Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 4 voturi

Cele mai scarboase lucruri pe care le folosim


122 raspunsuri la acest subiect

#101
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 14:40

Citat:
gabitza2005: Eu citesc si ma minunez: "spal in fiecare zi pe jos, aragazul , chiuveta, WC-ul, cada , dau cu aspiratorul in fiecare zi " ......pai cand aveti timp sa le murdariti???


Eh, asta-i praf in ochii adversarului, cine are timp sa le creada? Sau poate or fi housewife?

#102
anca74

anca74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 759 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 14:43

Citat:
citat din mesajul lui ali

Eu ma intreb cand mai au fetele timp si pentru familie.Ca toata treaba asta iti ocupa timp destul de mult.Si daca mai vii acasa si pe la 5-6 dupa-masa....Invatati-ne si pe noi sa ne organizam mai bine.



Hehehe, mai putina hahaiala si distractie pana noaptea tarziu cu prietenii la terase, cluburi, gratare, si o gestionare mai buna a timpului fac toata diferenta. [:D]

Bun, pe un ton mai serios acum, noi avem parchet in toata casa, iar un bucatarie ceramica.
Dupa ce terminam de mancat seara, strang masa frumos, pun in functiune aspiratorul central ca sa curat firimiturile inerente pe sub masa, dupa care sterg un pic cu mopul in caz ca pitica mea a scapat supa / sos de la mancare pe jos (am achizitionat recent unul care-mi place in mod special: http://www.walmart.c...p#about-product)

Ideea este ca daca intretii in permanenta curatenia, nu-i greu sa retusezi din cand in cand.
Iar daca te mai ajuta si sotul la spalatul vaselor sau datul cu aspiratorul, toata treaba asta nu ia mai mult de 10 min in 2, incluzand stransul mesei si pus lucrurile la loc in frigider. In echipa e mai rapid si mai usor. [:)]

Ah, am uitat sa mentionez ca si noi venim acasa in jur de 6 seara de la serviciu. Pana terminam cu gatitul, mancatul, dereticatul in bucatarie se face 7:00-7:15 pm usor.
Apoi ne mai jucam un pic cu fetita, mai coloram, citim o poveste, ne dusham, ne bagam in pat sa mai citim inca o poveste, etc. - se face deja 8:30 pm, ora de nani a ei.


#103
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 14:47

Hai mai, asta face orice muritor de rand. Cand s-or pune pe flambat abia evolueaza in categorie!



Acum serios, nu e mare lucru, cand faci asta cu regularitate nu mai dureaza la fel de mult.



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]

#104
blue eyes

blue eyes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.720 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 14:52

Citat:
citat din mesajul lui anca74

Ah, am uitat sa mentionez ca si noi venim acasa in jur de 6 seara de la serviciu. Pana terminam cu gatitul, mancatul, dereticatul in bucatarie se face 7:00-7:15 pm usor.
Apoi ne mai jucam un pic cu fetita, mai coloram, citim o poveste, ne dusham, ne bagam in pat sa mai citim inca o poveste, etc. - se face deja 8:30 pm, ora de nani a ei.


"citat din mesajul lui anca74

- Toaletele in casa la noi sunt bec de curate, toata ziua frec la ele."

Pai cu afirmatia citata cum ramane? Ori lucrezi pana la 6 pm, ori freci toata ziua la toalete? Ca eu nu inteleg! Si daca tot sunteti plecati, cine le murdareste in halul ala? [:D]

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

___________________________________________________


#105
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 14:58

stai ca anca a mutat ora de culcare a copilului de la "maximum 8 - 8 jumate" la 8 jumate ferm din septembrie pana acum - in juma' de an in ritmul asta o culca la 24. poate o sa inceapa si sa se hahaie, sa taie frunza la caini, sa lase 3 bifidobacterii de prasila. doamne fereste... [popa]

#106
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 14:59

[:D] Si eu am remarcat ca a apucat-o pe cai gresite...



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]

#107
gabitza2005

gabitza2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 15:04

Citat:
citat din mesajul lui anca74

Citat:
citat din mesajul lui ali

Eu ma intreb cand mai au fetele timp si pentru familie.Ca toata treaba asta iti ocupa timp destul de mult.Si daca mai vii acasa si pe la 5-6 dupa-masa....Invatati-ne si pe noi sa ne organizam mai bine.



Hehehe, mai putina hahaiala si distractie pana noaptea tarziu cu prietenii la terase, cluburi, gratare, si o gestionare mai buna a timpului fac toata diferenta. [:D]

Bun, pe un ton mai serios acum, noi avem parchet in toata casa, iar un bucatarie ceramica.
Dupa ce terminam de mancat seara, strang masa frumos, pun in functiune aspiratorul central ca sa curat firimiturile inerente pe sub masa, dupa care sterg un pic cu mopul in caz ca pitica mea a scapat supa / sos de la mancare pe jos (am achizitionat recent unul care-mi place in mod special: http://www.walmart.c...p#about-product)

Ideea este ca daca intretii in permanenta curatenia, nu-i greu sa retusezi din cand in cand.
Iar daca te mai ajuta si sotul la spalatul vaselor sau datul cu aspiratorul, toata treaba asta nu ia mai mult de 10 min in 2, incluzand stransul mesei si pus lucrurile la loc in frigider. In echipa e mai rapid si mai usor. [:)]

Ah, am uitat sa mentionez ca si noi venim acasa in jur de 6 seara de la serviciu. Pana terminam cu gatitul, mancatul, dereticatul in bucatarie se face 7:00-7:15 pm usor.
Apoi ne mai jucam un pic cu fetita, mai coloram, citim o poveste, ne dusham, ne bagam in pat sa mai citim inca o poveste, etc. - se face deja 8:30 pm, ora de nani a ei.



Mai, pai spune asa ... tu de fapt speli pe jos de dragul mopului.[:D]


#108
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 15:05

Citat:
citat din mesajul lui anca74



Ah, am uitat sa mentionez ca si noi venim acasa in jur de 6 seara de la serviciu. Pana terminam cu gatitul, mancatul, dereticatul in bucatarie se face 7:00-7:15 pm usor.

Apoi ne mai jucam un pic cu fetita, mai coloram, citim o poveste, ne dusham, ne bagam in pat sa mai citim inca o poveste, etc. - se face deja 8:30 pm, ora de nani a ei.







Si la programul asta unde e frecatul budei 'toata ziua' ?






Am marfa la bazar umanitar DC



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me



#109
blue eyes

blue eyes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.720 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 15:09

Cred ca o sa-mi schimb semnatura in felul urmator:

Cadoul potrivit pentru o femeie? Un set complet de curatenie si dezinfectare!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Femeia de mai sus! Femeia de mai sus?
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria si nu-l stresa cu igiena obsesiva!!!

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

___________________________________________________


#110
gabitza2005

gabitza2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 01 noiembrie 2011 - 15:10

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Citat:
citat din mesajul lui anca74Ah, am uitat sa mentionez ca si noi venim acasa in jur de 6 seara de la serviciu. Pana terminam cu gatitul, mancatul, dereticatul in bucatarie se face 7:00-7:15 pm usor. Apoi ne mai jucam un pic cu fetita, mai coloram, citim o poveste, ne dusham, ne bagam in pat sa mai citim inca o poveste, etc. - se face deja 8:30 pm, ora de nani a ei.
Si la programul asta unde e frecatul budei 'toata ziua' ?
Am marfa la bazar umanitar DC Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for me
Dupa ce adoarme copilul ce crezi ca face?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -