Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***356***


207 raspunsuri la acest subiect

#191
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:11

A, bineinteles ca si al meu cand era bolnav voia sa iesim oriunde: afara, la jocuri, la buni, la gradi [:-@][:-@]

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Mie Eva mi-a spus intr-o dimineata: "Gata mami, m-am facut bine, nu mai sunt bolnavioala. Pot sa melg la gladinita!"
Numai ca ma tem sa o mai duc. Din 27 copii, saptamana trecuta avea 12 prezenti...





CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

#192
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:14

Da, ma intrebam daca nu e doar un episod din seria "nu vreau":
"nu vreau sa suflu mucii" (daca ii sufla imi cere sa ii bag mucii inapoi in nas[alcool][alcool][alcool])
"nu vreau sa mananc" (dar daca ii bag in gura mananca)
"nu vreau pantaloni/chiloti/ciorapi"
"nu vreau sanatos, vreau bolnav"

Ma intreb daca nu testeaza posibilitatile combinatorii ale lui "nu vreau".

Da' bazaie cand il duci?

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Colega Roro, [pup] sanatate! Io uitasem cum e sa ai febra, am aflat zilele astea si zau ca le plang de mila piticilor cu grade multe. Si ma gandeam la motata matale, cum i-o vajai ei capul la 39+...

Altfel io inca-s cu gatul rosu, asa ca-s scurta la vorba.

Piticul meu, care era tocilarul grupei, imi tot spune de cateva zile ca nu vrea sa mearga la gradi. In afara de faptul ca s-a mutat fetita lui preferata, alt motiv nu gasesc. Inca nu plange cand il duc, doar ma [:-@][:-@][:-@]

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Si Vladimir zice ca nu vrea la gradi. e primul lucru pe care mi-l spune dimineata.

Cica e o etapa


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

#193
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:21

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Da, ma intrebam daca nu e doar un episod din seria "nu vreau":"nu vreau sa suflu mucii" (daca ii sufla imi cere sa ii bag mucii inapoi in nas[alcool][alcool][alcool])
asta e de nota 10 !!! [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Alexandra (03.03.09)

#194
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:23

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Foarte faine! Mi-ai facut pofta de o haladuiala "pi shentru".[...]Tufete, au venit recenzorii la voi? La mine au fost azi si n-am vrut sa le dau cnp-ul, na! Si m-am autoproclamat capul gospodariei [:D] Radea recenzorul de mine, profit ca nu-i sotul acasa ca sa ma dau cocos [:D] Bine, Marius imi propusese sa-l inregistram pe pitic capul gospodariei [:D]
Si mie! [:D] Dar cred ca o sa haladuiesc eu maine pi shentrul Targovistei, ca mergem cu trebi si pana trebaluieste Costin, eu o sa trebuiasca sa distrez mandra la o plimbare. [:D]Cica s-a modificat skimbarea cu cnpu' si daca nu l-au luat se intorc sa-l ieie! [:-@] La noi vaz ca nu au ajuns... Culmea e ca we trecut ne-au prins aia si la soacra-mea si la noi acasa, dar nu ne-am lasat numarati, ne-am dat de bucuresteni. [:D] Asta cu capu'la famelie e pe baza de autodeclarare? [pk]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute

#195
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:24

Despre "nu vreau la gradi"

Pai bazaie putin, apoi imi zice ca vrea la "descaltare", adica in camera unde se schimba.

E sucit. Mai si plange acasa, refuza sa se imbrace...dar sunt perioade. Suntem intr-o perioada cu NU ca cea descrisa de tine mai sus. Am intrebat-o pe educatoarea lui daca e o perioada sau e o preblema la el si mi-a confirmat ca este o perioada.

Mei exista un baietel in aceleasi faze si inca unul care a trecut peste perioada asta.

#196
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:39

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Asaaaa....cafeaua nu am terminat-o, dar deja ma imaginam bind-o pe o terasa prin centrul vechi. Sau prin pasajele alea de prin centrul vechi (unde de altfel am mincat intr-o noapte de toamna tirzie cea mai buna pomana porcului ever :))).
[cit] Parca as mai balota si eu o cafea, ca-s cam rupta si abia am ajuns la "jobul 2" (cel de casnica [:D]) si am muuuuuulte de facut! Daca puteti crede ca mi-e lene si sa ma duc sa pun de cafea... [:I]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute

#197
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:54

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
[quote]citat din mesajul lui anamariameAstazi m-am trezit cu chef de vacanta. Poate reusesc sa imi conving sotul sa dam o fuga la Iasi in weekend, la expozitia de crizanteme. [quote]noi avem expozitie dar si festivalul "Criza..ntema de aur"![flo]
Serios, e expo de crizanteme? Sa duc si eu mandra maine... Unde, mai exact? La festival nu o duc. [:I] ala stiu unde e. [:D]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute

#198
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 18:55

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Io nici pana in ziua de azi nu am reusit sa vad avatarul Ilincai.Am incercat cu 4 browsere!
Nici io... [:I]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute

#199
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 19:11

Multumesc dragelor pentru urari. Ati fost asteptarile mele, pt ca eu daor intr-o doara am pomenit de ziua mamei si voi ati reactionat.



Am transmis urarile si acum transmit catre voi multumirile mamei. Hhihi...i-am propus ca la anul sa faca pe lista ei si o sectiune "On line"[pk]...[pup][pup][pup]





Acu...a trebuit sa-mi bag degetele in ceva bun de pe masa aseara dar azi am revenit la cele restrictive. (lactate)



Din nefericire, nu am terminat lucrarea.[bang] Inca lucrez.



Poze Raru

Poze noi



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]



#200
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 19:13

No bun. Al meu nu plange cand il las, n-a plans niciodata "din cauza la gradinita".

Si acasa e la fel de sucit. Ii zic ca-s bolnava, "ba nu esti". Ma intreaba "ce se cheama" nush ce obiect, ii zic cum se cheama, "ba nu se cheama asa". Imi zice ca vrea cereale, ii aduc cereale, nu mai vrea cereale.[:-@][:-@][:-@][:-@]

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Despre "nu vreau la gradi"

Pai bazaie putin, apoi imi zice ca vrea la "descaltare", adica in camera unde se schimba.

E sucit. Mai si plange acasa, refuza sa se imbrace...dar sunt perioade. Suntem intr-o perioada cu NU ca cea descrisa de tine mai sus. Am intrebat-o pe educatoarea lui daca e o perioada sau e o preblema la el si mi-a confirmat ca este o perioada.

Mei exista un baietel in aceleasi faze si inca unul care a trecut peste perioada asta.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -