Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

"Abdomen extra-plat: Beachbody (21)"


196 raspunsuri la acest subiect

#21
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 12:09

Caro, atata timp cat esti ocupata inseamna ca poti si ca esti energica![:D]
Azi sau maine sper ca-mi fac botox-ul ca m-am saturat sa le vad(medicul are n operatii programate)...si am sa-mi fac si la axila ca ma deranjeaa fiindca acolo transpir cam tare.
Am vazut chiar zilele trecute un medic expert din SUA care a spus ca transpiratia excesiva la axila de exemplu este in proportie de 90% pe fond nervos. Candva, creierul a facut o analogie intre stress -transpiratie, s-a setat asa si acuma cand apare orice forma de stress: o intalnire, o rochie mai speciala, o sedinta, ceva efort...orice, creierul declanseaza transpiratia. Si la mine asa este. Nu fac nimic, ma pregatesc sa plec undeva si cand ma gandesc deja ca o sa transpir, ma ud la axila. Ma termina psihic fiindca am ajuns sa ma imbrac in functie de asta. Noroc ca nu miros a transpiratie oricat mi-as uda bluza (sau nu are cand ca fac dusuri de cate ori este nevoie)Din cate am citit, la axila, efectul este mai lung decat la fata - cca 8-9 luni.
Trebuie sa testez sa vad cum este, nu patesc nimic.[:D]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#22
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 12:35

Citat:
citat din mesajul lui Deus
Caro, atata timp cat esti ocupata inseamna ca poti si ca esti energica![:D]Azi sau maine sper ca-mi fac botox-ul ca m-am saturat sa le vad(medicul are n operatii programate)...si am sa-mi fac si la axila ca ma deranjeaa fiindca acolo transpir cam tare.Am vazut chiar zilele trecute un medic expert din SUA care a spus ca transpiratia excesiva la axila de exemplu este in proportie de 90% pe fond nervos. Candva, creierul a facut o analogie intre stress -transpiratie, s-a setat asa si acuma cand apare orice forma de stress: o intalnire, o rochie mai speciala, o sedinta, ceva efort...orice, creierul declanseaza transpiratia. Si la mine asa este. Nu fac nimic, ma pregatesc sa plec undeva si cand ma gandesc deja ca o sa transpir, ma ud la axila. Ma termina psihic fiindca am ajuns sa ma imbrac in functie de asta. Noroc ca nu miros a transpiratie oricat mi-as uda bluza (sau nu are cand ca fac dusuri de cate ori este nevoie)Din cate am citit, la axila, efectul este mai lung decat la fata - cca 8-9 luni.Trebuie sa testez sa vad cum este, nu patesc nimic.[:D]devii ceea ce practiciwww.de-azi.rohttp://oscarfriends.wordpress.com/Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.
Deus sa ne zici si noua rezultatul de la axila. Eu sunt la fel, trasnpir pe fond nervos. Si e inestetic!!![bang][bang]Ca sa nu mai zic ca imi aleg culorile bluzelor in functie de asta.Bafta multa!MargeluteElena & DenisaNOI

#23
puskin

puskin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 12:39

Deus, si eu vreau sa stiu rezultatul pentru ca am aceeasi problema [flo].

#24
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 13:27

Brrr, acolo n-as face, decat daca ar fi fff grav. Desi si eu transpir (si miros daca nu ma dau cu deo fff bun, gen Givenchy&Co), am cam citit care sunt side effects la chestia asta si nu le vreau. Plus intepatura in zona aia... Plus ca punand botox pe frunte, intre sprancene, la coada ochiului, axilar, cantitatea injectata intr-o sesiune creste mult si mi se pare riscant. Eu am facut aproape 20 unitati in glabella. Mai mult n-as face odata.

Deus, cate unitati iti va face? Nu ti-e teama? Eu am citit in linkul dat de Allure si in alte parti si problemele grave apar la cazurile cand s-a injectat mult...

Caro

#25
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 14:51

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Brrr, acolo n-as face, decat daca ar fi fff grav. Desi si eu transpir (si miros daca nu ma dau cu deo fff bun, gen Givenchy&Co), am cam citit care sunt side effects la chestia asta si nu le vreau. Plus intepatura in zona aia... Plus ca punand botox pe frunte, intre sprancene, la coada ochiului, axilar, cantitatea injectata intr-o sesiune creste mult si mi se pare riscant. Eu am facut aproape 20 unitati in glabella. Mai mult n-as face odata.

Deus, cate unitati iti va face? Nu ti-e teama? Eu am citit in linkul dat de Allure si in alte parti si problemele grave apar la cazurile cand s-a injectat mult...

Caro


Caro draga, eu am 35 si imi pun botox, in SUA am vazut (la tv)ca este la moda sa inceapa cu botox-ul de la varste mult mai fragede expre ca sa nu ajunga ridate ca mine:-) iti dai seama ca ele au o cant mare in corp nu eu. Chiar am urmarit cu atentie subiectul cu transpiratia la axila si din cate spunea expertul in cauza nu exista alta varianta decat extirparea glandelor prin operatie!La fel mi-a spus si dermatologul de aici si chirurgul estetician. Plus ca deo roll-urile sunt mult mai nocive sau spray-urile cu praf/pulbere fiindca astupa porii si au fost multe cazuri de femei care au facut diversi noduli in zona axilei si au ajuns sa dezvolte probleme mari.
Am fost acuma la plimbare cu catelul, usurel, temperatura placuta. Tricoul ud, bluza de trening la fel. Nu am purtat de 10 ani o bluza de matase, imi cumpar camasile si bluzele in functie de asta, rochii elegante doar negre ca o cioara, etc. Daca ma mai deranjeaza mult le extirp ca efectiv imi scot peri albi. Plus ca patez bluzele si trebuie sa le arunc din cauza asta.

Sa vad daca ma face azi ca nu mai am rabdare. Poate ca doare poate ca nu, fac tirr, tirr in chiloti dar scap de o problema[:D]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#26
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 14:57

hello, e o zi superbaaaaaaaaa aici, soare, caldura si buna-dispozitie[pk]

azi m=am incaltat pentru prima data in 2 ani cu tocuri de 10 cm direct[olala]..e greu pana ma reobisnuiesc(nu eram sigura ca ajung pe 2 picioare la munca:-)) ), dar trebe ca vara asta vreau sa fiu foarte sexy[pk]..cand eram balena nu imi permiteam tocuri si haine f mulate, pentru ca urasc penibilul dus la extrem..era destul de penibil ca eram plina de sunci,d'apoi sa le mai si etalez in vazul lumii si sa imi unduiesc ditamai curu' pe tocuri inalte..dar acum imi permit din nou[pk][pk]


o zi plina de soare si buna-dispozitie va doresc[pup]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!



me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24






#27
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 15:01

Deus multa bafta mami[pup]...fa-te si mai frumoasa pentru ca meriti[pk][pk]

abia astept poze[olala]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!



me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24






#28
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 15:05

eu am alta goanga acum..vreau sa imi tatuez sprancenele, ca m-am saturat la maxim sa stau mereu cate 5 min sa umplu golurile cu creionul,e de-a dreptul obositor..cica ar durea un picut asa, dar la naiba, vorba ta, tirrrr tirr in chiloti si mergem inainte[:)]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!



me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24






#29
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 15:33

Citat:
citat din mesajul lui luminitaguba

eu am alta goanga acum..vreau sa imi tatuez sprancenele, ca m-am saturat la maxim sa stau mereu cate 5 min sa umplu golurile cu creionul,e de-a dreptul obositor..cica ar durea un picut asa, dar la naiba, vorba ta, tirrrr tirr in chiloti si mergem inainte[:)]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!



me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24







Lumi am intrebat si eu de treaba asta si pana la urma doar le vopsesc si arata super bine(la cosmetica)
de ce zic, daca probezi o bluza, sau te uzi la piscina si spranceana ta se sifoneaza se vede urat tatuajul, daca iti greseste ceva fiindca fiecare crede ca stie ce-i mai bine pt celalalt si nu esti multumita ce te faci?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#30
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 16:06

sincer nu m-am gandit la treaba asta, dar o las pe prietena mea sa mearga prima, sa vad cum arata la ea si dupa aia daca e ma duc si eu..oricum,eu oscilez intre tatuajul sprancenelor si ochelarii aia de soare scumpi..unul din astea 2 le vreau neaparat[:)]..cand ma gandesc la ochelarii aia superbi mai ca as ramane la creion ptr sprancene..sa vad ce mai visez in urmatoarele zile[:)]
sa vad ce parere are si olteanul meu, nu de alta dar duminica e ziua mea de nume si....vreau cadou[:)]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!



me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24







Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -