Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fertilizarea in vitro, povesti de succes


64 raspunsuri la acest subiect

#61
raluti

raluti
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 14:58

Buna ziua. Eu sunt la al 2 lea fiv si astept cu nerabdare rezultatul care va fi pe data se 16 martie. Noi am fost in Debrecen la Dr. Lesko, daca mai e cineva care a facut acolo va rog sa -mi impartasiti experientele voastre sunt foarte emotionata. 

Multumesc



#62
LauraRozz

LauraRozz
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 septembrie 2016 - 09:25

fiv welss

#63
DeeaMara

DeeaMara
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 28 octombrie 2016 - 15:57

Buna fetelor..inca nu am trecut la succes dar il consider asa..3 ani jumatate de incercari..am trecut prin toate de la clomifen la letrozol cu un endometru groaznic..apoi am luat 3 luni anticonceptionale sa imi tin ovarele in repaus..SOP..apoi am incercat din nou..stimulare cu gonal F cu monitorizare ovulatie..nimic..am incercat apoi 3 inseminari cu Dr Stan Alin..mie nu imi creste endometru cu niciun fel de tratament si nu ovulez..5,5 maxim..intr un final am ajuns la Dr.Dragos Albu pt FIV prin subprogram prin luna iunie..am facut o hiperstimulare moderata destul de naspa care s a soldat cu albumina cateva zile si congelarea embrionilor..endometru la FIV 8,26 o minune..din 8 de cea mai buna calitate am ajuns la 3 in ziua a 5-a..unul de calitate 4aa, unul 4 ac si unul 2bb..pe cei mai slabi i am congelat impreuna si cel mai bun singur..dupa 2 luni de incercat sa creste endometru in octombrie pe 10 am facut transferul celor 2 embrioni mai slabi pe endometru de 6,26 trilaminar..in ziua 10 minune beta hcg 517, in ziua 15, 2150..acum asteptam sa mergem la prima ecografie..ne rugam sa trecem de primul trimestru sa ajungem in 37 de sapt si peste..avem toate starile, de greata, ameteli, dureri de burtica care ne panicheaza..dar speram si ne rugam la Dzeu sa fie totul bine..cam asta este "pe scurt" :)) povestea mea.le am trait pe toate.si in ziua in care am facut testul nu a mers aplicatia online la Medlife si la fiecRe ora sunam in centrala sa ii intreb daca a iesit analiza mea.la ora 17 au zis ca da..am fugit pana acolo si practic i am smuls hartia din mana baiatului care scoate la imprimanta analizele..jumatate de ora am fost in soc..sa rad sa plang nu stiam f clar..l am facut fara sa stie nimeni sa ma stresez doar eu o zi intreaga..a fost super.si le doresc tuturor burtici si sa aiba incredere ca se poate chiar si cu un endometru asa mic si cu embrioni nu chiar de cea mai buna calitate..o experienta care merita impartasita..si cu rele si cu bune



#64
Violeta91

Violeta91
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 iulie 2020 - 13:26

Cele care ati facut fiv cu ovocite donate, la a câta încercare ați reușit să obțineți o sarcină? Și noua medicul ne recomanda fiv, dar cam avem dubii pentru ca nu știm cat de sigura e procedura asta(

 

 

 



#65
Violeta91

Violeta91
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 iulie 2020 - 13:55

Buna ziua. Eu sunt la al 2 lea fiv si astept cu nerabdare rezultatul care va fi pe data se 16 martie. Noi am fost in Debrecen la Dr. Lesko, daca mai e cineva care a facut acolo va rog sa -mi impartasiti experientele voastre sunt foarte emotionata. 

Multumesc

Vă doresc mult succes și răbdare! D-zeu să vă ajute să meargă totul bine!!!




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -