Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(17)


209 raspunsuri la acest subiect

#21
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 21:17

Moniland, te citeam la subiectul cu vacante in Turcia, sa-ti traiasca fetitele!
Eu iti recomand Duni, doar ca nu-i asa aproape ca Albena, Nisipuri...etc. Si ptr sfarsitul lui iunie nu mai gasesti locuri la cele 2 hoteluri de pe plaja, eventual la Pelican, e liniste, dar e la aprox 300 m de plaja.

Roxana


#22
carmen_70

carmen_70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 23:12

Noi am plecat anul trecut spre Duni dimineata. Cu asteptat bac, opriri dese si foarte dese pentru ca odorul familiei nu poate sta mult timp in acelasi loc (in plus, in masina eram trei fumatori), obisnuita rataceala, am facut 5 ore si ceva pana la Duni.
Sunt 200 de Km in plus (fata de Albena) dar merita facuti.

Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.

#23
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 29 martie 2010 - 11:38

Eu sunt din Bucuresti, avem un apartament proprietate in Bulgaria, statiunea Nisipurile de Aur, in complex nou,cu receptie, agenti de paza 24 din 24, parcare,piscina copii, piscina adulti, apartamentul este de 2 camere open space, complet mobilat, utilat si echipat, bucatarie mobilata si utilata.
Daca va intereseaza, dati-mi PM.



"In Our Darkest Hour
In my Deepest Despair
Will you still care?
Will you be there?
I'll never let you part
For you're always in my heart!"

#24
Moniland

Moniland

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.865 mesaje

Postat 29 martie 2010 - 21:39

Crengu, multumesc [pup].
Roxana, da si eu imi amintesc de tine de la subiectul Turcia [:)]. Ne-am gandit si noi la Duni, mai ales ca multa lume il prefera, dar chiar vreau pe plaja. Si cred ca ne-am trezit prea tarziu pt asta, mai ales la Duni.
Dar eu de abia acum am inteles ca de fapt in Bulgaria e ca la noi, plaja publica. Eu imi imagineam ca e hotelul cu plaja lui. Oare as gasi asa ceva?
De Royal Park din Elenite ce stiti?

[mamica] de [fetita] Laura Ioana [fetita] Irina Maria(26 iulie 2009)


#25
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 01:09

De Royal Park am auzit de bine, dar au fost si ceva nemultumiri, cred ca pe Softpedia am citit, desi avea rezervare la Royal Park, i-a cazat in alta parte .Din ce am inteles Elenite e tot ceva gen Duni, un complex cu mai multe hoteluri in care inca se mai lucreaza, nu-i terminat si din cauza asta mai sunt mici probleme. Repet: asta e ceea ce am citit, n-am fost acolo, dar m-am interesat la un moment dat. Cauta si tu pe holidaycheck, tripadvisor si am fost acolo.
Poate e cineva care a fost si da mai multe detalii.

Roxana


#26
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 02:21

Am si eu o rugaminte ptr cei care se duc de Paste la Duni: daca se pot interesa( cred ca la animatori) care e programul ptr vara cu spectacolul acela ptr copii- adica in ce saptamana vor incepe, apoi stiu eu sa calculez ca o saptamana e si a 2-a nu mai e , m-au zapacit copchiii ca n-au rabdare si vor musai sa afle daca vom nimeri sau nu atunci.

Multumesc.

Roxana


#27
yuppy

yuppy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 15:14

Am si eu o intrebare, noi plecam vineri la Sunny Beach, Iberostar Sunny Beach, cum ne sfatuiti sa ne asiguram masina, hotelul are parcare pazita? Unde ati parcat,....si vrem sa mergem o zi s avizitam Nessebar, acolo unde parcam...suntem stresati de furatul masinilor[bang]. Vreau sa stam linistiti, sa ne simtim bine...nu sa ne facem griji daca ne mai gasim masina[q]. Ce ne sfatuiti....

#28
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 17:00

CASCO ai? eu zic sa nu va stresati prea mult, noi in vara ne-am facut o extindere casco si daca o fura o fura, asta e, cred ca se fura la fel de multe masini ca si in tara si bulgarii au preferinta pentru masini nerge (asa citisem pe forum) [:D]

Alina, mama de Vlad


#29
ligia13

ligia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 685 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 17:00

Citat:
citat din mesajul lui yuppy

Am si eu o intrebare, noi plecam vineri la Sunny Beach, Iberostar Sunny Beach, cum ne sfatuiti sa ne asiguram masina, hotelul are parcare pazita? Unde ati parcat,....si vrem sa mergem o zi s avizitam Nessebar, acolo unde parcam...suntem stresati de furatul masinilor[bang]. Vreau sa stam linistiti, sa ne simtim bine...nu sa ne facem griji daca ne mai gasim masina[q]. Ce ne sfatuiti....


Nu parcati neregulamentar - asta e clar! Vara e plin de masini care ridica!
La hotel...cel mai bine e sa ajungeti mai repede ...si sa-i dati ceva la "baiatul ala de mingi" de acolo sa va gaseasca un loc sigur!
Noi pt 5 eur am primit loc langa masina directorului!(la Planeta ...)
In Nesebar parca e o parcare acolo!
Majoritatea hotelurilor au bariera la intrarea in parcare ...deci cred ca totusi e mai greu cu furatul!
Noi nu am scos masinile, ne-am dus cu autobuzul pana la Nesebar! Trece prin statiune un autobuz!
Distractie placuta!

Eu [cafea] si Raducu [8D](22.04.2005)

#30
yuppy

yuppy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 17:24

Multumesc mult, nu stam sa facem CASCO acum, si faptul ca prefera masinile negre...ne-am scos, a noastra e rosie[:)]...glumeam, nu e de dorit nimanui, doar mergem sa ne simtim bine, nu?
Ligia, mi-ai dat o idee, ca putem merge in Nessebar cu autobuzul, o sa vorbesc si cu restul grupului( suntem vreo 5 familii), vedem ce va hotari majoritatea.
De-abea astept sa vad Nessebar-ul.[pup]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -