Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fertilizarea in vitro, povesti de succes


64 raspunsuri la acest subiect

#21
iluana

iluana
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 ianuarie 2013 - 22:35

Unde-ai facut FIV-ul?
Multumesc anticipat!

iuana

#22
angie81

angie81
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 00:34

Citat:
citat din mesajul lui oanaiftemi

dragele mele,
. am facut fertiliarea in nicosia, eu locuind in cipru si am fost extrem de multumita.


Buna! imi poti spune te rog frumos la ce dr ai fost pt fertilizare? Locuiesc tot in Nicosia si de curand mi s-a spus ca e nevoie de FIV daca vrem un puiut mic..M-ar interesa o a doua parere.Scuze daca sunt off topic, dar nu am reusit sa trimit un mesaj privat:(


#23
manumanu

manumanu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 11 februarie 2013 - 19:52

Eu am facut la Sibiu.

#24
alyna190

alyna190
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 11 februarie 2013 - 23:20

cat ai platit sa faci icsi

#25
Saralu

Saralu
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 12:17

Ce ma bucur cnd citesc astfel de mesaje. Felicitari din tot sufletul!



#26
ginecologica

ginecologica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 21 noiembrie 2013 - 19:59

Vreau si eu o poveste de succes. O sa am al doilea fiv si sper sa fie bine.



#27
ginecologica

ginecologica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 21 noiembrie 2013 - 20:01

Cred ca nu conteaza unde se face fivul, important e sa iasa bine...



#28
scumpica2013

scumpica2013

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 22:02

buna fetelor.eu sunt noua pe forum.as dori pareri despre metoda FIV.incep un tratament pt aceasta metoda care urmeaza sa mergem la Chisinau la clinica New Med Life la dr.Roman Pastrama,ma intereseaza daca a mai facut cineva la acest dr.si ce rezultate a avut.va multumesc .multa sanatate si noroc in ceea ce va doriti



#29
AlinaIchim

AlinaIchim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 17:19

buna, fetelor. o sa va spun si eu povestea mea ...dupa 3 ani de casatorie eu si sotul meu ne doream foarte mult un copilas, insa de fiecare data testul iesea negativ. Am htarat in cele din urma ca ar fi timpul sa mergem la ginecolog. Pana atunci nu am avut probleme si nici nu ne gandeam la copii, asa ca nu prea am dat pe la doctor, deci nu stiam la cine sa ma duc. Am intrat pe toate forumurile pe care le stiam si din recomandarile de acolo am ajuns la doamna doctora D. Intradevar o femeie exceptionala!!!! Se ocupa cu atentie de tine si iti explica pe indelete. Am inceput cu investigatiile medicale si am descoperit cauza infertilitatii: trompe impermeabile….. :(  Sg solutie era FIV. Am transferat 2 embrioni, am congelat 6 si asteptam cu emotii testul. Din pacate, testul a fost negativ... A fost greu, foarte greu… nu ma simteam in stare sa raspund intrebarilor celor din jur sau sa dau explicatii cu privire la esecul nostru. Am luat o pauza de 3 luni, timp in care am incercat sa ma relaxez si sa ma gandesc numai la lucruri pozitive. Am revenit apoi la dna doctora si am stabilit planul de atac. Urma sa fac transferul de embrioni decongelati…. Fara tratament injectabil, doar cateva pastilute, totul a fost atent monitorizat, am facut trasnferul. Alte emotii!!! Am avut concediu medical dupa transfer si am stat linistita acasa, fara griji de la munca, fara efort.. am asteptat cumintica ziua testului beta. A fost pozitiv!!!!! Nu mi-a venit sa cred!! Cand am ajuns acasa am mai facut 3 teste, ca sa fiu convinsa :))) Va recomand cu mare drag sa mergeti la dna D., este extraordinara!!! de anul asta o sa o gasiti intr o clinica specializata in probleme de infertilitate si FIV,  Cam asta a fost povestea mea, acum sunt si ma bucur in fiecare zi de micuta mea. Va doresc tuturor sa luptati in continuare si sa invigenti problemele de infertilitate!! Va tin pumnii si va spun sa nu va pierdeti speranta!!!! Si astept sa aud si alte povesti frumoase de la mamici fericite!



#30
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 07 martie 2014 - 13:32

sunt impresionante aceste povestiri si cred ca sunt de mare ajutor pentru toate aspirantele...

 

Le incurajez pe toate mamicile actuale - care au trecut cu si success prin emotiile FIVului - sa isi lase aici povestea ... pentru ca orice reusita poate ajuta o alta apiranta.

 

va multumim [flo2]  - numai impreuna suntem puternici,

 

[dc]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -