Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fertilizarea in vitro, povesti de succes


64 raspunsuri la acest subiect

#41
lorena34

lorena34

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 11:29

Sora mea ca sora mea...A avut noroc. La mine s-a terminat cu un beta negativ, nu stiu din ce motiv, am pus trei blastocisti frumosi si mai am acolo unul vitrificat...dupa beta negativ am cerut ajutorul medicului sa imi spuna ce as putea sa mai fac pentru ca e clar ca la mine e un esec de implantare si chiar repetat (asta a fost a cincea oara cand am transferat si numai embrioni de foarte buna calitate)  dupa vreo doua saptamani am primit un telefon de la clinica si am fost intrebata de toate chestiile pe care le-am facut pana acum si mi s-a spus sa-mi fac cariotipul.

 

Daca a facut careva dintre voi puteti sa-mi spuneti cat a costat si unde l-ati facut?

 

Intreb aici caci ,a gandesc ca povestile de succes ca cea de mai sus si celelalte sunt dovada vie ca daca cineva a facut asta, a iesit ok :)



#42
theo2theo

theo2theo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 18:05

"La mine s-a terminat cu un beta negativ,nu stiu din ce motiv,am pus trei blastocisti frumosi si mai am acolo unul vitrificat...dupa beta negativ am trimis un mail la dr.Pantos sa imi spuna ce as putea sa mai fac pentru ca e clar ca la mine e un esec de implantare si chiar repetat,asta a fost a cincea oara cand am transferat si numai embrioni de foarte buna calitate si...surpriza,dupa vreo doua saptamani m-a sunat chiar Patos(pentru asta chiar are toata aprecierea mea)sa ma intrebe de toate chestiile pe care le-am facut pana acum si mi-a spus sa-mi fac cariotipul si apoi sa-l sun."

 

 Asta e o parte dintr-un mesaj de-al meu postat pe 27.01 la Fiv Grecia...eu ce sa cred acum? Lorena nu sunt cu siguranta...

Eu cred ca in loc sa-i faci reclama ii faci un mare deserviciu si sincer chiar nu cred ca merita,omul asta munceste mult si cred ca reusitele sunt cea mai buna reclama.



#43
johnbucuresti

johnbucuresti
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 iunie 2014 - 09:48

Eu am facut dragoste cu multe femei, si toate au ramas insarcinate inca de la prima partida fara tratamente ... ... ... 

Cred ca mai conteaza si calitatea spermei , compatibilitate, ... ... ...  



#44
MihaelaIonut189

MihaelaIonut189
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 13:26

M-au impresionat profund povestile voastre. Nu ma pot abtine sa nu va marturisesc povestea mea...

Eu am avut acum 3 ani niste chisturi ovariane care nu au fost tratate corespunzator. Am tot

incercat sa raman insarcinata, dar fara rezultat. Toti doctorii mi-au spus ca nu o sa mai pot 
avea niciodata copii. Intrasem in depresie, nici nu mai eram in stare sa merg la serviciu. Am 
apelat la clinica Gynera cu speranta ca poate o sa reuseasca doamna doctor Laura Dracea 
despre care auzisem doar pareri foarte bune. Sperantele mele erau foarte mici, dar minunea 
s-a intamplat! Un embrion a prins, iar astazi sunt insarcinata in luna 6. Abia astept venirea pe 
lume a baietelului meu. Viata mea s-a schimbat radical dupa ce doamna doctor s-a ocupat de 
mine. Profesionalismul si blandetea dumneaei o recomanda. Ii multumesc din suflet pentru 
tot ajutorul oferit si ma gandesc la dansa de fiecare data cand imi tin copilasul in brate!

 



#45
Ruxandrica

Ruxandrica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 07:45

Povestea mea pe scurt: l-am asteptat pe bebe 5 ani. Cauza: infertilitate tubara la mine si astenoteratospermie la sot. Dupa 5 ani si 5 FIV-uri am reusit sa ne implinim visul. Bebelusa noastra s-a nascut luna aceasta perfecta, sanatoasa... exact asa cum ne-o inchipuiam, iar noi suntem in sfarsit o familie implinita.



#46
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 06 august 2014 - 11:38

Ruxandrica ma bucur enorm pentru tine! Felicitari din tot sufletul iar fetita sa va creasca mare, sanatoasa si fericita! [flo2]



#47
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 06 august 2014 - 19:33

Eu am facut dragoste cu multe femei, si toate au ramas insarcinate inca de la prima partida fara tratamente ... ... ... 

Cred ca mai conteaza si calitatea spermei , compatibilitate, ... ... ...  

 Ma Ioane, da' de ce nu-ti vinzi tu "productia" la borcan, cu se vinde namolul pe malul marii?...ca tare potent si dashtept mai esti...ptiu-ptiu, sa nu-ti fie de deochi!



#48
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 07 august 2014 - 07:10

 Ma Ioane, da' de ce nu-ti vinzi tu "productia" la borcan, cu se vinde namolul pe malul marii?...ca tare potent si dashtept mai esti...ptiu-ptiu, sa nu-ti fie de deochi!

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#49
clau10

clau10

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 12 august 2014 - 09:50

 

M-au impresionat profund povestile voastre. Nu ma pot abtine sa nu va marturisesc povestea mea...

Eu am avut acum 3 ani niste chisturi ovariane care nu au fost tratate corespunzator. Am tot

incercat sa raman insarcinata, dar fara rezultat. Toti doctorii mi-au spus ca nu o sa mai pot 
avea niciodata copii. Intrasem in depresie, nici nu mai eram in stare sa merg la serviciu. Am 
apelat la clinica Gynera cu speranta ca poate o sa reuseasca doamna doctor Laura Dracea 
despre care auzisem doar pareri foarte bune. Sperantele mele erau foarte mici, dar minunea 
s-a intamplat! Un embrion a prins, iar astazi sunt insarcinata in luna 6. Abia astept venirea pe 
lume a baietelului meu. Viata mea s-a schimbat radical dupa ce doamna doctor s-a ocupat de 
mine. Profesionalismul si blandetea dumneaei o recomanda. Ii multumesc din suflet pentru 
tot ajutorul oferit si ma gandesc la dansa de fiecare data cand imi tin copilasul in brate!

 

Buna draga mea si eu ma enumar din pacate printre doritoarele de copii,care nu au reusit pana acum.De 2 ani incerc dar in zadar.Simt ca ma pierd pt ca nu concep viata fara copii.Anul trecut am ramas insarcinata de 2 ori;prima am pierdut-o la un efort iar cea de-a 2 a nu sa dezv.cu greu am trecut peste asta,dar tot timpul in gandul meu era :las ca trebuie sa reusim;Dr imi spuneau ca trebuie sa astept si sa am rabdare.Am luat tot felul de tratamente si naturiste si degeaba.Cu ceva timp in urma mi-am facut analize hormonale si au iesit f prost.Foliculii foarte redusi cea ce sp Dr ca nu este normal la varsta mea(36)nu stiu dc dar ma dat de tot peste cap.am AMH 0,66;FSH 8,1.M-a trimis de urgenta la o clinica de specializare spunandu-mi ca exista tratament pt stimulare.Acum mi-a mai ramas putin optimism si sper sa-mi sp cei de acolo ca exista tratament si ca o sa reusim pe cale naturala.Deocamdata nu ne gandim la FIV,soltului ii e frica ca ii pune alt copil de la alt cineva acolo.Ce crezi am sanse sa raman natural insarcinata?



#50
clau10

clau10

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 12 august 2014 - 09:53

buna ziua




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -