea cineva ca "toata lumea" stie ca trebuie sa-ti speli/deinfectezi cada dupa fiecare baie sau macar o data pe saptamana.credeti-ma ca am intalnit si cazuri care chiar nu stiu!e hilar, dar adevarat.sau cazuri care folosesc carpa pe post de burete de vase si il utilizeaza pana se innegreste sau putrezeste.uimitor, dar adevarat![:)]

deci, Christel, foarte binevenit articolul tau ca si punct de plecare![pup][flo]



[gravired]26+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#28
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 17:40

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Ahhh...netul asta!Apa face minuni dragilor,iar de unele chestii te potzi lipsi!Surprinzator nu a fost amintit tocatorul(fundul de bucatarie)care in general conducea detasat in asemenea totpuri!S-or fi facut alte studii intre timp![:D]Danahandarbeit
Eu folosesc numai de sticla. Le spal dupa fiecare folosire cu apa fierbinte si detergent si asa nu raman bacterii._____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIA

#29
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 17:42

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Ca mi-am amintit![:D]Persoanele panicoase(hai ca nu-mi iese cuvintul in limba romana) nu ar trebui sa citeasca subiectul asta,ca cine stie in ce alte fobii mai dau!Am vreo doua cunostintze care in urma lecturii pe net a unor asemenea informatzii stau cu cirpa in mina,spala zilnic(poate chiar si de doua ori pe zi)intrerupatoarele si clantzele usilor,in toata casa,iar una chiar le face "toaleta"(intrerupatoarelor)cu betzisoare de curatzat urechile![alcool]Danahandarbeit
Eu le curat cu spray dezinfectant sau servetele dezinfectante (Lysol)._____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIA

#30
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 31 octombrie 2011 - 17:44

Citat:
citat din mesajul lui corap
e nostim ca intrerupatoarele pe care pui mana numa' tu acasa (probabil curata, ca te mai speli din cand in cand, ma gandesc) si pe care le mai si cureti din cand in cand sunt pe lista, iar barele de la mijloacele de transport, balustradele sau mana curenta de la scarile rulante, unde pune omu' mana cu de toate (inclusiv grasimi de la merdenele, gume de mestecat mestecate & muci suflati in mana ca batista era acasa) nu-s. sau la punctul 3 cu cada - ma gandesc ca tot omu' isi spala cada dupa ce face baie, nu la o saptamana [alcool]
Lipseste si cuptorul cu microunde in care mai sare cate-o picatura-2 de mancare._____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIA


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -